37. Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni” – Koncert Epilog

[Od: Nd. 30.09.]
Bilety: 30 zł

Niedziela, 30 września, Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim
godz. 18.oo – Koncert Epilog – Hymn Zachwytu – Ferhat Can Büyük (Turcja) fortepian

Finał III Ogólnopolskiego Poetyckiego Konkursu Chopinowskiego Hymn Zachwytu (ogłoszenie werdyktu jurorów, wręczenie nagród, prezentacja nagrodzonych utworów, promocja tomiku konkursowego Hymn Zachwytu)

O konkursie opowie: Małgorzata Juda-Mieloch

Ferhat Can Büyük

Ferhat Can Büyük
Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku lat pięciu, pobierając lekcje u Aytaj Rızaguliyevej. W 2008 roku, dzięki zdaniu egzaminu wstępnego do szkoły muzycznej przy Państwowym Konserwatorium w Stambule, został przyjęty do klasy fortepianu prof. Meral Yapalı. W tym samym roku zdobył także nagrodę „Obiecujący pianista” podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych przez władze dzielnicy Kadıköy w Stambule.
Po raz pierwszy wystąpił na scenie w wieku lat sześciu, w sali koncertowej Uniwersytetu Marmara, a pierwszy koncert zagrał w wieku piętnastu lat, z towarzyszeniem Stambulskiej Państwowej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Maestro Antonio Pirolli. Zagrał także wiele innych koncertów, zarówno w kraju, jak i za granicą.
W roku 2015 zdobył pierwsze miejsce w konkursie „Wschodzące gwiazdy ku pamięci Meriç Soylu”. W tym samym roku wystąpił także z Orkiestrą Filharmoniczną Borusan Sanat pod batutą Maestro Sachy Goetzela w koncercie otwierającym Festiwal İş Sanat.
W kwietniu 2016 został także laureatem nagrody „Najwyższe osiągnięcie w karierze”, przyznawanej przez Rotary Club w Stambule.
Jako pierwszy student z Turcji został stypendystą fundacji The International Holland Music Sessions, co umożliwiło mu uczestnictwo w warsztatach muzycznych.
Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez znanych pianistów, takich jak İdil Biret, Ewa Pobłocka, Andre Diev, Rolf Plagge, Andreas Frölich, Dmitri Alexeev oraz Matti Raekallio.
Został także zaproszony do wzięcia udziału w kilku prestiżowych wydarzeniach muzycznych odbywających się w Bergen, w Holandii (2016). Nagrania z tych koncertów emitowało radio TRT3.
Reprezentował swój kraj podczas koncertu „Ku Pamięci Chopina”, organizowanego wspólnie przez Ambasadę Turcji w Warszawie oraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.
Dzięki stypendium Fundacji Borusan Kocabıyık oraz Enka, Ferhat kontynuuje swoją edukację muzyczną w Polsce, w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej, w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Kup bilet online: