Koncert Cheap Tobacco i Tangerine Band – fotorelacja

8 lutego 2016

 

Tangerine Band i Cheap Tobacco zgotowały w niedzielę 7 lutego 2016 fanom bluesa i rocka ekscytujący wieczór w Centrum Kultury i Sztuki. Obie formacje, kaliski support i gości z Krakowa, gorąco oklaskiwała publiczność licznie zgromadzona w Sali Studio.

Tangerine Band

Tangerine Band gra od ośmiu lat. Skupia w swych szeregach muzyków, którzy na co dzień zajmują się czymś zupełnie innym, ale wspólne granie traktują bardzo poważnie. Niedzielny koncert był okazją do posłuchania zespołu w „nowej odsłonie” – był to bowiem pierwszy występ z nowym wokalistą, Bartkiem Białkiem.

Kto wie, jak długo trwałoby ich granie (bo publiczność prosiła o więcej), gdyby nie – tego wieczoru – rola wspierająca zespołu i konieczność ustąpienia miejsca głównej gwieździe koncertu – Cheap Tobacco.

Natalia Kwiatkowska

Grupa z Krakowa to czworo młodych ludzi przepełnionych energią i pasją, którą „zarażają” każdego, kto ich usłyszy. Mieszają style muzyczne w poszukiwaniu swojego własnego brzmienia. Potrafią wzruszyć, nakłonić do refleksji oraz porwać do szaleńczego, transowego tańca. Muzyka, jaką wykonuje zespół, nie jest łatwa do zdefiniowania… to fuzja rocka, emocji bluesowych i funky.

Cheap Tobacco działa od niespełna sześciu lat. Mimo krótkiego stażu zagrali już na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce i zdobyli sporo nagród. Najświeższe osiągnięcie to tytuł „Wokalistki roku” dla Natalii Kwiatkowskiej w plebiscycie kwartalnika „Twój Blues”. I rzeczywiście, dzięki Natalii zespołu nie tylko warto posłuchać, ale także na zespół popatrzeć.

 

Cheap Tobacco

 

 

 

Więcej zdjęć na naszym profilu FB.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.517148455133726.1073741885.121015724747003&type=3


 

foto Robert Kuciński, Anna Gałczyńska-Witczak