Potańcówka na ludowo w Kaliszu

Zapraszamy na kolejną potańcówkę na ludowo w ramach Tańców blisko ziemi. Wracamy do Kalisza - tym razem jesienna edycja Tańców w Centrum Kultury i Sztuki na sali studio. Tańczymy i bawimy się do tradycyjnej muzyki wielkopolskiej granej na żywo przez Kapelę Furmany z Gorzyc Wielkich oraz Kapelę z Kociny. Zapraszamy do wspólnej zabawy ludowej.

[Od: Pt. 26.10.]
Bilety: WSTĘP WOLNY

TAŃCE BLISKO ZIEMI

potańcówka na ludowo

26 października 2018, godz. 19:00-23:00

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, sala studio

  • muzyka ludowa, grana na tradycyjnych instrumentach na żywo
  • nauka kroków i zabaw
  • animowane zabawy i tańce: wiwaty, chodzone, oberki, polki, walcerki
  • wspólna zabawa przy autentycznej muzyce tradycyjnej
  • coś „dla ciała” dostępne w kawiarni w CKiS

 

Zagrają dwie kapele działające w Południowej Wielkopolsce. Kapela Furmany z Gorzyc Wielkich k. Ostrowa Wlkp. gra pod kierunkiem Stanisława Furmanka od 25 lat. Kapela z Kociny z liderem Krzysztofem Rospondkiem gra do tańca i inicjuje potańcówki ludowe od 2012. Znajomość kroków nie jest obowiązkowa. Wszystkiego nauczymy się w trakcie zabawy. Kapela z Kociny animuje tańce i zabawy. Sukienki u pań mile widziane. Napoje i przekąski we własnym zakresie w kawiarni Art Cafe.

 

FILMY z Tańców blisko ziemi


Tańce Blisko Ziemi odbywają się w ramach projektu CKiS w Kaliszu pn. „Grajcie skrzypce, grajcie basy. Dokumentacja i popularyzacja ludowych tradycji muzycznych Ziemi Kaliskiej” realizowanego ze środków MKiDN oraz Województwa Wielkopolskiego.