CENTRUM UŚMIECHU – koncert karnawałowy dla najmłodszych – fotorelacja

23 stycznia 2017

_DSC0107 (Kopiowanie)Takich żywiołowych reakcji, głośnych śpiewów i wspólnego tańca na widowni mogłaby im pozazdrościć niejedna gwiazda rockowa. W niedzielne popołudnie w karnawałowym koncercie dla dzieci w kaliskim CKiS zaprezentował się zespół „Centrum Uśmiechu”.

Pan Orzeszek, Pani Jagoda i Pani Truskawka przygotowali wyjątkowy program pt. „Na zimowy czas” . Wypełniły go w dużej mierze piosenki świąteczno-zimowe o tym na przykład, że owoce również lubią bawić się na śniegu. Nie zabrakło jednak największych przebojów zespołu, który od lat nagrywa wpadające w ucho piosenki z wpisanymi w nie wątkami edukacyjnymi. Dzieci bawiąc się, śpiewając i tańcząc, uczą się między innymi podstaw zdrowego żywienia czy zasad ruchu drogowego.

_DSC0042 (Kopiowanie)Aktorzy dwoili się i troili na scenie, ale też raz po raz wbiegali między rzędy foteli, by przeprowadzić konkurs, wręczyć nagrody, czy porozmawiać z rozbawionymi uczestnikami zabawy. Aktorów z „Centrum uśmiechu” wsparli animatorzy z kaliskiego „Uciechowa” – dwoje z nich bawiło się wraz z dziećmi na widowni, dwoje pozostałych, chodzących na szczudłach, stanowiło dodatkową, zawsze zachwycającą dzieci atrakcję.

Orzeszek, Jagoda i Truskawka zachęcili do śpiewu i tańca nie tylko młodą widownię, ale także rodziców i dziadków. Trudno wyobrazić sobie bardziej udaną zabawę karnawałową.