Aktualności

8. Kaliskie Miodobranie i koncert Kapeli Brodów – fotorelacja

Regionalny Związek Pszczelarzy Wielkopolski Południowej w Kaliszu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprosili na plenerową imprezę rekreacyjno-edukacyjną – 8. Kaliskie Miodobranie. W programie imprezy znalazły się tradycyjnie targi miodu i produktów pszczelich. Nie zabrakło też innych atrakcji, czyli pokazów miodobrania i degustacji smakowitego miodu, prosto z ula! Izba Pszczelarska w Grabowie n. Prosną… Read more »

Inauguracja 36. Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni” – fotorelacja

Koncertem symfonicznym w Ostrowskim Centrum Kultury rozpoczął się 36. Międzynarodowy Festiwal CHOPIN W BARWACH JESIENI. Bohaterami czwartkowego wieczoru byli pianiści Joanna Ławrynowicz, Piotr Sałajczyk i Eric Lu oraz Orkiestra Filharmonii Poznańskiej. Od dziś do niedzieli muzyka nie tylko Wielkiego Fryderyka w rozmaitych interpretacjach rozbrzmiewała będzie w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie. Choć festiwal „Chopin w… Read more »

II miejsce Wieńca Wielkopolskiego na Dożynkach Prezydenckich w Spale – fotorelacja

Wielkopolska zajęła II miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy na Dożynkach Prezydenckich w Spale. Ten piękny wieniec wykonał Piotr Barańczak z Trzemeszna wraz ze swoją żoną Marią oraz rodziną. Grupę wieńcową tworzył Regionalny Zespół Tursko z gminy Gołuchów w powiecie pleszewskim. Całość realizowało Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Dożynki Prezydenckie w Spale rozpoczęły… Read more »

Gala podsumowująca programy Szkoła & Sztuka i KinoSzkoła – fotorelacja

„Jak zjeść jabłko i mieć jabłko?” – pod takim hasłem przebiegła pierwsza edycja programu „Szkoła & Sztuka” realizowanego przez kaliskie Centrum Kultury i Sztuki. W poniedziałkowe przedpołudnie odbyła się Gala, w trakcie której podsumowano całoroczne działania oraz wręczono nagrody. Edukacyjne programy „Szkoła & sztuka” oraz „KinoSzkoła” ruszyły rok temu, dokładnie 1 września. W ich ramach… Read more »

Wojewódzki Przegląd Folklorystyczny w Dziekanowicach – fotorelacja

Aż 21 laureatów z Południowej Wielkopolski uhonorowanych zostało na Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym w w dniach 9-10 września w Dziekanowicach. Zespoły taneczne, śpiewacze, kapele ludowe i soliści z terenów dawnego województwa kaliskiego zdobyło: 6 – I miejsc, 6 – II nagród, 5 – III, a także 4 wyróżnienia. Tradycja w Kaliskiem nie zaginie. Organizator – Wojewódzka… Read more »