Koncert muzyki irlandzkiej Balkan Alien Sound

[Od: Pt. 11.03.]

Koncert muzyki irlandzkiej BALKAN ALIEN SOUND

Balkan Alien Sound – „wysoko oktanowa”, z tanecznymi rytmami, folkowa i tradycyjna grupa, która oferuje mieszankę irlandzkiego, klezmerskiego, cygańskiego i bałkańskiego stylu tworząc wyróżniającą się i zapadającą w pamięć,zaraźliwą, muzykę. Tym samym zespół uplasował się wśród światowej klasy muzyków przecierających twórcze szlaki w Irlandii Północnej. Pasja do podróży, muzyki i kultury połączyła grupę, zjednoczoną etosem zgłębiania i celebrowania przez muzykę odmienności kultur. Wpływy muzyki tradycyjnej, klasycznej, jazzowej, rockowej i folkowej wypełniają i przenikają eklektyczne brzmienie urzekając publiczność z całej Irlandii od momentu powstania grupy w 2008 r. Dzięki swej różnorodności grupa oferuje pełne koncerty z muzyką tradycyjną i współczesną, bałkańską, cygańską lub z muzyką stanowiącą kombinację wszystkich tych stylów – w zależności od wydarzenia.
W ciągu ostatnich kilku lat zespół brał udział w wielu festiwalach na terenie całej Irlandii, Wielkiej Brytanii i Europy włączając w to najważniejsze festiwale, takie jak Glastonbury, WOMAD, Tradicionarius i MELA. Prowadzą swój własny Międzynarodowy Klub Muzyczny w Derry, w Północnej Irlandii gdzie regularnie goszczą zespoły z całej Europy i spoza niej oddając scenę przenikania się muzyki i kultury.

Wszyscy członkowie zespołu są wykwalifikowanymi muzykami i wszyscy pracują zarówno jako koncertujący profesjonalni muzycy, ale również nauczyciele.

Organizator: Fundacja Kultury Irlandzkiej w Poznaniu. Współorganizacja: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Wstęp wolny za wejściówkami do odbioru w kasie CKiS