Gatunek: Spektakl teatralny

Amadeusz KinoTeatr

Do Wiednia, muzycznej stolicy świata, przybywa młody Mozart. Jego geniusz i sposób bycia drażni wiele osób, ale przede wszystkim nadwornego kompozytora cesarza. Bogobojny Antonio Salieri jest zazdrosny o sukcesy przebojowego Amadeusza na tyle, że postanawia pozbyć się rywala… Historia wcale nie potwierdza, że Salieri zgładził Mozarta, ale ta legenda zainspirowała wielu twórców (Puszkin, Rimski-Korsakow, Shaffer).… Read more »

Romeo i Julia KINOTEATR

Romeo i Julia Tragedia w pięciu aktach Retransmisja przedstawienia z Comédie-Française w Paryżu: 13 października 2016 roku Legendarny dramat światowego repertuaru po setkach lat, jaki upłyną od jego napisania i wielu różnorodnych interpretacjach, jakim był poddawany stał się wcieleniem historii miłości absolutnej. Jednak ujęcie Érica Rufa, reżysera, dalekie jest od romantycznego odczytania, do którego „Romeo… Read more »

Opera za trzy grosze KINOTEATR

Kino Centrum zaprasza na retransmisję sztuki „Opera za trzy grosze” z National Thatre w Londynie. Londyn przygotowuje się do uroczystej koronacji królowej. Złodzieje są w gotowości, dziwki czekają na okazję, policja z trudem stara się utrzymać cały ten rozgardiasz pod kontrolą. Pan i pani Peachum, nieoficjalni przywódcy londyńskich żebraków, także wyczekują dnia koronacji jako okazji… Read more »

Hamlet KINOTEATR

Kino Centrum zaprasza na retransmisje sztuki „Hamlet”. Nominowany do Oscara  Benedict Cumberbatch (serial BBC „Sherlock”, „Frankenstein” NT Live) wciela się w tytułową rolę w wielkiej tragedii Szekspira. Wyreżyserowany przez Lyndsey Turner i wyprodukowany przez Friedman Productions Sonia spektakl był transmitowany na żywo 15 października 2015 roku z Barbican Theatre do ponad 1000 kin w całej Europie i… Read more »