Akademia Gitary 60+ BILETY WYPRZEDANE

Od początku istnienia Akademii Gitary jej wydarzenia adresowane są do każdego. Dzięki festiwalowi gitara stała się atrybutem spotkań w gronie przyjaciół i letnich wędrówek. I na taką przygodę zapraszamy naszych Drogich Seniorów (60+) już 30 sierpnia - malowniczy Gołuchów z gitarą w roli głównej!

[Od: Śr. 30.08.]
Bilety: 16.00

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznemu Festiwalowi będzie projekt Akademia Gitary 60+ dedykowany Seniorom, którzy mogą wybrać się na wyjątkowy gitarowo-klawesynowy koncert w Gołuchowie – uroczym zakątku Wielkopolski. Koncert poprzedzi zwiedzanie Zamku.


AGF_60+-(internet)SZCZEGÓŁOWY PROGRAM IMPREZY – 30 sierpnia (środa) 2017 r.

11:00: zbiórka Seniorów przed Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

11:15: wyjazd pierwszego autokaru z Kalisza do Gołuchowa

11:25: wyjazd drugiego autokaru z Kalisza do Gołuchowa

uwaga:
– przy wejściu do autokaru, każdy z uczestników musi mieć przy sobie bilet, zakupiony w kasie CKiS
– trasa Kalisz – Gołuchów nie powinna trwać więcej niż 25 minut (18 km)
– organizator wydarzenia zapewnia uczestnikom butelkę wody niegazowanej (0,5 l)

11:45-12:00: Przyjazd do Zamku w Gołuchowie i przywitanie Gości

12:00: Zwiedzanie Zamku w Gołuchowie (zwiedzanie zamku trwa 1 h/dwie grupy wyruszające w odstępie 15 minut)

14:00: Koncert duetu gitara i klawesyn w wykonaniu: Piotra Pałaca i Urszuli Stawickiej. Koncert odbędzie się w Sali Gobelinowej (dwa koncerty po 30 minut, dla dwóch grup)

15:30: Obiad w Restauracji Zamkowa (filet z kurczaka, ziemniaki, surówka)

16:40: Wyjazd z Gołuchowa

17:00-17:15: Przyjazd do Kalisza


KONCERT

Duet gitarowy z klawesynem:  Urszula Stawicka (klawesyn) i Piotr Pałac (gitara)

Na program koncertu składają się dzieła kompozytorów hiszpańskich, włoskich i meksykańskich epoki baroku, oświecenia oraz twórców współczesnych. Charakterystyczna barwa gitary i klawesynu, ich nietypowe zestawienie stanowią o oryginalności projektu. Program prezentowany był z powodzeniem w ramach wielu festiwali muzycznych i koncertów m.in. PAG, Kłodzko, Gitaromania w Karpaczu, Wiosenne Koncerty Gitarowe w Szczecinie, cykl Na Gotyckim Szlaku, Kraków.

Piotr Pałac 1Piotr Pałac – gitarzysta, pedagog, popularyzator gitary klasycznej. Absolwent Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie w klasie Marcina Zalewskiego, stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki – stypendium w Real Concervatorio Superior w Madrycie w klasie Demetrio Ballesterosa. Laureat Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Krakowie ( 1993) . Uczestnik kursów mistrzowskich prowadzonych m.in. przez D. Russella, A. Diaza, S. Raka, J.Cardoso.Koncertował wielu miastach polskich w ramach projektu „Mistrzowie Gitary”. Wraz z Urszulą Stawicką tworzy duet gitarowo – klawesynowy. W swoim dorobku ma również płytę o tytule „Barwy gitary” , na której znalazły się utwory solowe, a także kameralne- z triem smyczkowym , sopranistką i flecistą. Od 1991 roku prowadzi klasę gitary w Zespole Szkół Muzycznych im. F.Nowowiejskiego w Szczecinie. Do grona jego absolwentów należą koncertujący gitarzyści: Jakub Kościuszko, Justyna Sobczak, Błażej Sudnikowicz, Tomasz Radys. Jest autorem programu Barwy Gitary nadawanego cyklicznie przez Polskie Radio Szczecin w latach 1994-2011. W latach 1996-1997 audycja emitowana była przez drugi program Polskiego Radia. Od dwudziestu lat jest też dyrektorem artystycznym festiwalu Wiosenne Koncerty Gitarowe orgaznizowanego przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Gra na gitarze Bogusława Teryksa.

Urszula Stawicka 1Urszula Stawicka urodzona we Lwowie, odebrała wykształcenie muzyczne w Krakowie. Ukończyła krakowską Akademię Muzyczną w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk – Podrazy oraz w klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej. Działalność koncertową rozpoczęła jeszcze w okresie studiów jako solistka, kameralistka oraz wykonując partię continuo na klawesynie i organach. Była jednym z założycieli Uniwersyteckiej Orkiestry Barokowej Consortium Iagellonicum, działającej w latach 1993-2000 przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2000 roku jest kierownikiem artystycznym zespołu muzyki dawnej Consortium Sedinum, prowadząc aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. W roku 2006 otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2008 założyła Fundację Akademia Muzyki Dawnej, której działalność edukacyjna i koncertowa poszerza wiedzę na temat historii i kultury Ziem Pomorza i upowszechnia nurt wykonawstwa historycznego w kraju i zagranicą. W ramach programu Promocja twórczości MKiDN w 2015 roku dokonała nagrań pomorskiej muzyki kameralnej XVII i XVIII wieku – Vitae Pomeranorum vol. II. Artystka oprócz aktywnej działalności koncertowej w kraju i zagranicą zajmuje się edukacją artystyczną prowadząc klasę organów i klawesynu w Zespole Szkół Muzycznych II st. Szczecinie oraz na Akademii Sztuki w Szczecinie.