8. KALISKIE MIODOBRANIE I KONCERT KAPELI BRODÓW

Regionalny Związek Pszczelarzy Wielkopolski Południowej w Kaliszu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zapraszają na plenerową imprezę rekreacyjno-edukacyjną - 8. Kaliskie Miodobranie. Uwaga! W tym roku po raz pierwszy we wrześniu!

[Od: Nd. 24.09.]

W programie imprezy znajdą się tradycyjnie targi miodu i produktów pszczelich. Nie zabraknie też innych atrakcji czyli pokazów miodobrania i degustacji smakowitego miodu, prosto z ula! Izba Pszczelarska w Grabowie n. Prosną zaprezentuje dawne ule, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie  w specjalnym namiocie ukaże związki lasu i miodu, nie zabraknie także konkursów wiedzy o miodzie oraz atrakcyjnych nagród. A dla miłośników muzyki ludowej – i nie tylko! – zagra koncert, długo w Kaliszu oczekiwana, Kapela Brodów.

 

Kapela Brodów fot. M. Bieńkowska

Zespół jest  miłośnikiem polskiej muzyki tradycyjnej, muzycy grają wspólnie od 1992 roku. Na repertuar kapeli składają się utwory świeckie i religijne z obszaru Pierwszej Rzeczypospolitej. Ich koncerty są przewodnikiem w kalendarzu polskich świąt i obrzędów. Aby nie uchybić pięknu starodawnych pieśni i partytur zachowują oryginalne maniery wykonawcze oraz – w przypadku muzyki religijnej – właściwy jej tematyce kontekst. Pamiętają przy tym, że muzyka karmi się indywidualnością jej wykonawców; więc nie tyle cytują, ile opowiadamy tę samą, co przed wiekami, historię. W skład Kapeli wchodzą:

Witek Broda – skrzypce , głos

Jacek Mielcarek – saksofon , klarnet

Kuba Mielcarek – kontrabas

Katarzyna de Latour – ksylofon

Mirek Ładoś – perkusja

Początek koncertu: godzina 16.00.

Warto więc w porze złotej polskiej jesieni  przyjść na 8. Kaliskie Miodobranie, wysłuchać znakomitego koncertu i zaopatrzyć w miód swe domowe spiżarnie!