MUTRU – Piotr Żaczek – KONCERT

Mówiąc o muzyce gitarowej nie można zapominać o głębokim brzmieniu gitary basowej. Koncert projektu Piotra Żaczka Mutru w ramach 9. Festiwalu Akademii Gitary ma na celu zaprezentowanie ciekawego brzmienia tego instrumentu, w odsłonie niekoniecznie klasycznej.

[Od: Pt. 26.08.]
Bilety: wstęp wolny, wejściówki do odbioru w kasie CKiS od 16 sierpnia, 0

zaq 03

PIOTR ŻACZEK to jeden z najważniejszych wirtuozów gitary basowej w Polsce. Rozpoczynając edukację muzyczną od kontrabasu, szybko porzucił klasykę na rzecz improwizacji. Od 1995 roku współtworzy zespół Poluzjanci, a w 2006 wydał pierwszą solową płytę Mutru. Dotychczas współpracował z takimi artystami jak: Krzesimir Dębski, Dider Lockwood, Carlos Johnson, Gordon Haskell, Kayah czy Edyta Górniak.

MUTRU to pierwszy autorski projekt Piotra Żaczka, w którym prezentuje swoje wyjątkowe muzyczne pomysły. Płyta od razu została okrzyknięta wielkim hitem polskiej sceny jazzowej, łącząc w sobie elementy jazzu, soulu, fusion i m’base.

 

Styl muzyczny projektu Mutru udało się opisać Piotrowi Iwickiemu:

„To zwyczajnie znakomita, niezwykle świeża muzyka. Czuć, że płynie wprost z serca, nie jest przekombinowana, a każdy dźwięk to efekt przemyśleń. Wyobraźcie sobie melanż Matthew Herberta z Mahavishnu Orchestra doprawiony siłą Billa Laswella i soczystością Nila Pettera Molvaera… a to i tak nie jest pełna recepta na zdiagnozowanie stylu Żaczka.”

W skład zespołu wchodzą ponadto wybitni muzycy:

Adam Bałdych – skrzypce
Maciej Kociński – saksofon
Grzegorz Jabłoński – klawisze
Marcin Górny – klawisze, sample
Robert Luty – perkusja

 

Koncert MUTRU – Piotr Żaczek odbywa się w ramach 9. Festiwalu Akademii Gitary. Organizatorem koncertu jest Good Taste Production. Na koncert zapraszamy 26 sierpnia 2016 roku, o godz. 19:00 w CKiS w Kaliszu.

Good Taste - logoNoweAG_logo_vertical         BonaFide

 

Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka publiczna na rzecz dzieci z wielkopolskich hospicjów i ich rodzin.