„Na niby” – spektakl MISZ MASZ

Sztuka powstała na podstawie prawdziwych historii ludzi, którzy w swoim codziennym życiu z osobami niepełnosprawnymi walczą o tolerancję i godność człowieka.

[Od: Nd. 03.02.] [Od: Nd. 03.02.]
Bilety: sala studio, wstęp wolny (brak już wejściówek na oba spektakle) CKiS, 0,00

„Na niby”

Sztuka powstała na podstawie prawdziwych historii ludzi, którzy w swoim codziennym życiu z osobami niepełnosprawnymi walczą o tolerancję i godność człowieka. Zajęcia terapeutyczne są bardzo ważne, ale chcemy też, by niepełnosprawni i ich opiekunowie mogli korzystać z wszystkich form kultury. Nie pokazując się tylko w swoim środowisku, ale również, by wychodzili z domów i współpracowali ze wszystkimi, którzy chcą być tolerancyjni.

REŻYSERIA i SCENARIUSZ- Marek Zasiadły / SCENOGRAFIA- Dominika Kołodziejczak przy współpracy wolontariuszy grupy MISZ-MASZ / EPILOG- Krzysia Olszyna

  


Grupa sportowo -kulturalna MISZ-MASZ powstała, by przełamywać bariery pomiędzy tym, co możemy a tym na ile nas stać. Z nami można poznać świat marzeń, zamieniając go w rzeczywistość. Pragniemy, by uczestnicy spotkań z różnymi niepełnosprawnościami i ich najbliższe otoczenie czy rodzina mogli wychodzić z domów, bez poczucia dyskryminacji i braku tolerancji. Jako grupa kulturalna występujemy ze sztuką teatralną i uczestniczymy w wielu projektach muzyczno – artystycznych.

Natomiast jako grupa sportowa staramy się walczyć ze swoimi słabościami nie tylko na imprezach regionalnych, ale również podczas ”Olimpiad Specjalnych”. Skupiamy wokół siebie wolontariuszy i ludzi szczerego serca, którzy w sposób niespodziewany na te czasy wspierają nas, nie oczekując nawet przysłowiowego ”DZIĘKUJĘ”. Wiele projektów jest spontanicznych. Mamy wiele marzeń, z których większość jest systematycznie realizowana. Te tzw. ”nie do przeskoczenia” zostawiamy w szufladzie, cierpliwie czekając na szczęście i fart. Takim szczęściem i spontaniczną akcją był BIEG CHARYTATYWNY dla ”MISZ-MASZ” podczas biegu parkrun Kalisz (wrzesień 2018).

Pomóżmy im robić to, co inni mają na wyciągnięcie ręki!

Z szacunkiem pozdrawiają rodzice, rodzeństwo, wolontariusze i sprawni inaczej oraz ich przyjaciele z grupy MISZ-MASZ.