Kaliscy artyści dla Ani Mrówczyńskiej. Koncert charytatywny – fotorelacja

17 marca 2016

_DSC0277Dla „Mróweczki”
Zjednoczonymi siłami kaliscy artyści, w większości bardzo młodzi, dali wspaniały charytatywny koncert na rzecz ratowania maleńkiej Ani Mrówczyńskiej, która choruje na nieuleczalną chorobę – Zespół Leigha. Ze sprzedaży dobrowolnych „wejściówek” zgromadzono prawie sześć i pół tysiąca złotych.

Z inicjatywy kaliszanki, Anastazji Simińskiej, aktorki musicalowej, na deskach CKiS wystąpiło kilkunastu młodych kaliskich wokalistów i instrumentalistów. Zaprezentowały się nastrojowe duety Noł Prablem oraz Asia Rektor i Mieszko Marszałek, energetyczna formacja Piano Song Young oraz trzy znakomite wokalistki: Patrycja Kliber, Małgorzata Puchalska i wspomniana Anastazja Simińska. Jak zwykle świetnie przyjęty popis gitarowy dał Kamil Pyrek. Koncert poprowadził dziennikarz Radia Centrum, Witold Torbiarczyk a charytatywną inicjatywę organizacyjnie wsparła Fundacja Bread of Life oraz uczniowie III LO.
_DSC0059Na koncercie obecna była mama Ani Mrówczyńskiej, która drżącym głosem opowiedziała o trudnej sytuacji i medycznych rokowaniach swej córeczki i – w towarzystwie kilkuletniego syna – dziękowała artystom po każdym występie.
Rodzice wiążą nadzieje na wyleczenie córki z eksperymentalnymi badaniami prowadzonymi w USA i robią wszystko, aby na co dzień ulżyć cierpieniu Ani. Na różne sposoby gromadzą pieniądze na leczenie i rehabilitację, która nie jest refundowana przez NFZ. Charytatywny koncert w CKiS był jednym z wielu przedsięwzięć, dzięki którym walka o życie Ani jest możliwa. Można ją wspomóc na co dzień biorąc na przykład udział w licytacjach zorganizowanych na Allegro, na przykład koszulek z autografami sportowców lub wpłacając pieniądze na konto 40 1090 1346 0000 0001 1420 0591 z dopiskiem dla Ani Mrówczyńskiej.