Aktualności

25. LA STRADA – finał – fotorelacja

Gigantycznym pokazem sztucznych ogni, przygotowanym przez firmę „Mizet” zakończył się w nocy z niedzieli na poniedziałek Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA. Od piątku przez trzy popołudnia i wieczory na ratuszowym placu oraz przy Centrum Kultury i Sztuki królowały teatry uliczne z Krakowa, Warszawy, Poznania, Gdańska i Jeleniej Góry, a także z Kijowa i… Read more »

Seniorzy z przytupem – zakończenie warsztatów – fotorelacja

To była niesamowita przygoda, łącząca zabawę z edukacją. Chyba żaden z uczestników nie spodziewał się, że po kilku spotkaniach będzie mógł z radością zaprezentować się w śpiewaczo-tanecznym widowisku na ludową nutę. Za nami pierwsza – i mamy nadzieję, że nie ostatnia – edycja folklorystycznych warsztatów adresowanych do dojrzałych ludzi.  Na pierwszym spotkaniu, przypomnijmy, uczestnicy warsztatów… Read more »

Noc Kultury 2018 – fotorelacja

W ramach tegorocznej Nocy Kultury kaliskie Centrum Kultury i Sztuki umożliwiło spotkanie z trzema artystycznymi wydarzeniami: recitalem Karoliny Stankiewicz, tanecznym spektaklem Teatru Tańca SZAFA oraz filmem „Photon” Normana Leto. Kaliszanka Karolina Stankiewicz mimo młodego wieku już od lat konsekwentnie wytycza swoją artystyczną ścieżkę. Niebiosa talentu jej nie poskąpiły, więc sama komponuje, pisze teksty, gra na… Read more »

„Psiwitanie lata” – fotorelacja

„To była piękna inicjatywa” – przyznali organizatorzy imprezy charytatywnej, która w minioną niedzielę odbyła się na placu przy Centrum Kultury i Sztuki. Dzięki ludziom dobrego serca i miłośnikom zwierząt zebrano ponad sześć i pół tysiąca złotych. To była pierwsza plenerowa impreza Fundacji BLIŻEJ DOMU, opiekującej się kaliskim PSIEROCIŃCEM. Było mnóstwo cudownych psiaków, przepyszne wypieki, góra… Read more »

Gala wręczenia nagród im. Oskara Kolberga

Dwoje artystów ludowych z Południowej Wielkopolski – Stanisława Kowalska z podjarocińskiej Goliny i Leon Lewandowski z Jagodzińca k. Brzezin kaliskich – zostało laureatami 43. edycji nagrody im. Oskara Kolberga, najważniejszego wyróżnienia w dziedzinie kultury ludowej i tradycyjnej.  6 czerwca 2018 roku w samo południe na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala 43. edycji… Read more »