Koncert Big Bandu Powiatu Ostrowskiego ZACZNIJ OD BACHA – TRIBUTE TO ZBIGNIEW WODECKI – relacja

12 marca 2019
Big Band Powiatu Ostrowskiego

Big Band Powiatu Ostrowskiego

„Nad wszystko uśmiech Twój” śpiewał niegdyś Zbigniew Wodecki. Śpiewał pięknie i niepodrabialnie, lekko, z uśmiechem właśnie.

Zarażał nas tym uśmiechem przez lata, niekoniecznie tylko w sferze fizyczności… chyba z wiekiem, coraz bardziej duchowo, ten swój uśmiech przemycał.

To samo zadanie postawił przed sobą Big Band Powiatu Ostrowskiego – wywołać uśmiech na twarzach słuchaczy zgromadzonych tłumnie w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Że potrafią to robić, przekonaliśmy się już wielokrotnie. Po części za sprawą konferansjerki i osobowości Roberta Matuszewskiego, kierownika i niekwestionowanego lidera Big Bandu Powiatu Ostrowskiego, po części dzięki samemu zespołowi, który bawi się muzyką, co widać i słychać od pierwszych taktów. Muzyka Zbigniewa Wodeckiego nadaje się do tego pierwszorzędnie!

Choć tego wieczoru wybrzmiały największe szlagiery tego wspaniałego artysty, to jednak dostaliśmy je do odsłuchania w zupełnie nowych aranżacjach. Czy były to subtelne zapożyczenia, czy może zupełnie nowe podejście do ikonicznych już kompozycji – na to pytanie każdy z uczestników tego koncertu musiał odpowiedzieć sobie sam, w zgodzie z własnym wyobrażeniem o twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Wszak dla wielu z nas niektóre utwory to kronika życia i nie sposób oddzielić w głowie wspomnień od oryginalnego uśmiechu skrywanego pod bujną czupryną :).

Warto wspomnieć, że za aranżacje odpowiadał Maciej Fortuna, a na scenie z legendą mierzył się wokalnie Lech Popławski, wspierany, w dalszej części koncertu, przez głos Julii Jaszczyk, a dla przebiegu i nastroju koncertu czas jego rozgrywania zaraz po Międzynarodowym Dniu Kobiet nie miał żadnego znaczenia ;), naprawdę ;).

Koniec, końców, także i to spotkanie z muzykami uśmiechniętymi repertuarem dobiegło końca. Na szczęście przesłanie twórczości Zbigniewa Wodeckiego, śpiewającego bardzo często o pięknych uczuciach zostało z nami na dłużej, a przy odrobinie szczęścia, na zawsze…