Bajkowtorki w Rubinkowej Krainie Tęczy – cz.5 – fotorelacja

2 sierpnia 2018

Za nami pięć spotkań w ramach Bajkowtorków. Organizowana przez Centrum Kultury i Sztuki po raz drugi letnia akcja seansów, zabaw i warsztatów spotkała się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i rodziców, zmieniając wakacje w mieście w niezwykły czas zabawy i edukacji.

Tęczowa Rubinka, bohaterka animowanego serialu, gościła na ekranie kina Centrum przez pięć wtorkowych popołudni, dając dzieciom dużo radości, a dla organizatorów stając się też w dużej mierze inspiracją wielu artystycznych i edukacyjnych zajęć i warsztatów. Na wszystkie możliwe sposoby – rysując, malując, konstruując, słuchając, śpiewając i tańcząc – dzieci mogły poszerzać swą wyobraźnię i rozwijać różnego rodzaju umiejętności, nie tylko artystyczne.
Każde z wtorkowych spotkań miało temat przewodni, a zatem uczestnicy mogli wniknąć do magicznej krainy baśni i bajek, spotkać smoki i rycerzy, dotknąć dinozaura bądź wyruszyć w daleką podróż – do egzotycznego kraju, w kierunku tęczy lub księżyca.
Bajkowtorki stały się przy okazji platformą współpracy animatorów, artystów i firm zajmujących się na co dzień kreacją akcesoriów służących zabawie i edukacji. Zaproszenie Centrum Kultury i Sztuki przyjęli między innymi animatorzy z Uciechowa, Salonu Zabaw BAJKA, a także studenci Studium Animatorów Kultury. Prezentowali się twórcy Terapeutycznego Teatru Magicznego oraz Teatru Tańca SZAFA i Ośrodka Działań Twórczych. Zajęcia plastyczne w niemal wszystkich technikach prowadzili profesjonalni pedagodzy, specjalizujący się w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Przepiękne opowieści dla dzieci przygotowali podróżniczka, fotografka i reporterka Karolina Bazan oraz Michał Malinowski – opowiadacz, pedagog i pisarz z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. W każde wtorkowe popołudnie wręcz oblegane było stoisko TwojRobot.pl, gdzie pod okiem znawców można było konstruować z klocków LEGO roboty o rozmaitych funkcjach.
„Czasami deszcz sprawiał, że kryliśmy się w budynku, ale korytarze i sale Centrum Kultury i Sztuki w jeszcze większej mierze potęgowały integrację w zabawie” – mówił w podsumowaniu imprezy Dariusz Grodziński. „Ostatnie spotkanie odbyło się we wręcz tropikalnej aurze, ale wszystkie edycje, zarówno te pod dachem, jak i te na placu, były niezwykle udane, więc – zachęceni frekwencyjnym sukcesem – z pewnością za rok znów przygotujemy interesujący program Bajkowtorków” – obiecał dyrektor CKiS.