Krzysztof Książek – recital fortepianowy

Zapraszamy Państwa do Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie na recital fortepianowy z okazji 207. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Wystąpi znakomity pianista - Krzysztof Książek. Słowo o muzyce wygłosi Krystyna Pietranek-Kulis. Usłyszymy dzieła Chopina i Schumanna.

[Od: Nd. 26.02.]

zdjęcie Książek małeKrzysztof Książek ur. 1992 r. w Krakowie. Półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych na XVII Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie.

Rozpoczął naukę w wieku 9 lat w klasie fortepianu mgr Grażyny Hesko-Kołodzińskiej i ukończył PSM I stopnia im. S. Wiechowicza w Krakowie. W latach 2005-2016 kształcił się pod okiem prof. Stefana Wojtasa, najpierw jako uczeń POSM II stopnia im. F. Chopina w Krakowie, a następnie Akademii Muzycznej w Krakowie (dyplom licencjacki). W 2016 roku ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Od października 2016 roku jest studentem Hochschule fur Musik Teather und Medien w Hanowerze w klasie prof. Arie Vardiego.

Laureat najwyższych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. X Konkurs Pianistyczny im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej – I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworów Chopina oraz nagroda japońskiej grupy sponsorów Kigoukai w formie koncertów w Japonii (Płock 2008), The International Chopin Piano Competition – I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna (Lwów, Ukraina 2010), The II American Paderewski Piano Competition – II nagroda, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Paderewskiego (Los Angeles, USA 2013), IX Międzynarodowy Konkurs im. I.J. Paderewskiego – nagroda specjalna dla najlepszego Polaka, który awansował do półfinału lub finału konkursu (Bydgoszcz 2013), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina – I nagroda oraz nagroda specjalna (Warszawa 2013), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie – II nagroda (Warszawa 2015).

Występował na 67. i 69. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, XVIII Międzynarodowym Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych „Silesia” w Katowicach oraz na II Festiwalu Premia Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Koncertował w Japonii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech, RPA, USA, Maroku, Polsce, na Cyprze, na Słowacji, na Ukrainie i na Węgrzech. Jest stypendystą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Pro Musica Bona, programu stypendialnego „Młoda Polska”. W latach 2005-2011 był objęty programem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W marcu 2014 roku otrzymał Stypendium Krystiana Zimermana.

W kręgu jego zainteresowań znajduje się również kameralistyka, której uczył się pod kierunkiem prof. Kai Danczowskiej, mgr Justyny Danczowskiej i dra hab. Sławomira Cierpika. Krzysztof Książek jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

palac tablicaProgram recitalu:

  • Fryderyk Chopin – Preludium cis-moll op. 45
  • Ballada F-dur op. 38
  • Mazurki op. 7
  • Polonez fis-moll op. 44
  • Robert Schumann – etiudy symfoniczne op. 13

 

 

 

Bezpłatny autobus dla publiczności: z Kalisza, plac Bogusławskiego o godz. 15:30; z Ostrowa Wlkp., ul. Wolności 18, o godz. 16:00.

 

Partner projektu

rosenthal-garbacz