Św. Mikołaj prosto z Laponii w Kaliszu! – fotorelacja

12 grudnia 2017

Mikołaj z wioski Rovaniemi po raz kolejny przyjechał do Kalisza. Jego wizyta to część organizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Ambasadę Republiki Finlandii w Polsce oraz Konsulat Honorowy Finlandii w Poznaniu Dni Fińskich w Wielkopolsce. Spotkanie z Mikołajem przy CKiS w Kaliszu odbyło się z inicjatywy Marzeny Wodzińskiej – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Czekając na prawdziwego Mikołaja wszystkie dzieci śpiewały i tańczyły, a jedną z kolęd wykonały na powitanie gościa z Laponii. Po krótkiej rozmowie i fotograficznej sesji przybyła wraz z Mikołajem marszałek Marzena Wodzińska wręczyła nagrody finansowe laureatom konkursu „Świąteczne Przebieranki” zorganizowanego wspólnie przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Książnicę Pedagogiczną. Nota bene dyrektorzy tych placówek również uczestniczyli w imprezie przywdziawszy świąteczne stroje. W orszaku Mikołaja znaleźli się także dyrektor Centrum Kultury i Sztuki, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu oraz Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Wszyscy, tworząc liczną grupę Kaliskich Krasnoludków, wsparli Mikołaja i Panią Marszałek w dziele rozdawania prezentów, którymi obdarowano wszystkich uczestników spotkania. „Nie ma nic cenniejszego niż uśmiech dziecka” – powiedziała w wywiadzie Marzena Wodzińska. „Lubię w okresie świątecznym wyręczać Mikołaja, a jeszcze bardziej pomagać na co dzień wszystkim potrzebującym, Dziś serdecznie dziękuję wszystkim firmom, który pomogły nam przygotować prezenty dla dzieci, które przybyły do Centrum Kultury i Sztuki na spotkanie z najprawdziwszym Mikołajem”. Wśród kilkuset uczestników świątecznej zabawy na świeżym powietrzu były nie tylko przedszkolaki i uczniowie z Kalisza, ale także z regionu, m.in. z Brzezin, Goliszewa i wielu, wielu innych podkaliskich miejscowości.