Finał Międzygminnego Festiwalu Piosenki w Szczytnikach

21 marca 2017
Fot. M.Kraszkiewicz

Fot. M.Kraszkiewicz

Finałowym koncertem w Zespole Szkół w Szczytnikach w niedzielę 19 marca 2017 zakończył się XVII Międzygminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych, a laureaci zostaną nagrani w studio Radia Centrum. CKiS w Kaliszu jest partnerem projektu.

Fot. M.Kraszkiewicz

Fot. M.Kraszkiewicz

Udział w festiwalu wzięli soliści z gminnych ośrodków kultury, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kaliskiego. Przesłuchania blisko 100 uczestników festiwalu odbyły się w dniach 6-8 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku. Natomiast wielki finał i koncert galowy, podczas którego wystąpiła wyłoniona dwunastka finalistów, odbyła się 19 marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Szczytnikach.

Laureaci pierwszych miejsc wszystkich kategorii kwalifikują się do finału Kaliskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza oraz biorą udział w nagraniu płyty CD sponsorowanej przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Fot. M.Kraszkiewicz

Fot. M.Kraszkiewicz

Młodych wokalistów podczas finału oceniało jury w składzie: Eryk Szolc, Adam Michalak, Marzena Ugorna i Elżbieta Roszczyk. Organizatorami Festiwalu są Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku i Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

Celem festiwalu jest stworzenie szansy rozwoju i promocji młodych talentów wokalnych i muzycznych szczególnie z terenów wiejskich, gdzie dostęp do kultury jest ograniczony.

WIĘCEJ www.powiat.kalisz.pl

 

Oto lista laureatów:

KATEGORIA  I (kl. I – III SP) :

● I miejsce : Cornelia Andrzejak

● II miejsce : Maja Korbacz

● III miejsce : Nadia Janiak

 

KATEGORIA  II (kl. IV – VI SP) :

● I miejsce : Anna Shkirman – Zimny

● II miejsce : Aleksandra Kaczmarek

● III miejsce : Wiktoria Piekarska

 

KATEGORIA III (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) :

● I miejsce : Karolina Janiak

● II miejsce : Magdalena Kliszewska

● III miejsce : Anna Czarnecka

● Wyróżnienie : Kinga Wolf

● Wyróżnienie : Michał Marek

● Wyróżnienie : Natalia Bora