II Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką

Zapraszamy na II Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką.
Zaproszeni goście opowiedzą o swoich wędrówkach i podróżach...
Opowieściom towarzyszyć będzie dokumentacja fotograficzna, przedstawiająca najciekawsze momenty z ich wypraw, interesujących ludzi, odmienność kulturową, przyrodę...

[Od: So. 09.03.] [Od: So. 09.03.] [Od: So. 09.03.]
Bilety: wstęp wolny, 0,00
Foto: Ada Widawska

foto: Ada Widawska

Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką

to możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy chętnie podzielą się z Państwem swoją pasją, pobudzą chęć do poznawania świata, zainteresują fotografią dokumentalną i pokażą jak aktywnie ale niestereotypowo można spędzać wolny czas.

facebook II Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką


PROGRAM

godz. 16:00 Otwarcie / Paweł Krymarys – „Weekendowe Podróże PKP”

godz. 18:00 Ada Widawska – ” Na dachu świata i nie tylko”

godz. 20.00 Dominika Sójka – „Korona Gór Polskich”


Prowadzenie: Karolina Bazan

Była sobie podróż


Paweł Krymarys

Pomysłodawca i organizator Kaliskich Spotkań z Podróżą i Turystyką… Fotograf, podróżnik i miłośnik  Polskiej Kolei, którą bardzo często podróżuje.

„Moja pasja kolejowa zaczęła się  w dzieciństwie ponieważ mieszkam w niedalekiej  odległości od linii kolejowej.  Swoją  przygodę z podróżami, pociągami i zwiedzaniem ciekawych  terenów Polski rozpocząłem w wieku 18 lat i tak jest do dziś…”

„Weekendowe Podróże PKP”

to opowieść o tym jak tanio podróżować pociągami w Polsce i gdzie najlepiej…


Ada Widawska

Ciekawość świata jest motorem napędzającym do kolejnych, niskobudżetowych podróży. Doświadczanie innych kultur, zwyczajów, religii, poznawanie zwykłych ludzi i ich życia zawsze niesie ze sobą dreszczyk emocji. Do tego odmienna przyroda, inny klimat, smaki i zapachy wciąż kuszą, aby założyć plecak na plecy, wziąć parę dolarów i ruszyć – jak na razie głównie do Azji. (Tak się układa los 🙂 )

” Na dachu świata i nie tylko”

„Azja wciąga!!! Duża, rozłożysta. Ciągnie się niemal od bieguna do równika. W pionie też nie ma sobie równych – od najgłębszej depresji świata po najwyższy szczyt na Ziemi. Od syberyjskich śniegów po tropikalną dżunglę. Od tropikalnej dżungli po lodowce dumnie błyszczące w wysokich górach. I w tej mozaice przyrody mozaika ludzkich ras, religii, zwyczajów, kontrastów biedy i bogactwa, trudu, znoju, zabawy i uśmiechu.

Chcę Was zabrać na Dach Świata, gdzie tybetańscy mnisi mruczą swoje mantry i jaki brykają po zielonych łąkach, do Ladakhu, gdzie Stok Kangri (jeden z 6-tysięczników) pozwolił mi podziwiać widoki ze swego wierzchołka i do pustynnego Omanu, gdzie islam wytycza rytm życia, ale praktycznie wszyscy znają Boba Marleya. Aromatyczna Sri Lanka i jej uśmiechnięci mieszkańcy wprawiają w błogostan, ale echa konfliktu Syngalezów z Tamilskimi Tygrysami wciąż wybrzmiewają. Liczę, że uda nam się jeszcze wskoczyć w parę innych azjatyckich miejscówek! Dokąd? Zapraszam na prelekcję.”

Galeria w Hallu. Ada Widawska „Twarze Azji i czajnik” (wystawa potrwa od 06 do 24 marca).

  


Dominika Sójka

Nie można o niej powiedzieć, że „wybiera się jak sójka za morze”, ponieważ zamiast nad morze to zazwyczaj wybiera się w góry i robi to dość skutecznie…. Rodowita kaliszanka, która postanowiła całe życie mieć pod górę.  Od 20 lat wykorzystuje każdą okazję na wędrówki po polskich górach. W tej chwili nie jest w stanie zliczyć ile ich było.

 

Różnorodność górskich krajobrazów, zamiłowanie do turystyki górskiej, podziw dla piękna przyrody i chęć poznawania nowych miejsc – to tylko kilka powodów, które zaowocowały pomysłem zapisania się do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski, którego członkiem jest od 2016 roku.

Od tego czasu zdobyła 20 z 28 najwyższych szczytów każdego z głównych pasm górskich naszego kraju i w tym roku zamierza zdobyć pozostałe osiem, by otrzymać odznakę
i oficjalny wpis na listę Zdobywców Korony Gór Polski….i żeby wreszcie mogła powiedzieć, że była we wszystkich polskich górach 🙂 To jej marzenie, które z pasją realizuje, mimo wielu trudności.

„Korona Gór Polskich”

Podczas prezentacji zostaniecie przeniesieni na poszczególne szczyty w słońcu, deszczu, śniegu, mgle, podczas burzy a nawet w nocy.  Przekazanych zostanie również garść informacji praktycznych, np.:  jaki wybrać plecak i jak go spakować, na co zwrócić uwagę przy zakupie kijków i dlaczego warto z nich korzystać w górach, co oznaczają kolory szlaków czy jak planować trasę.

Korona Gór Polski