Gatunek: Krótkometrażowy

Chaos 4

21 czerwca, pierwszy dzień lata, jest wielkim wydarzeniem dla każdego deskorolkowca. W tym dniu na całym świecie obchodzone jest święto deskorolki “Go Skateboarding Day”. Z tej okazji zapraszamy do wzięcia udziału w premierze czwartej części kaliskiego filmu deskorolkowego CHAOS 4. W miejscu gdzie kilkanaście lat temu powstała ekipa Centrum Skaters, gdzie na słynnej miejscówce “kortach”… Read more »

Short Waves Festival 2018: 10 lat On Tour

Short Waves on Tour 2018 to objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych, do którego przystąpi pięć krajowych produkcji – w zestawie znajdują się filmy fabularne, animowane i dokumentalne, prezentowane podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu. Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę… Read more »

ŻubrOFFka

„Powrót” (Namo) reż. Gabrielė Urbonaitė, 19’, 2016. Początkująca aktorka wraca z Hollywood do swego rodzinnego Wilna. Uświadamia sobie, jak bardzo zmienili się ludzie i samo miasto. „Pies” (Sobaka) reż. Domas Petronis, 10’, 2014. Para postanawia uśpić swojego psa, co prowadzi do kłótni. W jakich okolicznościach stajemy się panami czyjegoś życia? Które metody zabijania są dopuszczalne? Kiedy życie… Read more »

Dimensions

Serdecznie zapraszamy na oficjalną premierę filmu modowego „Dimensions” w reżyserii Michała Dobryniewskiego, która odbędzie się 15 września o godzinie 18:00. Dimensions jest eksperymentalnym projektem łączącym w sobie elementy fabuły, mody oraz muzyki. W projekt zaangażowanych było wielu młodych twórców z Kalisza i nie tylko.   WSTĘP WOLNY Film otrzymał 5 Nominacji na Seattle Fashion Film Festival… Read more »

Short Waves Festival 2017: Short Waves on Tour

Short Waves On Tour – Polski konkurs objazdowy Najlepsze polskie krótkie metraże z programu Short Waves Festival 2017 ponownie wyruszają w trasę objazdową po Polsce. W tym roku patrzymy szeroko i przekraczamy granice, ale zaglądamy również na własne podwórko. Tu dużo się dzieje, rośnie nowe pokolenie reżyserek i reżyserów, których filmy warto pokazać i docenić,… Read more »

Future Shorts Wiosna 2017

Future Shorts Spring Season 2017 Wiosna to przede wszystkim wszechogarniające zmiany, to swoista rewolucja w otaczającym nas świecie. Future Shorts Spring Season to zestaw iście bojowych filmów, mocno zaangażowanych w aktualne kwestie społeczno-polityczne. Kryzys uchodźczy, konflikty zbrojne, migracje zarobkowe oraz jednostkowe poszukiwania tożsamości (osobistej, społecznej i seksualnej) to ważne tematy, które w filmach wybranych przez… Read more »

Short Waves Festival 2016

DZIEŃ BABCI W KINIE CENTRUM „Krajowa Siódemka, czyli Droga Krajowa numer 7, przecina całą Polskę. Spina ze sobą Bałtyk i Tatry, a po drodze zahacza o Kraków i Warszawę”, jak czytamy we wprowadzeniu do tegorocznego festiwalu. Wczoraj zahaczyła również o Kalisz – Short Waves Festival 2016: Krajowa Siódemka za nami. We wtorek 29 marca w… Read more »