Międzynarodowy Dzień Jazzu – Agnieszka Hekiert – koncert

30. kwietnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Jazzu i zapraszamy Państwa na znakomity koncert wybitnej wokalistki jazzowej Agnieszki Hekiert. Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Cezary Konrad - perkusja, Konstantin Kostov - fortepian, Paweł Pańta - kontrabas/gitara basowa.

[Od: Nd. 30.04.]
Bilety: sala widowiskowa, 40.00

Jazz to zdecydowanie więcej niż muzyka, to uniwersalne przesłanie pokoju, współgranie rytmu i idei, przekazywanie wartości, które są istotne dla każdej kobiety i każdego mężczyzny, stwarzanie wyjątkowych możliwości służących wzajemnemu zrozumieniu poprzez słuchanie, granie i improwizację – Irina Bokowa, dyrektor generalna UNESCO

 1AGNIESZKA HEKIERT – wybitna wokalistka jazzowa, rozchwytywana trenerka wokalna (ostatnio w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”), kompozytorka, autorka tekstów i aranżacji. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. W 2013 roku wydała autorską płytę „Stories” z udziałem znakomitych muzyków sceny europejskiej (Konstantin Kostov) i polskiej (Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Krzysztof Herdzin, Kuba Badach, Atom String Quartet).

Od 2009 roku współpracuje z wybitnym artystą sceny jazzowej Bobbym McFerrinem, jak również z Trio Krzysztofa Herdzina (płyta „Night And Day Swing”) oraz Leszkiem Żądło (na scenie austriackiej, niemieckiej, polskiej) i bułgarskim Trio w Monachium (płyta „European Impressions”). Poza Polską koncertowała między innymi w Niemczech, Austrii, Bułgarii, Francji, Chorwacji, czy we Włoszech.


Inni o Agnieszce Hekiert:

„She’s got music in her body” – Bobby McFerrin
„Jazz ze znakiem jakości” – Marek Niedźwiecki
„She is a fabulous Singer” – Rhiannon
„Niewiarygodny artyzm wokalny i frazowanie”, „Jej muzyka to wielka uczta dla uszu”, „Jazzowa atmosfera w najlepszym wydaniu, której nigdy nie ma się dość” – Süddeutsche Zeitung


Agnieszka Hekiert o sobie:

„Na scenie czuje się po prostu spełniona, czuję, że to „mój kawałek podłogi”, dusza może sobie
polatać, głowa w pełni odpocząć, napełnić nową energią. Im bardziej nieoczekiwane rzeczy się
zdarzają, wyzwania, tym większa koncentracja i satysfakcja. Stan Bycia nieco nad ziemią jest każdemu
Od czasu do czasu potrzebny. A jak jeszcze uda mi się kogoś w ten stan wciągnąć, zaczarować, to już
w ogóle jest cudownie. Muzyka ma ludzi uszczęśliwiać, uwrażliwiać, otwierać, napełniać, zabierać
w różne miejsca…”


COVER (1)„Stories” – autorska płyta wydana przez UNIVERSAL MUSIC – to mieszanka bałkańskich brzmień, słowiańskiej duszy, wyśmienitych dźwięków, serbsko-bułgarskich „połamanych” rytmów i ciepłych partii wokalnych Agnieszki i Kuby Badacha. „Wirtuozeria muzyków (świetne solówki pianisty K. Kostova oraz basisty R. Kubiszyna) łączą się z głębokim głosem Agnieszki, jej niewiarygodnie lekkim poruszaniem się po skali i pełnymi energii improwizacjami.”

 

Talentschmiede 2007 Skład zespołu:

Agnieszka Hekiert – wokal

Cezary Konrad – perkusja

Konstantin Kostov – fortepian

Paweł Pańta – kontrabas / gitara basowa

 

Międzynarodowy Dzień Jazzu – święto proklamowane w listopadzie 2011 roku przez UNESCO. Obchody wyznaczono na 30 kwietnia. W deklaracji z okazji pierwszych obchodów tego święta Irina Bokowa – dyrektor generalna UNESCO, napisała:

Ustanowienie Dnia Jazzu ma na celu podniesienie świadomości społeczności międzynarodowych na temat sztuki jazzu, jego korzeni, stylów i oddziaływań oraz podkreślenie znaczenia tego gatunku muzyki jako ważnego środka komunikacji społecznej.

Zapraszamy również na warsztaty wokalne z Panią Agnieszką, oparte na technice  „Circle Singing”, 30 kwietnia godz. 10.30 (żeby uzyskać więcej informacji o warsztatach kliknij w zdjęcie)

Warsztaty wokalne z trenerką gwiazd Agnieszką Hekiert