Miłość nie zna granic – koncert karnawałowy w Antoninie

Wiele narodów, wiele kultur, a język ten sam - muzyka! To hasło koncertu karnawałowego w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie, podczas którego postaramy się przekonać Państwa, że "Miłość nie zna granic". Śpiewają: Natalia Kovalenko i Aleksander Ładysz, przy fortepianie Jarosław Domagała oraz zespół instrumentalny. Zapraszamy!

[Od: So. 14.01.]

ladysz-kovalenko„Miłość nie zna granic” to program, w którym pragniemy pokazać piękność słowiańskiej duszy, oraz udowodnić, że prawdziwa miłość nie zna tych wymyślonych przez kogoś i kiedyś granic, że są jej obce granice państwowe kulturowe i te w relacjach międzyludzkich….

W programie usłyszymy  słynne piosenki, romanse, walce i tanga, między innymi „Czy to warto być upartą”, „Jesienny sen”, „Matko moja ja wiem”, Opium”, „Czardasz”, „Missisipi”, Walc z filmu „Noce i Dnie” oraz przepiękne piosenki i dumki ukraińskie. Są to utwory wyjątkowo melodyjne, poruszające najtkliwsze struny naszej duszy i naszego serca. Koncert ma pokazać niezmienność ludzkich uczuć, emocji i pragnień, niezależnie od wieku oraz epoki i miejsca, w którym żyjemy.

Śpiewają: Natalia Kovalenko (sopran) i Aleksander Ładysz (bas), przy fortepianie Jarosław Domagała oraz zespół instrumentalny.

natalia-kovalenkoNatalia Kovalenko – sopran – urodziła się na Ukrainie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Akademię ukończyła z wyróżnieniem otrzymując dyplom śpiewu klasycznego oraz uprawnienia do nauczania śpiewu. Występowała na Ukrainie, obecnie w Polsce i w Europie. Udzielała lekcji śpiewu i gry na fortepianie. Od kilku lat mieszka w Polsce, która stała się jej drugą Ojczyzną. W 2010 roku założyła w Polsce Agencję Artystyczną, która miała na celu nawiązanie relacji kulturowych pomiędzy Ukrainą a Polską. Organizowała zarówno pojedyncze koncerty, jak i całe ich cykle. Współpracuje z czołowymi artystami polskiej estrady oraz występuje na jednej scenie min. obok takich artystów jak Kira i Andrzej Płonczyńscy, Krzysztof Cwynar, Bohdan Łazuka, Jan Zakrzewski czy Wiesław Bednarek. Ceni sobie utwory niepozbawione wartościowej treści i emocji, dba o to, aby opowiadane przez nią historie przemawiały do serc wszystkich słuchaczy. Sopranistka, która swoją ujmującą barwą głosu, poczuciem estetyki muzycznej i wrażliwością duszy przenosi słuchaczy w niezwykły świat muzyki. Wykonuje zarówno repertuar klasyczny, jak i rozrywkowy. Koncertuje w Polsce, Europie i na Ukrainie oraz zasiada jako juror w wielu konkursach i festiwalach. Ciągle jest w trakcie poszukiwania doskonałości w sobie i innowacji w sztuce.

Aleksander Ładysz

Aleksander Ładysz – bas  jest śpiewakiem obdarzonym wyjątkowo pięknym, ciepłym i „ciemnym” potężnym głosem basowym. Odziedziczył go po ojcu Bernardzie Ładyszu, który był jego pierwszym nauczycielem. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Studiował śpiew pod kierunkiem wybitnego polskiego śpiewaka Michała Szopskiego. W 1981 roku zaczyna pracę w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Głos młodego śpiewaka szybko doceniono. Ówczesny dyrektor Teatru Wielkiego, Robert Satanowski powierzył mu szereg partii w nowych operach m.in. Kucharki w „Małym Dworku” Z. Bargielskiego, Czekisty w „Mistrzu i Małgorzacie” R. Kunada, Subiekta w „Manekinach” wg prozy Brunona Schulca Zbigniewa Rudzińskiego. Podczas licznych podróży artystycznych zaśpiewał w niemal wszystkich krajach Europy na tak słynnych scenach jak: Teatr Bolszoj w Moskwie, Staats Oper w Wiedniu, Palais des Congrés, Champs Elysées w Paryżu, Staats Oper Berlin i wielu innych. Debiutował w Telewizji Polskiej w cyklu „Młode Talenty”, a także na Festiwalu im. S. Moniuszki w Kudowie Zdroju. W 2000 roku stworzył prywatną instytucję MAŁĄ OPERĘ – dającą szereg koncertów w prestiżowych salach stolicy, a latem w plenerach. Ma w dorobku wiele bardzo ważnych opracowań i inscenizacji. Zorganizował ponad 500 koncertów i imprez artystycznych. W 2003 roku przyjął propozycję współpracy z największym dziś w Europie zespołem wojskowym – Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, jako menedżer i solista. Koncertuje w całej Polsce i za granicą. W 2005 roku wykorzystał znakomity pomysł kontynuowania dorobku Ojca i założył zespół POLSKIE TRIO z repertuarem polskim – patriotycznym. Aleksander Ładysz został nagrodzony Złotym Liściem Retro za wyjątkowe propagowanie wartości artystycznych i patriotycznych w cyklu koncertów „To Polska właśnie”. Jest pomysłodawcą i organizatorem Letnich Muzycznych Ogrodów na Frascati. W roku 2007 opracował dwa nowe projekty  Praskie Czwartki Muzyczne oraz Śpiewnik Dialogu Międzykulturowego. Ma w swoim repertuarze i wykonuje każdy gatunek muzyki od arii, pieśni, musicali po współczesne piosenki, a nawet pop.  Nie tylko czaruje widza głosem, ale prowadzi, recytuje, nawiązując dialog ze słuchaczami. Śpiewa z serca i duszy. Od roku 2008 mieszka w Montrealu. Od roku 2009 prowadzi w Kanadzie agencję artystyczną POLCANART MANAGEMENT.  Wspiera i promuje młodych artystów w kraju i za granicą. W chwilach wolnych para się dziennikarstwem jest autorem i wydawcą Gazety Krynickiej. Projektuje grafikę użytkową. Należy i  jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polski. Pasją artysty są podróże, nurkowanie i nowe technologie.

domagaladr Jarosław Domagała – pianista i kompozytor.  Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu. Posiada stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, dysertację doktorską obronił na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest członkiem Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Towarzystwa Naukowego Płockiego. Prowadzi ożywioną działalność naukową. Jest autorem 60 publikacji, w których przedstawia różnorodne aspekty kultury muzycznej i edukacji artystycznej. Publikacje zamieszcza w cenionych pismach naukowych, był m.in. redaktorem naczelnym „Rocznika Gostynińskiego – regionalnego pisma naukowego”. W latach 2004-2010 był ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie awansu zawodowego nauczycieli szkolnictwa artystycznego. Posiada duże doświadczenie artystyczne. Jako pianista i akompaniator współpracował z cenionymi artystami i zespołami, towarzyszył m.in.: Joannie Rawik, Halinie Frąckowiak, Jackowi Wójcickiemu, Wojciechowi Siemionowi, Jerzemu Zelnikowi, Andrzejowi Niemirowiczowi, Annie Jeremus-Lewandowskiej, Grażynie Flicińskiej-Panfil, Wiesławowi Bednarkowi, Agnieszce Mikołajczyk, Annie Lubańskiej, Krzysztofowi Marciniakowi, Andrzejowi Kalininowi, Aleksandrowi Ładyszowi. Był akompaniatorem podczas Mistrzowskich Kursów Wokalnych prof. Teresy Żylis-Gary. Był korepetytorem i akompaniatorem w Teatrze Wielkim w Łodzi, odbył także staż zawodowy w Niemczech. Koncertował jako solista i akompaniator w wielu krajach europejskich, m.in.: Niemczech, Holandii, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Francji, Norwegii, Czechach, Słowacji, Serbii, Ukrainie, Chorwacji i Hiszpanii, Kanadzie. Dokonał kilku nagrań muzycznych, towarzysząc w charakterze akompaniatora solistom i chórom. W dowód uznania za szczególne osiągnięcia w zakresie upowszechniania kultury otrzymał kilkanaście nagród i wyróżnień, m.in.: Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Prezydenta Miasta Kutna, Prezydenta Miasta Płocka

PARTNER PROJEKTU:

rosenthal-garbacz