Aktualności

Estrada Folkloru w Sośniach- fotorelacja

Wędrujący festiwal folklorystyczny – organizowany od kilkudziesięciu lat przez Centrum Kultury i Sztuki – w sobotę, 4 sierpnia, zagościł w gminie Sośnie. Impreza odbyła się w ośrodku „Biały Daniel”, a jej współorganizatorem było Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne „Pasikonik”. Wszystkie Estrady Folkloru z ramienia CKiS koordynuje Anna Gałczyńska, ale w poszczególnych miejscowościach, do których przyjeżdża roztańczony i rozśpiewany… Read more »

Bajkowtorki w Rubinkowej Krainie Tęczy – cz.5 – fotorelacja

Za nami pięć spotkań w ramach Bajkowtorków. Organizowana przez Centrum Kultury i Sztuki po raz drugi letnia akcja seansów, zabaw i warsztatów spotkała się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i rodziców, zmieniając wakacje w mieście w niezwykły czas zabawy i edukacji. Tęczowa Rubinka, bohaterka animowanego serialu, gościła na ekranie kina Centrum przez pięć wtorkowych popołudni, dając… Read more »

Bajkowtorki w Rubinkowej Krainie Tęczy – cz. 3 – fotorelacja

Wakacje w domu nie muszą być nudne, ponieważ we wszystkie wtorki lipca, niezależnie od pogody, kaliskie Centrum Kultury i Sztuki zaprasza do Rubinkowej Krainy Tęczy. W ostatni wtorek w Centrum Kultury i Sztuki królowały dinozaury – całkowicie oswojone, więc można było je pogłaskać, z każdym zrobić sobie zdjęcie lub selfie. Zabawa z wykorzystaniem realistycznych animatronicznych… Read more »

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej – fotorelacja

Blisko 60 wykonawców, pasjonatów ludowej twórczości, z południowej Wielkopolski zaprezentowało się podczas dwudniowej Biesiady Folkloru w Brzezinach. Występom, które odbywały się na Estradzie nad Zalewem, przysłuchiwali i przyglądali się także znawcy, etnolodzy, etnomuzykolodzy i etnochoreografowie. Tradycyjnie w ramach imprezy organizowanej przez kaliskie CKiS odbywały się Targi i Warsztaty Sztuki Ludowej.  Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej ma… Read more »

Galeria w Hallu. Karolina Bazan „Indie i Nepal- Azja, która szokuje i zachwyca” – fotorelacja z wernisażu

Karolina Bazan, z zamiłowania podróżniczka i dziennikarka, na wystawie w „Galerii w Hallu” kaliskiego CKiS prezentuje skromną cząstkę swej dokumentacji fotograficznej z podróży do Indii i Nepalu. Prowadzi nas przez klimaty zupełnie innej kultury, pełnej kontrastów, barw, zapachów i smaków. Wystawę zatytułowaną „Azja, która szokuje i zachwyca” oglądać można do 19 sierpnia. Środowy wernisaż w CKiS… Read more »

Bajkowtorki w Rubinkowej Krainie Tęczy – cz. 1 – fotorelacja

W każdy wtorek lipca Centrum Kultury i Sztuki zaprasza dzieci wraz z opiekunami na 2. edycję wakacji z kulturą i sztuką, tym razem pod hasłem „W Rubinkowej Krainie Tęczy”. „Bajkowtorkowe” seanse filmowe, warsztaty i zabawy mają na celu zapoznanie dzieci z różnymi dziedzinami sztuki, pobudzanie artystycznej kreatywności oraz rozwój wyobraźni, zdolności plastycznych, aktorskich czy muzycznych.… Read more »

Estrada Folkloru w Żegocinie- fotorelacja

Już po raz dwudziesty pierwszy w Żegocinie, w powiecie pleszewskim, odbyły się Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. W niedzielę, na estradzie przy ośrodku kultury, zaprezentowały się zespoły z naszego regionu, a także z Serbii, Słowacji i Węgier. W imprezie chętnie uczestniczą nie tylko mieszkańcy okolicznych miejscowości, ale także kaliszanie i pleszewianie, nagradzając gorącymi brawami wszystkie występy ponad… Read more »