Muzyczne Zaduszki – koncert Macieja Lipiny – fotorelacja

2 listopada 2018

Maciej Lipina, odtwórca głównej roli w spektaklu „Skazany na bluesa”, był gwiazdą „Muzycznych Zaduszek” w Centrum Kultury i Sztuki. Lider „Ściganych” znakomicie wciela się w postać Ryśka Riedla, charyzmatycznego wokalisty grupy „Dżem”.

„Skazany na bluesa” to teatralna adaptacja filmu Przemysława Angermana i Jana Kidawy-Błońskiego w reżyserii Arkadiusza Jakubika. Spektakl opowiada losy Ryszarda Riedla, wokalisty i autora tekstów piosenek, wieloletniego frontmana zespołu Dżem. Spektakl jest nieprzerwanie grany z wielkim powodzeniem w Teatrze Śląskim w Katowicach, a wokaliście towarzyszy zespół muzyków Teatru Śląskiego, który tworzy czołówka polskiej sceny muzycznej: Paweł Ambroziak i Sebastian Kret na gitarach, Adam Snopek na instrumentach klawiszowych, Ronald Tuczykont na basie oraz Michał Dziewiński na perkusji.

Maciej Lipina, założyciel i lider grupy „Ścigani”, główny głos na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu – KAT „Acoustic 8 filmów” był także jednym z solistów w oratorium Jana Kantego Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego – „Nieszpory Ludźmierskie”. To niewątpliwie jeden z najciekawszych polskich głosów bluesowych i sceniczna osobowość. „To właśnie on jako odtwórca głównej roli stał się bez wątpienia najmocniejszą stroną spektaklu” – czytamy w recenzjach „Skazanego na bluesa”. „Jego Rysiek jest barwny, wiarygodny i bezpretensjonalny. I do tego naprawdę imponująco śpiewa z drapieżnością i prawdziwym bluesowym feelingiem, a każdy z songów zespołu Dżem brzmi w jego wykonaniu znakomicie” (Gazeta Wyborcza).