Koncert Studia Piano-Song pamięci Zbigniewa Wodeckiego – fotorelacja

16 października 2017

Na kilka dni przed koncertem nie można już było kupić choćby jednego biletu na „Koncert pamięci Zbigniewa Wodeckiego”. Największe przeboje zmarłego przed kilkoma miesiącami artysty zaśpiewali młodzi wokaliści ze Studia Piano Song.

Większość piosenek Zbigniewa Wodeckiego to hity, do których bardzo chętnie wracamy, które nieustannie nucimy. Niektórzy wspominają szczuplutkiego wokalistę w przyciemnionych okularach z jego pierwszych festiwalowych występów w latach 70. Ale śpiewanie jego piosenek przez tak młodych wykonawców jak podopieczni Anny Kowalkiewicz-Oligny nie było aktem nostalgii. To raczej świadome sięgnięcie po doskonałe utwory z Wielkiej Księgi Polskiej Piosenki i rodzaj hołdu złożonego nietuzinkowemu artyście. Wraz inaugurującym wieczór „Zacznij od Bacha” w wykonaniu kilkudziesięcioosobowej muzycznej rodziny Piano Song i zaśpiewanym na bis „Chałupy welcome to” usłyszeć można było kilkanaście piosenek w rozmaitych konfiguracjach wokalnych w wykonaniu młodych artystów w wieku od lat kilku do kilkudziesięciu.

Znakomicie prezentował się wypróbowany duet Ewelina Łuszczek-Piotr Porada w dwóch przepięknych piosenkach „Moja droga” i „Lubię wracać tam, gdzie byłem już”. Cudowne „Opowiadaj mi tak”, jak zawsze niezwykle emocjonalnie, zaśpiewała Małgorzata Puchalska. Bardzo urokliwie prezentowały się dwa duety Julita Balcerzyk-Bartosz Dreczko i Justyna Garczarek-Adrian Szymkowiak w niezmiennie wzruszającym przeboju „Z tobą chcę oglądać świat”. Dużo radości wniosły oczywiście dzieci, które – wspierane przez troszkę starszych wokalistów – zaśpiewały „Pszczółkę Maję”, a okazją do wspólnego śpiewania wraz z publicznością było nie tylko „Chałupy welcome to”, ale także „Moja droga ja cię kocham”.

Wokalne prezentacje prowadzący koncert Robert Kuciński inkrustował anegdotami dotyczącymi samego Zbigniewa Wodeckiego i opowieściami o okolicznościach powstawania poszczególnych przebojów oraz fragmentami wypowiedzi z wywiadu, którego artysta udzielił telewizji aMazing w ramach cyklicznego programu „CV”.