Kaliski Mecenat Jazzowy VOL. 2

[Od: Cz. 24.11.]
1s

Po raz 43. najstarsze polskie miasto staje się stolicą jazzu najwyższej próby. W ten czwartek 24 listopada rusza kolejny Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

To wg środowiska muzycznego jedna z najbardziej znaczących imprez jazzowych w Polsce. Cieszy się niespotykaną estymą tak wśród widzów jak i wykonawców. Zarówno tych z kraju, jak i tych z zagranicy. W swej długiej i bogatej historii festiwalowa scena gościła największe nazwiska jazzowej pianistyki. To tu promowano młodych, a dziś liczących się w branży muzyków. Festiwal jest żywą, dynamicznie rozwijającą się formułą prezentacji najistotniejszych projektów artystycznych realizowanych w świecie jazzu.

Do organizacji kolejnych edycji tego niebywałego wydarzenia muzycznego dochodzi również dzięki lokalnym mecenasom kultury, którzy notując sukcesy w swojej działalności biznesowej, chcą dzielić się ich efektami także na niwie społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem kultury.

Dziś gościem studia festiwalowego jest uczestnik ekskluzywnego gremium Kaliskiego Mecenatu Jazzowego – Sławomir Rudowicz, prezes kaliskiej spółki EKO: