- KINO CENTRUM -

  KINO CENTRUM      W CENTRUM UWAGI   


- atrakcyjne premiery -
- najnowszy repertuar -
- gościnne bistro -

KINO DLA CIEBIE REPERTUAR / REZERWACJA BILETÓW: (0-62) 765-25-52

REPERTUAR KINA- Kliknij na miniaturkę, by przejść do opisu filmu.
GRAMY
GRAMY
GRAMY
od 6 marca
Seanse dla grup
21 marca
PKF 9 marca
PKF 16 marca
PKF 23 marca
PKF 30 marca
GRUPOM SZKOLNYM POLECAMY
ZAPRASZAMY
GRUPY ZORGANIZOWANE
21:00 ZIARNO PRAWDY
16:15 CARTE BLANCHE
18:15 DWA DNI, JEDNA NOC
20:00 ZIARNO PRAWDY
16:15 CARTE BLANCHE
18:15 DWA DNI, JEDNA NOC
20:00 ZIARNO PRAWDY
15:00 CARTE BLANCHE
16:30 DWA DNI, JEDNA NOC
18:00 PKF VIVIANE CHCE SIĘ ROZWIEŚĆ
20:15 ZIARNO PRAWDY
21:30 DWA DNI, JEDNA NOC
16:15 CARTE BLANCHE
18:15 DWA DNI, JEDNA NOC
20:00 ZIARNO PRAWDY
16:15 CARTE BLANCHE
18:15 DWA DNI, JEDNA NOC
20:00 ZIARNO PRAWDY
CENNIK BILETÓW
RODZAJ BILETUSEANSE 2D SEANSE 3D3
NORMALNY15 zł18 zł
ULGOWY112 zł15 zł
ZBIOROWY212 zł15 zł
KARNET PKF10 zł15 zł
KINOczwartek10 zł15 zł
Rodzina 3+10 zł15 zł

/ 1 ulgowy za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej
/ 2 zbiorowy - od 5-ciu osób
/ 3 okulary na seanse 3D w cenie biletu!-= Aby otrzymywać najświeższy repertuar podaj swój adres email i naciśnij DODAJ =-

adres e-mail:
Zgodnie z treścią Ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133, poz.883) wyrażam zgodę na przetwarzanie w celach marketingowych moich danych osobowych przez Centrum Kultury i Sztuki z siedzibą w Kaliszu oraz wyrażam zgodę w rozumieniu przepisów Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204) na otrzymywnie pocztą elektroniczną informacji handlowej od Centrum Kultury i Sztuki z siedzibą w Kaliszu.

REPERTUAR: 

PISZF
Polski Instytut
Sztuki Filmowej
SKSiL
Sieć Kin
Studyjnych i Lokalnych
SPKC
Sieć Polskich
Kin Cyfrowych
WRPO
WRPO Współfinansowanie
Cyfryzacji Kina Centrum  TYTUŁ: „DWA DNI, JEDNA NOC”

PRODUKCJA: Belgia, Francja, Włochy
REŻYSERIA:

Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

OBSADA:

Marion Cotillard, Fabrizio Rongione, Catherine Salée

GATUNEK:

dramat

OPIS:


Sandra staje przed zadaniem na pozór niemożliwym. Musi przekonać wszystkich ludzi, z którymi pracuje, aby zrezygnowali ze swoich premii. Jeżeli jej się nie powiedzie – ona sama straci pracę. Wspierana przez męża, kobieta wyrusza na spotkania z kolegami i koleżankami z pracy. Ma tylko jeden weekend, by uratować posadę.
CZAS TRWANIA: 1h 35

SEANSE:
So. 28.02, godz. 18:15
Nd. 1.03, godz. 18:15
Pn. 2.03, godz. 17:15
Wt. 3.03,godz. 21:30
Śr. 4.03, godz. 18:15
Cz. 5.03, godz. 18:15


Zastrzegamy sobie prawo do zmian w repertuarze!


« powrót

CENA BILETU: 15zł (normalny)
12zł (zbiorowy - od 5-ciu osób)
12zł (ulgowy za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej)
10zł - KINOczwartek


  TYTUŁ: „CARTE BLANCHE”

PRODUKCJA: Polska
REŻYSERIA:

Jacek Lusiński

OBSADA:

Andrzej Chyra, Urszula Grabowska, Arkadiusz Jakubik, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Dorota Kolak, Andrzej Blumenfeld, Maria Chwalibóg

GATUNEK:

dramat obyczajowy

OPIS:


Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.
CZAS TRWANIA: 1h 46

SEANSE:
So. 28.02, godz. 16:15
Nd. 1.03, godz.16:15
Pn. 2.03, godz. 15:15
Wt. 3.03 - brak seansów
Śr. 4.03, godz. 16:15
Cz. 5.03, godz. 16:15Zastrzegamy sobie prawo do zmian w repertuarze!


« powrót

CENA BILETU: 15zł (normalny)
12zł (zbiorowy - od 5-ciu osób)
12zł (ulgowy za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej)
10zł - KINOczwartek


  TYTUŁ: „ZIARNO PRAWDY”

PRODUKCJA: Polska
REŻYSERIA:

Borys Lankosz

OBSADA:

Robert Więckiewicz, Jerzy Trela, Magdalena Walach, Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński, Zohar Strauss, Modest Ruciński

GATUNEK:

Thriller

OPIS:Nowy film Borysa Lankosza - "Ziarno prawdy" to historia warszawskiego prokuratora, Teodora Szackiego, który po rozpadzie swojego małżeństwa przeprowadza się do Sandomierza, próbując rozpocząć nowe życie. Rozczarowany i znudzony prowincją, zimnego wiosennego poranka 2013 roku Szacki dostaje szansę poprowadzenia śledztwa w sprawie tajemniczego morderstwa znanej i lubianej w mieście działaczki społeczno-kulturalnej. W trakcie dochodzenia powrócą dawne winy i zbrodnie, odżyją antysemickie przesądy i legenda o krwi; histeria i psychoza skutecznie ryglują wszystkie drzwi i usta. Wśród zagadek i kłamstw Teodor Szacki będzie próbował odnaleźć ziarno prawdy.

CZAS TRWANIA: 1 godz. 50 min.

SEANSE:
Pt. 27.02, godz. 21:00
So. 28.02, godz. 20:00
Nd. 1.03, godz. 20:00
Pn. 2.03, godz. 21:00
Wt. 3.03 - brak seansów
Śr. 4.03, godz. 20:00
Cz. 5.03, godz. 20:00Zastrzegamy sobie prawo do zmian w repertuarze!


« powrót

CENA BILETU: 15zł (normalny)
12zł (zbiorowy - od 5-ciu osób)
12zł (ulgowy za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej)
10zł - KINOczwartek


  TYTUŁ: „BODY/CIAŁO

PRODUKCJA: Polska
REŻYSERIA:

Małgorzata Szumowska

OBSADA:

Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz), Ewa Dałkowska, Tomasz Ziętek, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Władysław Kowalski, Justyna Suwała

GATUNEK:

dramat

OPIS:

Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny - Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

Jedna z najwybitniejszych reżyserek młodego pokolenia – Małgorzata Szumowska, powraca do walki o najważniejsze nagrody branży filmowej. Jej najnowszy obraz, wyczekiwane „BODY/CIAŁO” z Januszem Gajosem i Mają Ostaszewską, to nie tylko kolejna produkcja, której światowa premiera odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, ale również – drugi z rzędu film reżyserki – który zakwalifikował się do Konkursu Głównego imprezy. W całej historii festiwalu tylko dwaj polscy twórcy mogli poszczycić się takim osiągnięciem. Pierwszym z nich był Roman Polański, który w latach 1965 i 1966 zaprezentował berlińskiej publiczności nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem „Wstręt” oraz „Matnię”. Trzy dekady później, w latach 1996 i 1997, w Konkursie Głównym imprezy o nagrody rywalizowały kolejno „Wielki tydzień” i „Panna Nikt” Andrzeja Wajdy.

„Ludzie za wszelką cenę chcą wierzyć, że jest coś po śmierci. Że nie wszystko kończy się wraz ze śmiercią, że ktoś nad nami czuwa i ma z nami kontakt” – mówi o „BODY/CIAŁO” Szumowska. „W filmie Janusz Gajos odgrywa człowieka, który nie wierzy w nic. To mu szalenie utrudnia życie i czyni go nieszczęśliwym. Chociaż odrzuca wiarę w jakąkolwiek inną przestrzeń, to w końcu daje się uwieść nadziei, że jest coś więcej. Że jego zmarła żona może do niego przyjść i powiedzieć coś, co odmieni mu życie. Pojawia się spirytyzm, ciała astralne. Tak, będą również duchy” – dodaje reżyserka.

Małgorzata Szumowska została nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię na festiwalu w Berlinie, gdzie pokazała film "Body/Ciało".

CZAS TRWANIA: 1 godz. 30 min

SEANSE:
od 6 marca w Kinie Centrum - PREMIERA!!!


Zastrzegamy sobie prawo do zmian w repertuarze!


« powrót

CENA BILETU: 15zł (normalny)
12zł (zbiorowy - od 5-ciu osób)
12zł (ulgowy za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej)
10zł - KINOczwartek


  TYTUŁ: „SHORT WAVES 2015 TYLKO W KINIE CENTRUM”

PRODUKCJA: SHORT WAVES 2015
REŻYSERIA:

SHORT WAVES 2015

OBSADA:

GATUNEK:

impreza filmowa

OPIS:

Mówiąc krótko, polskie filmy krótkometrażowe znów są na fali! Tym razem rekordowo wielkiej, bo SHORT WAVES GRAND PRIX TOUR rusza w trasę przez 6 kontynentów. W tym wyjątkowym konkursie o nagrodę polskiej i światowej publiczności walczy 7 tytułów, a wśród nich dokumenty, animacje, teledyski i film fabularny. Jak zwykle gwarantujemy solidną dawkę emocji i spory kłopot z wyborem! Laureata nagrody głównej poznamy 29 marca w Poznaniu, podczas gali zamknięcia SHORT WAVES FESTIVAL 2015. Wszystko w waszych rękach!

NOWOCZESNY, INTENSYWNY, EKSCYTUJĄCY. Short Waves Festival po raz siódmy odbędzie się w Poznaniu, od 22 do 29 marca 2015 r. Wcześniej, zaczynając 6 marca, objedzie ponad 90 miast w Polsce, Europie i na świecie.

DOBRZE, BO KRÓTKO. Short Waves Festival to najlepsze polskie i światowe krótkie filmy. Tworzone przez zawodowców i amatorów. Bez gatunkowych szufladek. Za to z otwartą formułą pozwalającą zaprezentować bogactwo krótkich form: fabuł, dokumentów, animacji, wideoklipów i obrazów eksperymentalnych. Ostra selekcja gwarantuje pokazy najwyższej jakości artystycznej.

GLOBALNY ZASIĘG. Short Waves Festival to projekcje w kilkudziesięciu miastach w Polsce i na świecie, m.in. w Meksyku, Kairze, Pekinie, Dżakarcie, Lake Placid. Tak promuje polskich twórców. W Poznaniu, w trakcie stacjonarnej części festiwalu, pokazuje to co najlepsze w światowym krótkim metrażu.

REKORDOWE NAGRODY. Short Waves Festival to najwyższe nagrody dla filmów krótkometrażowych w Polsce. Łączna pula: 80 000 PLN. Najważniejsza z nich to Poznań Open (15 000 PLN), przyznawana przez międzynarodowe jury. O Grand Prix (20 000 PLN) decyduje międzynarodowa publiczność. W konkursie Dances with Camera (7 500 PLN) jurorami są specjaliści w dziedzinie tańca i filmu.

GWIAZDY NIEZNANE. Short Waves Festival to szansa zobaczenia największych postaci polskiego kina w nowych, nieoczywistych rolach.

NOWOCZESNA FORMUŁA. Short Waves Festival to impreza publiczności. Kameralna, dostępna i angażująca. Na widzów czekają intensywne, nie tylko filmowe doznania. Festiwal integruje kino, muzykę, nowe media, design i architekturę.FILMY


NAJWYŻSZY
Katarzyna Gondek
Dokument / 2014 / 20’

Katarzyna Gondek weszła z kamerą między majestat a szlifierkę. Nabożnie przyglądała się historii największego papieża na świecie: 14-metrowego Jana Pawła II z kompozytu. W efekcie z niedowierzaniem oglądamy dokument o wierze, która buduje.FISZ EMADE TWORZYWO - PYŁ
Marek Skrzecz
Teledysk / 2014 / 4’41''

O świętach polskich traktuje już wiele dzieł filmowych i literackich. Marek Skrzecz uzupełnia ten zbiór o teledysk na temat święta przypadającego 52 razy w roku: soboty. „Pył” to historia brawurowego traktorzysty, który potrafi zatańczyć nawet transformację polskiej wsi.NIEBIESKI POKÓJ
Tomasz Śliwiński
Animacja / 2014 / 14’26”

Tomasz Siwiński namalował ból. Na niebiesko, rzekomo kojącym kolorem. Wraz z głównym bohaterem lądujemy zamknięci w pokoju, z którego jest tylko widok, nie ma zaś wyjścia. Nie próbujcie więc wybić ekranu.FRAGMENTY
Aga Woszczyńska
Fabuła / 2014 / 25'

Świat przedstawiony we „Fragmentach” rozpada się powoli. Para bohaterów zaklina rzeczywistość w designerskim lochu na kredyt, tam jednak nie mieszczą się już nawet emocje. Jeśli więc w trakcie filmu poczujemy chłód, to bynajmniej nie dlatego, że na sali wysiadła klimatyzacja.TO BYŁOBY COŚ PIĘKNEGO
Anna Morawiec
Dokument / 2014 / 17'
Pani Aleksandra twardo stąpa po ziemi. Dlatego postanowiła zamieszkać na Marsie. Decyzję podjęła chwilę po tym, kiedy dowiedziała się, jaką przyszłość szykuje dla niej ZUS. W tym inspirującym dokumencie Anna Morawiec przenikliwie bada relacje polskiego systemu emerytalnego i kosmosu.THE DUMPLINGS - TECHNICOLOR YAWN
Arek Nowakowski
Teledysk / 2014 / 2’22”

Na pewno dużo już przeżyłeś, sporo widziałeś, byłeś w wielu miejscach i rozmawiałeś z różnymi ludźmi. Prawda? No to teraz przeżyjesz, zobaczysz i usłyszysz jeszcze więcej. W tym soczystym teledysku brakuje tylko nudy.ŁAŹNIA
Tomek Ducki
Animacja / 2013 / 4’20”

Oto dwie stare kobiety po raz kolejny wchodzą do wody, żeby przepłynąć zwyczajową odległość. Tym razem jednak będzie inaczej, na odwrót. W niezwykłej animacji Tomka Duckiego drugie dno istnieje naprawdę.CZAS TRWANIA (projekcja wszystkich filmów): 95 min
Zestaw konkursowy zawiera 7 filmów (dokumenty, fabuły, animacje, teledyski)

SEANSE:
So. 21 marca, godz. 18:00


Istnieje możliwość organizacji dodatkowych seansów dla grup!

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w repertuarze!


« powrót

CENA BILETU: 7 PLN - dla wszystkich :)


  TYTUŁ: „KEBAB I HOROSKOP”
Poniedziałkowy Klub Filmowy 9.03.2015

PRODUKCJA: Polska
REŻYSERIA:

Grzegorz Jaroszuk

OBSADA:

Bartłomiej Topa, Piotr Żurawski, Justyna Wasilewska, Tomasz Schuchardt, Barbara Kurzaj, Andrzej Zieliński, Dorota Kolak, Yasuhiro Igarashi, Janusz Michałowski, Marek Kalita, Agnieszka Wagner, Piotr Trojan, Anna Haba

GATUNEK:

dramat, komedia

OPIS:„Kebab i Horoskop” to komedia absurdu. Film opowiada historię pracowników bankrutującego sklepu z dywanami. Pewnego dnia na zaproszenie Szefa (Andrzej Zieliński) w sklepie pojawia się dwóch „specjalistów od marketingu” o zagadkowych przydomkach Kebab (Bartłomiej Topa) i Horoskop (Piotr Żurawski). Personel sklepu to postacie barwne, ale jednocześnie dosyć zobojętniałe na bodźce zewnętrzne – do sklepu zwykle nikt nie przychodzi… Spece od marketingu wywołują zmianę w atmosferze… Wszyscy poddają się ich coraz dziwniejszym pomysłom… Wytrąceni ze zwykłego zobojętnienia; nieśmiała Stażystka (Justyna Wasilewska) dzieląca mieszkanie z neurotyczną matką (Dorota Kolak), poszukująca miłości w internecie Kasjerka (Barbara Kurzaj), zgryźliwy portier Kortazar (Janusz Michałowski) i Dawny Kibic (Tomasz Schuchardt) „biorą sprawy w swoje ręce”, co burzy ich mikroświaty i prowadzi do serii śmiesznych i zaskakujących sytuacji. Gotowi na wszystko fałszywi specjaliści od marketingu przekonają się, że życie potrafi być równie skomplikowane, jak wzór na perskim dywanie.

„Kebab i Horoskop” jest filmem o tych, których zwykle określamy jako przegranych, nieporadnych życiowo nieudaczników. Czy na pewno? Poczucie humoru i empatia, z jaką postaci są pokazane czynią film wyjątkowym: słodko- kwaśnym, aktualnym. Narracja prowadzona z dystansu pozwala obserwować świat wykreowany przez Jaroszuka jak gdyby „przez szybę”. Gotowość do działania bohaterów, potrzeba przejęcia kontroli nad własnym losem w zestawieniu z kompletnym brakiem skuteczności, są źrółem absurdalnego humoru, który czyni z filmu najbardziej interesującą komedię spod znaku „pure non sense” ostatnich lat. A myśl dająca ująć się w zdanie: „nie ma sensu walczyć z samotnością”, która towarzyszy bohaterom, nabiera komicznego zabarwienia.

CZAS TRWANIA: 1 godz. 12 min

SEANSE:
Poniedziałkowy Klub Filmowy

9 marca, godz 19:00 - JEDYNY EKSKLUZYWNY SEANS

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w repertuarze!


« powrót

CENA BILETU: 15zł (normalny)
12zł (zbiorowy - od 5-ciu osób)
12zł (ulgowy za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej)
10zł - karnet PKF


  TYTUŁ: „CZARNY WĘGIEL, KRUCHY LÓD”
Poniedziałkowy Klub Filmowy 16.03.2015

PRODUKCJA: Chiny, Hong Kong
REŻYSERIA:

Yi'nan Diao

OBSADA:

Fan Liao, Lun Mei Gwei, Xuebing Wang

GATUNEK:

kryminał, dramat

OPIS:“Czarny węgiel, kruchy lód” to błyskotliwy, nastrojowy kryminał, nawiązujący do klasyków kina noir (reżyser wspomina o inspiracji „Sokołem maltańskim” i „Trzecim człowiekiem”) i przewrotnych gangsterskich filmów z Hong Kongu. W kilkunastu fabrykach, rozproszonych po całej prowincji, w transporcie węgla odnalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Policja podejrzewa pracowników firmy przewozowej. Przy próbie aresztowania padają strzały – oprócz podejrzanych ginie dwójka policjantów. Prowadzący akcję Zhang Zili (nagrodzony aktorskim Niedźwiedziem Liao Fan) zostaje odsunięty od obowiązków. Pięć lat później, pogrążony w nałogu alkoholowym, trafia przypadkiem na dawnego współpracownika. Okazuje się, że w sprawie pojawiło się kilka nowych tropów, prowadzących do jednej kobiety – prześladowanej, a może chronionej przez tajemniczego mordercę.

CZAS TRWANIA: 2 godz. 4 min

SEANSE:
Poniedziałkowy Klub Filmowy

16 marca, godz 19:00 - JEDYNY EKSKLUZYWNY SEANS

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w repertuarze!


« powrót

CENA BILETU: 15zł (normalny)
12zł (zbiorowy - od 5-ciu osób)
12zł (ulgowy za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej)
10zł - karnet PKF


  TYTUŁ: „CUDA”
Poniedziałkowy Klub Filmowy 23.03.2015

PRODUKCJA: Włochy, Szwajcaria, Niemcy
REŻYSERIA:

Alice Rohrwacher

OBSADA:

Alba Rohrwacher, Maria Alexandra Lungu, Sam Louwyck, Monica Bellucci

GATUNEK:

dramat

OPIS:Zwycięzca Grand Prix na festiwalu w Cannes. Film, który oczarował członków jury: Jane Campion oraz Sophię Coppolę, a Nicolasa Windinga Refna poruszył do łez. „Cuda” młodej reżyserki Alice Rohrwacher opowiadają prawdziwą historię jej dorastania w ekscentrycznej rodzinie, mieszkającej w wielkim, starym domu w Toskanii. Kiedy lato dobiegnie końca nic już nie będzie takie samo w życiu Gelsominy i jej trzech młodszych sióstr. Dziewczyna mieszka z dala od cywilizacji, w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji, gdzie trudno jeszcze spotkać turystów. To właśnie tutaj przenieśli się jej rodzice, dawni członkowie hippisowskiej komuny, by żyć blisko natury i chronić swoje dzieci przed „upadkiem świata”.
Tego lata, jak co roku, większość dni będzie upływała rodzinie na tradycyjnej produkcji miodu, z której z trudem udaje im się związać koniec z końcem. Jednak po raz pierwszy surowe reguły narzucone przez ojca ulegną rozluźnieniu. Gelsomina marzy bowiem, by uratować rodzinę przed bankructwem i zdobyć wielką nagrodę w telewizyjnym teleturnieju prowadzonym przez tajemniczą Milly Catenę (Monica Bellucci). Choć stoi to w całkowitej sprzeczności z poglądami i wartościami, które do tej pory wpajał jej ojciec, dziewczyna za wszelką cenę będzie starała się przekonać go do tego pomysłu.

CZAS TRWANIA: 1 godz. 50 min

SEANSE:
Poniedziałkowy Klub Filmowy

23 marca, godz 19:00 - JEDYNY EKSKLUZYWNY SEANS

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w repertuarze!


« powrót

CENA BILETU: 15zł (normalny)
12zł (zbiorowy - od 5-ciu osób)
12zł (ulgowy za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej)
10zł - karnet PKF


  TYTUŁ: „SILS MARIA”
Poniedziałkowy Klub Filmowy 30.03.2015

PRODUKCJA: Francja, Niemcy, Szwajcaria, USA
REŻYSERIA:

Olivier Assayas

OBSADA:

Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloë Grace Moretz, Johnny Flynn, Lars Eidinger

GATUNEK:

dramat

OPIS:Wybitna aktorka u szczytu sławy. Pewna siebie, a jednocześnie delikatna. Czuła i wymagająca. Zawsze w ruchu, w drodze z jednego planu filmowego na kolejny. Z jednego końca świata na drugi. Kilka dni, które nieoczekiwanie spędzi w Alpach w towarzystwie swojej młodej asystentki, a zarazem jedynej przyjaciółki i powiernicy, pozwoli jej na nowo zrozumieć siebie. Pod wpływem serii drobnych zdarzeń, spotkania z dawnym partnerem i kochankiem, konfrontacji z przeszłością, intymnych rozmów Maria Enders będzie gotowa zagrać największą życiową role. Samą siebie.

W rolach głównych oglądamy aktorki reprezentujące trzy aktorskie pokolenia. Marię Enders zagrała nagrodzona Oscarem Juliette Binoche, znana z wybitnych kreacji w filmach Kieślowskiego, Haneke i Szumowskiej. Partneruje jej Kristen Stewart, której światową popularność przyniósł występ w sadze „Zmierzch” – tutaj w wychwalanej przez krytykę, najdojrzalszej roli w swojej karierze, oraz osiemnastoletnia Chloe Moretz, jedna z najciekawszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia, znana z filmów Tima Burtona i Martina Scorsese.

CZAS TRWANIA: 2 godz. 4 min

SEANSE:
Poniedziałkowy Klub Filmowy

30 marca, godz 19:00 - JEDYNY EKSKLUZYWNY SEANS

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w repertuarze!


« powrót

CENA BILETU: 15zł (normalny)
12zł (zbiorowy - od 5-ciu osób)
12zł (ulgowy za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej)
10zł - karnet PKF


  TYTUŁ: „BÓG NIE UMARŁ”

PRODUKCJA: USA
REŻYSERIA:

Harold Cronk

OBSADA:

Shane Harper, Kevin Sorbo, David A.R. White, Dean Cain, Michael Tait, Jody Davis, Jeff Frankenstein, Duncan Phillips

GATUNEK:

dramat

OPIS:Reżyser wizjonerskiego „Sierocińca” i zapierającego dech w piersi „Niemożliwego”.
Pasjonujący spór filozoficzny w opowieści o poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytanie w dziejach ludzkości.

  Czy da się udowodnić istnienie Boga? - z takim zadaniem musi zmierzyć się Josh (Shane Harper), student filozofii, który zakwestionował słynne stwierdzenie Friedricha Nietzsche'go głoszącego śmierć Stwórcy. Wynikająca z osobistych przekonań, nie zaś naukowych przesłanek, postawa chłopaka nie podoba się profesorowi Radissonowi (Kevin Sorbo). Josh ma czas do końca semestru, by przekonać twardo racjonalizującego rzeczywistość wykładowcę i resztę uczestników kursu filozofii, że Bóg jednak istnieje.

CZAS TRWANIA: 1h 52

SEANSE:
Organizujemy seanse dla grup.

Dostosowujemy terminy i godziny projekcji do potrzeb grup.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w repertuarze!


« powrót

CENA BILETU: 15zł (normalny)
12zł (zbiorowy - od 5-ciu osób)
12zł (ulgowy za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej)
10zł - KINOczwartek
10zł - w seansie zbiorowym (dla grup edukacyjnych)


  TYTUŁ: „WALENTYNKI W KINIE CENTRUM”

PRODUKCJA: KINO CENTRUM
REŻYSERIA:

KINO CENTRUM

OBSADA:

GATUNEK:

impreza filmowa

OPIS:Dziękujemy wszystkim uczestnikom WALENTYNEK W KINIE CENTRUM za wspólnie spędzony czas, cudowną zabawę i atmosferę.

Zwycięzcom naszych zabaw konkursowych z całego serca gratulujemy!!!

Agnieszka i Dariusz - nasi zdolni szczęściarze!!! To właśnie Oni wygrali główną nagrodę w konkursach Kina Centrum i spędzą romantyczny weekend na promie podczas rejsu do Szwecji.


NAGRODY W WALENTYNKOWYCH KONKURSACH KINA CENTRUM:

SEANSE:
So. 14.02, godz. 15:30, 18:00, 20:30

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w repertuarze!

« powrót

NASI PARTNERZY
Nasi partnerzy CKiS w Kaliszu Radio Centrum Radio Centrum Biuro Podróży LEPART CAFE
CENA BILETU: 15zł (normalny)
12zł (zbiorowy - od 5-ciu osób)
12zł (ulgowy za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej)  TYTUŁ: KINOczwartek w Kinie Centrum

PRODUKCJA: Kino CENTRUM 3D
REŻYSERIA:

OBSADA:

PROMOCJA

GATUNEK:

OPIS:


TYLKO DOBRE FILMY... W JESZCZE LEPSZEJ CENIE!

Kinoczwartek

Nowa era cenowa w Kinie Centrum!
KINO CENTRUM - TYLKO LEPSZE FILMY
w każdy czwartek
obniża ceny biletów DLA WSZYSTKICH

od 10 zł - seanse 2D

od 15 zł - seanse 3D
Promocja trwa aż do odwołania
Jeszcze niższe ceny biletów, jeszcze tańsze KINOczwartki,
a FILMY nadal WYŚMIENITE!

SEANSE: Każdy czwartek :)
CENA BILETU: od 10 zł (seanse 2D); od 15 zł (seanse 3D) - KINOczwartek

Galeria
OFERTA dla grup zorganizowanych
Plan kina
Kliknij aby zobaczyć plan kina
RC 106.4 FM
Kino Centrum na stronie RADIA CENTRUM 106.4 FM
Regulamin seanse 3D
Regulamin udziału w seansach filmowych
w technologii 3D w KINIE CENTRUM 3D

Akceptujemy płatności kartami płatniczymi,
a także płatności zbliżeniowe