Balkan Alien Sound – fotorelacja

14 marca 2016

_DSC0014Kocham Cię… Irlandio!

Dni świętego Patryka cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W Kaliszu z tej okazji zorganizowano konkursy plastyczne i warsztaty taneczne, a w Centrum Kultury i Sztuki wystąpiła znakomita irlandzka formacja – Balkan Alien Sound.
Popularność kultury celtyckiej sprawiła, że na całym świecie, również w naszym kraju, ludzie świętują na cześć patrona Irlandii. Dla jednych to jedynie czas wychylenia kufla zielonego piwa czy „dzbana Patryka”, czyli szklaneczki whiskey, dla drugich – coraz głębsze poznawanie irlandzkiej kultury, której tańce i muzyka zaiste mają wyjątkowo dużo uroku.
W tym roku w Kaliszu obchody Dnia św. Patryka trwają… 10 dni. Rozpoczęły się 10 marca tanecznymi warsztatami w Młodzieżowym Domu Kultury a zakończą 20 marca – koncertem „Irlandzkie melodie” w Restauracji Komoda Club.

_DSC0089W piątkowy wieczór na głównej scenie CKiS zaprezentowała się wyśmienita irlandzka formacja – Balkan Alien Sound. Ich energetyczna muzyka to bardzo ciekawe połączenie kilku stylów z mocniej wyeksponowanym irlandzkim nastrojem, dzięki któremu – zamknąwszy oczy – z łatwością można było się przenieść na Zieloną Wyspę. Chyba każdy ze słuchaczy miał ochotę zaraz po koncercie spakować walizkę, wsiąść do samolotu i znaleźć się na pięknych łąkach przepasanych niewysokimi pasmami starych gór.
Balkan Alien Sound odbył swoiste polskie tournee, dając koncertu również w Poznaniu, Lublinie, Warszawie i Gdańsku.