Warsztaty plastyczne i taneczne w ramach Dni Św. Patryka 2018

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na warsztaty artystyczne wieńczące Dni Irlandii w Kaliszu.
Organizacja - Fundacja Kultury Irlandzkiej w Poznaniu
Współorganizacja - Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

[Od: Pt. 23.03.] [Od: Pt. 23.03.] [Od: Pt. 23.03.]
Bilety: Zapisy - Dział Artystyczny (tel. 62 76 52 545), 0,00

godz. 16.00 Wyprawa na Zieloną Wyspę

warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat

użyjmy wyobraźni by przenieść się do Irlandii  – miejsca zamieszkania olbrzymów, rzek wypełnionych łososiami mądrości, podziemnym światem wróżek i skrzatów pilnujących złota na końcu tęczy. W czasie warsztatów dzieci będą miały nie tylko możliwość poznać najbardziej znane irlandzkie legendy, ale także między innymi stworzyć garnek wypełniony złotymi monetami i tęczę dla skrzata.

 

Warsztaty poprowadzi Justyna Mazurek-Schramm

współzałożyciel i Wiceprezes Zarządu Fundacji Kultury Irlandzkiej, absolwentka Wydziału Historii UAM, jest koordynatorem działań edukacyjnych Fundacji: projektów „Irlandia w szkole” i „Z Seanem przez świat”, miłośniczka Irlandii, książek i jazdy konnej. Mama dwóch fantastycznych dziewczynek.

ZAPISY  – DZIAŁ ARTYSTYCZNY tel. 62 76 52 545 


godz. 18.00 W poszukiwaniu Ducha Tańca Irlandzkiego

warsztaty taneczno-muzyczne dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat / MIEJSC BRAK

 

Podczas warsztatu dzieci zapoznają się w formie zabawy i opowieści z historią tańca i muzyki irlandzkiej oraz podstawowymi krokami tańca irlandzkiego i stepu irlandzkiego.

co zabrać:  miękkie obuwie (baletki, lekkie trampki lub grube skarpety) oraz wygodny strój, niekrępujący ruchów.

 

godz. 20.00 SOFTSHOES (miękkie buty) – od podstaw

warsztaty tańca irlandzkiego dla młodzieży i dorosłych

Płyń lekko i z gracją pośród dźwięków magicznej muzyki z Zielonej Wyspy!

Podczas warsztatu zapoznamy się z podstawami techniki tańca irlandzkiego (m.in. postawa w tańcu irlandzkim, pozycje stóp). Poznamy podstawowe kroki (polka, siódemka, trójka, point). Połączymy poznane kroki w proste sekwencje solowe, ale także zapoznamy się z grupowymi tańcami ceili, które są doskonałym sposobem na uczenie się techniki podstawowych kroków, jak również ćwiczenie kondycji. Zajęcia będą doskonałą okazją na osłuchanie się z różnorodną muzyką irlandzką.

co zabrać:  wygodny strój, niekrępujący ruchów, baletki, lekkie trampki lub grube skarpety

Warsztaty poprowadzi Magdalena Mak

taniec irlandzki i muzyka irlandzka fascynują ją od 2004 r. W latach 2009 – 2016 związana jako instruktor z An Coimisiún le Rincí Gaelacha (Komisją Tańca Irlandzkiego w Dublinie) przygotowywała tancerzy do irlandzkich zawodów tanecznych. Uczestniczka licznych warsztatów z polskimi i zagranicznymi nauczycielami i artystami takimi jak:  Colin Dunne,  Shane McAvinchey, Michael Ryan,  Anne Marie Cunningham, Isobel Cunningham,  Lisa Delaney,  Stephen Scariff,  Anna Tillak. Uczestniczka  Blas Summer School of Traditional Irish Music and Dance, organizowanej przez  Uniwersytet w Limerick.
W latach 2005-2017 tancerka, choreograf i koordynatorka prac zespołu tańca irlandzkiego Celtica z Poznania. Jedna z autorek choreografii oraz tancerka w projektach: • LUMEN – Narodziny Światła, • Tajemnicza Europa, • Eachtra – celtic groove, dance, image and word, • Glanfaidh Mé.

 W ramach założonego przez siebie w 2012 r. Studia Tańca EtnoBalans oraz indywidualnej praktyki prowadzi regularne kursy oraz cykliczne warsztaty tańca irlandzkiego w Poznaniu i innych miastach w Polsce.
Jej drugą wielką pasją jest step amerykański. Poszerza swoje umiejętności, odwiedzając warsztaty i festiwale, m.in. Stockholm Tap Dance Festival oraz czerpiąc inspirację ze stepu irlandzkiego i eksperymentując z różnymi kombinacjami rytmicznymi.
Od 2010 r. posiada tytuł instruktora tańca sportowego zdobyty na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Przez kilka lat związana także ze  Studiem Tańca Romy Jakubowskiej, w ramach którego prowadziła zajęcia z młodymi adeptami tańca w oparciu o autorski program Romy “Zabawa w taniec”.
Zainteresowana również tańcem współczesnym oraz technikami pracy z ciałem zorientowanymi na poszerzanie świadomości. Uczy się gry na bodhranie (irlandzkim bębnie) oraz gitarze.
Aktualnie mieszka w Berlinie, gdzie prowadzi dalsze poszukiwania swojej tanecznej drogi i rozwija swoje umiejętności taneczne w studiach tańca TapBeat Cristina Delius oraz Tap Connection.

ZAPISY  – DZIAŁ ARTYSTYCZNY tel. 62 76 52 545 


Warsztatom towarzyszyć będzie stoisko Wakacje.pl Kalisz – tutaj dowiesz się wszystkiego na temat podróży do Irlandii…


 Fundacja Kultury Irlandzkiej

https://www.facebook.com/FundacjaKulturyIrlandzkiej/

dołącz do wydarzenia na Facebook:  warsztaty plastyczne i taneczne w ramach Dni Św. Patryka 2018


Wydarzenia w ramach Dni Św. Patryka w Kaliszu

14 marca – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego MAGICZNA IRLANDIA w Młodzieżowym Domu Kultury

16 marca – Prezentacja multimedialna MOJA ZIELONA WYSPA, Leszek Ziąbka & Damian Miksa w Cafe Calisia – godz. 18.00

17 marca –  koncert SCHOOL JAZZ MESSENGERS w CKiS – godz. 18.00

18 marca – widowisko muzyczno-taneczne CARRANTUOHILL & SALAKE – muzyka i taniec irlandzki  w CKiS – godz. 17.00

23 marca – spotkanie z Justyną Schramm, zajęcia edukacyjne IRLANDIA w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej –  godz. 9.00 – 13.00

– warsztaty plastyczne i taneczne w CKiS