Kabaret Hrabi „Gdy powiesz: TAK” ‒ fotorelacja

6 czerwca 2016

_DSC0068 (Kopiowanie)Entuzjastyczne reakcje wywołał program zaprezentowany minioną sobotę w Kaliszu przez Kabaret Hrabi. W sali widowiskowej CKiS odbyło się tyleż huczne, co zabawne wesele. Trójka aktorów wraz z muzycznym zespołem wcieliła się w role m.in. świeżo upieczonych małżonków, a widzowie byli weselnymi gośćmi, którym nie pozwolono spokojnie siedzieć w fotelach.

Na kabaretowy program „Gdy powiesz: TAK” prezentowany w kaliskim Centrum Kultury i Sztuki biletów brakowało od dłuższego czasu. Wielbiciele humoru Joanny Kołaczkowskiej, Dariusza Kamysa i Tomasza Majera nie tylko wypełnili salę widowiskową po brzegi, ale też świetnie się bawili już od pierwszych padających ze sceny kwestii.

_DSC0071 (Kopiowanie)Tym razem Kabaret Hrabi przywiózł przedstawienie, które jest jedną wielką kpiną nie tylko z naszych weselnych zwyczajów, ale także małżeńskich obrzędów, celebrowanych przez każdą parę mającą za sobą długi staż pożycia. Artyści Hrabiego przede wszystkim jednak rozłożyli na czynniki pierwsze weselną uroczystość, bacznie przyglądając się nie tylko zachowaniom młodych małżonków, ale także ich rodziców, wodzireja, fotografa-kamerzysty i muzycznego zespołu. Wiele radości wniosła rozbudowana interakcja z widownią, która nie zabrawszy talerzy musiała jeść „rosoły” w dłoniach, rzucać ryżem, śmiać się, płakać i śpiewać na zawołanie. W programie „Gdy powiesz: TAK” było sporo rubaszności, ale jego forma mogła spodobać się nawet najbardziej wymagającym widzom teatralnym, bowiem artyści najprawdopodobniej programowo traktowali scenariusz jedyni jako bazę występu, zostawiając sobie wiele miejsca na improwizację i… zabawne wpadki.

Kaliszanie nagrodzili „Kabaret Hrabi” owacjami na stojąco, a artyści z całego serca podziękowali trzykrotnym bisem. Widzowie opuszczając mury CKiS przyznawali, że dawno nie bawili się aż tak dobrze, śmiejąc się do rozpuku przez cały wieczór.