Galeria w Hallu. Joanna Bocianowska-Andersz „…pomiędzy malarstwem, a rysunkiem…” – relacja

26 lutego 2020

Joanna Bocianowska-Andersz to rodowita kaliszanka, rocznik 1979, praktykująca malarka, związana zawodowo także z wzornictwem przemysłowym i grafiką komputerową. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi oraz Wydziału Edukacji Artystycznej w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (dyplom w Pracowni Rysunku prof. Tadeusza Gaworzewskiego, 2007).

Choć portret i sylwetka człowieka to temat dotychczas dominujący w jej artystycznym portfolio, pozostaje otwarta na inne wątki artystycznej działalności. Inspirujące jest wszystko, co miłe oku na co dzień, postacie osób z bliskiego otoczenia, jak i sylwetki ukochanego psa czy też widok pejzażu skąpanego w słońcu lub we mgle podczas weekendowego spaceru.

Swoje prace zaprezentowała w Kaliszu po raz kolejny, tym razem w Centrum Kultury i Sztuki, gdzie 26 lutego, podczas wernisażu osobiście zaprosiła zgromadzoną publiczność do obcowania z jej sztuką.

Galeria w Hallu. Joanna Bocianowska-Andersz „…pomiędzy malarstwem, a rysunkiem…” — wernisaż.

Galeria w Hallu. Joanna Bocianowska-Andersz „…pomiędzy malarstwem, a rysunkiem…” — wernisaż.

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Środa, 26 lutego 2020


Przy okazji zapraszamy na nasze przyszłe wydarzenia w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Mamy więcej takich perełek ;).