„Podróż ścieżkami polskiego jazzu” – spotkanie z Wojtkiem Karolakiem – 46. MFPJ – CZWARTEK

Spotkaniem z Wojtkiem Karolakiem, pianistą i kompozytorem, który w 2019 roku obchodzi jubileusz 80-tej rocznicy urodzin, otwieramy 46. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych. Serdecznie Państwa zapraszamy!

[Od: Cz. 21.11.]
Bilety: wstęp wolny

Na tegorocznym festiwalu wystąpi legenda polskiego jazzu – kompozytor i aranżer Wojciech Karolak. To jeden z największych polskich muzyków jazzowych, wybitny pianista, wcześniej także saksofonista oraz mistrz organów Hammonda. Artysta w maju obchodził 80. urodziny, a jego wizyta na 46. Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu wieńczy ten piękny jubileusz.

W przeddzień festiwalowego koncertu w Kaliszu, w akustycznym trio oraz w kwartecie organowym, Wojciech Karolak będzie gościem i głównym bohaterem wspominkowego spotkania pn. „Podróż ścieżkami polskiego jazzu”. W czwartek, 21 listopada o godz. 19:00 ze Sceny Studio Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu popłyną muzyczne wspomnienia. Spotkanie z pianistą poprowadzi, wieloletni współorganizator Festiwali Pianistów Jazzowych oraz autor radiowych audycji „Jazz Nocą” Jan Cegiełka: „Z Jubilatem wrócimy do początków jego jazzowej kariery, zapytam go także o wielkich mistrzów i zarazem kolegów Karolaka ze sceny: Krzysztofa Komedę, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Andrzeja Trzaskowskiego czy Andrzeja Kurylewicza. Z pewnością, w czwartkowy wieczór nie zabraknie też kaliskich wątków festiwalowych z udziałem Wojciecha Karolaka. A może posłuchamy także jego muzyki ?... Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

 

Prowadzenie: Jan Cegiełka    

 

 

Organizator

    

 

Mecenasi Festiwalu:

         

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.