III Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką

Już po raz trzeci zapraszamy Państwa na Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką.
Zaproszeni goście opowiedzą o swoich wędrówkach i podróżach, a opowieściom towarzyszyć będzie dokumentacja fotograficzna przedstawiająca najciekawsze momenty z ich wypraw, interesujących ludzi, odmienność kulturową, przyrodę...

Nd. 01.03. godz.: 15:00
Nd. 01.03. godz.: 17:00
Nd. 01.03. godz.: 19:00
Bilety: sala studio, wstęp wolny, 0,00

Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką

to możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy chętnie podzielą się z Państwem swoją pasją, pobudzą chęć do poznawania świata, zainteresują fotografią dokumentalną i pokażą jak aktywnie ale niestereotypowo można spędzać wolny czas.

dołącz do naszego wydarzenia na FB:


PROGRAM

godz. 15:00 Robert Krymarys / Zbigniew Świątnicki – „Motocyklem przez Azję”

godz. 17:00  Marek Rajtar – „Podróże przez Arktyczną Północ”

godz. 19.00 Arkady Paweł Fiedler – „Maluchem przez Afrykę”

Prowadzenie: Karolina Bazan   Była sobie podróż   

Dołącz do naszego wydarzenia na FB : III Spotkania z Podróżą i Turystyką


„Motocyklem przez Azję”

Robert Krymarys

Motocyklista. Na co dzień zajmuje się systemami informatycznymi. Urodzony w 1979 roku. Od lat wielbiciel podróży, które zawsze realizuje na turystycznym motocyklu. Rocznie przejeżdża kilkadziesiąt tysięcy kilometrów po krajach południowej i wschodniej Europy. Ostatnia wyprawa zawiodła go do Azji, do podnóży gór Tienszan, na granicy z Chinami.

Zbigniew Świątnicki

Motocyklista. Emerytowany strażak. Urodzony w 1969 roku. Od wielu lat miłośnik dalekich podróży na dwóch kółkach. Wolny czas spędza penetrując nie tylko okolicę, ale również odległe rejony Europy, a ostatnio również Azji. Szczególnie upodobał sobie wschodnie kierunki. Zakochany w życzliwości i naturalności Ukrainców, Rosjan i mieszkańców dawnych republik radzieckich.

 


„Podróże przez Arktyczną Północ”

Nie byłem przygotowany na pierwszą arktyczną podróż. Miałem zbyt otwarte i chłonące serce. Krainy lodowe wykorzystały to i porwały mnie w swój świat.

I tak od kilku lat niemal pół roku spędzam wysoko ponad kołem podbiegunowym organizując różne ekspedycje i wyprawy.

Chciałbym przedstawić świat moich podróży: pełen zimna, lodu, surowości, dzikich zwierząt i niesamowitych zjawisk przyrodniczych. Niesamowicie piękny świat.

Marek Rajtar

Podróżnik, żeglarz, fotograf.

Kapehornowiec, kapitan jachtowy, organizator i uczestnik wielu żeglarskich podbiegunowych wypraw, w trakcie których eksplorował między innymi Svalbard, Grenlandię, Cieśninę Magellana, Ziemię Ognistą, południowe krańce świata oraz wielokrotnie Arktykę. Założyciel Men of Sea. Za swój rejs dookoła Spitsbergenu otrzymał honorowe wyróżnienie od Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w konkursie REJS ROKU 2017. Organizuje szkolenia żeglarskie, pisze i publikuje.

  


„Maluchem przez Afrykę”

O 3,5 miesięcznej podróży Maluchem z Egiptu do RPA opowie Arkady Paweł Fiedler. Podróżnik i jego samochód pokonali 16194 km, odwiedzili 11 krajów, walczyli między innymi z egipską biurokracją, upałem w Sudanie, błotem w Ugandzie, kurzem i afrykańską „tarką” w Tanzanii, ale ponad wszystko po drodze poznali niezwykłą przyrodę i fascynujących ludzi.

Arkady Paweł Fiedler

wnuk wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Pasjonat podróży samochodowych, producent filmów podróżniczych, autor dwóch książek.

Od wielu lat oddaje się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów. Pomysłodawca i organizator wypraw samochodowych oraz projektu filmowo-podróżniczego – PoDrodze. 2009 r. – Maluchem wzdłuż granic Polski, 2014 r. – Maluchem przez Afrykę (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic), 2016 r. –  Maluchem przez Azję. Organizator projektu Electric Explorer 2018 – pierwszej w historii podróży samochodem elektrycznym wzdłuż kontynentu afrykańskiego (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic)

 


 

Paweł Krymarys

Pomysłodawca i organizator Kaliskich Spotkań z Podróżą i Turystyką… Fotograf, podróżnik i miłośnik  Polskiej Kolei, którą bardzo często podróżuje.

Moja pasja kolejowa zaczęła się  w dzieciństwie ponieważ mieszkam w niedalekiej  odległości od linii kolejowej.  Swoją  przygodę z podróżami, pociągami i zwiedzaniem ciekawych  terenów Polski rozpocząłem w wieku 18 lat i tak jest do dziś…