JUWENALIA 2018 – „Idę na plażę” – fotorelacja

21 maja 2018

Nie tylko w nowym miejscu, ale także w nowej formule przebiegały kaliskie Juwenalia. Studenci zorganizowali dwudniowe święto na placu przy Centrum Kultury i Sztuki i nie pozwolili, aby deszczowa pogoda pokrzyżowała im plany.

Święto Żaków to wielka radość, ale i wielkie wyzwanie, ale samorządy obu uczelni, WPA UAM i PWSZ, wykazały się kreatywnością i pracowitością. Główne zdarzenia Juwenaliów odbyły się w piątek i sobotę, na placu przy Centrum Kultury i Sztuki.
Niestety piątkowy popołudniowy deszcz zmusił organizatorów do rezygnacji z kilku przedsięwzięć plenerowych, ale wszystkie atrakcje udało się przenieść do budynku CKiS. Natomiast sobotnie wydarzenia przebiegały zgodnie z planem. Odbyła się zaplanowana Bitwa Kapel, a studenci bawili się znakomicie na koncertach Letniego Chamskiego Podrywu i formacji Video.
„Biletem wstępu” była karma i akcesoria dla zwierząt gromadzone dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt „Help Animals”, których – dzięki hojności i ofiarności nie tylko studentów – udało się zebrać ogromną ilość. Dziękujemy!