Filharmonia Kaliska „Nino Rota – muzyka do filmów Federico Felliniego” – koncert towarzyszący 25. LA STRADZIE

Jubileusz 25-lecia LA STRADY uświetni koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej NINO ROTA – muzyka do filmów Federico Felliniego.

[Od: So. 16.06.]
Bilety: 0,00
foto Jakub Seydak

foto Jakub Seydak

Warto przypomnieć, że właśnie od tytułu filmu Felliniego „La strada” wziął nazwę kaliski festiwal. W koncercie usłyszymy m.in. motywy muzyczne z tego klasyka filmowego, ale także z filmów „Klowni”, „Amarcord” i innych. Koncertowi towarzyszyć będą impresje taneczno-pantomimiczne na szczudłach w wykonaniu warszawskiego Teatru AKT. Koncert przygotował i orkiestrą dyryguje Adam Klocek.

 

 

Program koncertu:

Suita z muzyki do filmu La Strada
Suita z muzyki do filmu The Clowns
Suita z muzyki do filmu Amarcord

Teatr Akt – La Strada – Impresje

Nino Rota
Uwertura Il Capello Di Paglia Di Firenze
Concerto per Archi
Il Padrino
I Vitelloni
Valzer Verdi
Le Notti Di Cabiria
Otto E Mezzo

TEATR AKT Warszawa LA STRADA – impresje
Teatr AKT jest z LA STRADĄ od pierwszej edycji w 1994 roku. Wyrósł z tradycji polskiej szkoły pantomimy, ale szybko zaczął wypracowywać własny język teatralny. Doświadczenia występów ulicznych przyczyniły się do poszukiwań nowych środków wyrazu przez aktorów. Bazą wciąż pozostaje sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana elementami cyrku i tańca. Dlatego zaprosiliśmy AKT, by swymi impresjami ubarwił koncert muzyki filmowej Nino Roty. Kreacja: zespół Teatru AKT.