Za dnia Cassie pracuje w lokalnej kawiarni. Nocą chłodno kalkuluje, chodzi do klubów i barów w ponętnych ubraniach, mając nadzieję, że przyciągnie uwagę mężczyzn, którzy uważają się za przyzwoitych – ale też po prostu są zainteresowani, aby wykorzystać kobietę w odpowiednich okolicznościach. To nie jest to, czego można by się spodziewać po uzdolnionej intelektualnie młodej kobiecie, która wydawało się kiedyś, że jest skazana na świetlaną przyszłość. Dla Cassie jest to część narzuconej sobie misji: kiedy nadejdzie odpowiedni moment, uczy mężczyzn, jak należy traktować kobiety z odpowiednim szacunkiem, niezależnie od stanu trzeźwości.

To niekonwencjonalny debiut scenarzystki i reżyserki – Emerald Fennell. Wszechstronna, Fennell jest najbardziej znana jako scenarszystka serialu „Obsesja Eve”. Kojarzymy ją również z ról aktorskich: Elsy w „Dziewczynie z portretu” oraz w znakomitym serialu „The Crown”, w którym zagrała młodą Camillę Parker-Bowles.

Fennell zapożyczyła najlepsze elementy z komedii romantycznych i thrillerów, aby stworzyć jedyną w swoim rodzaju, inteligentną czarną komedię, która balansuje między zabawą a niepokojem. „Naprawdę chciałam napisać film o zemście kobiet” – mówi Fennell. „Niedawno pojawiło się wiele filmów o kobietach biorących sprawy w swoje ręce, które wydają się być zbyt brutalne albo super sexy lub bardzo, bardzo przygnębiające. Chciałam napisać scenariusz do filmu o tym, jak zwykła kobieta może się zemścić.”

Fennell chciała, aby „OBIECUJĄCA MŁODA KOBIETA” był filmem istotnym, ale także zabawnym – a to oznacza odkrywanie czarnego humoru, który może się pojawić w najbardziej zaskakujących momentach. W poszukiwaniu inspiracji zwróciła się do takich przełomowych filmów: jak „Za wszelka cenę”(To Die For) Gusa Van Santa z 1995 roku oraz nagrodzonej Oscarem® komedii Joela i Ethana Coenów z 1996 roku „Fargo”, który zręcznie równoważył makabryczne wydarzenia z poczuciem humoru.

Procedura bezpieczeństwa związana z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w Kinie Centrum

Kup bilet online

Kup bilet online