„Puste noce” Karola Samsela i „Changes” Madkida.

Stowarzyszenie Promocji Sztuki „Łyżka mleka” oraz Centrum Kultury i Sztuki Kaliszu zapraszają na spotkanie z poezją i muzyką. Gospodarzami wieczoru będą Karol Samsel i Madkid (Piotr Józefiak). Spotkanie poprowadzi Aneta Kolańczyk.

[Od: Pt. 12.05.]

KAROL I PIOTR

 


1PUSTE NOCE – wieczór wierszy najnowszych

Karol Samsel – poeta, krytyk literacki, filozof, doktor nauk humanistycznych. Adiunkt w Zakładzie Literatury Romantyzmu Wydziału Polonistyki UW, doktorant w Instytucie Filozofii i Socjologii UW oraz członek Polskiego Towarzystwa Conradowskiego. Autor recenzji i licznych artykułów krytycznoliterackich, redaktor działu esejów i szkiców w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Autor 10 książek poetyckich [najnowsze: Więdnice (2014), Prawdziwie noc, Jonestown (2016)], jego wiersze zostały przełożone na języki bułgarski, serbski, czeski i słowacki. Mieszka w Ostrołęce.
Honorowy członek Stowarzyszenia Promocji Sztuki Łyżka Mleka, od początku związany z inicjatywami stowarzyszenia, m.in. jako redaktor serii Powrót do Karczewskiej

 

2

CHANGES – koncert muzyki elektronicznej

Madkid (Piotr Józefiak) – młody producent muzyczny z podkaliskich Iwanowic. Jego kawałek Sex Bomb został odtworzony ponad sto tysięcy razy w serwisie YouTube. Należy do kolektywu Seven, który pozwala mu na wydawanie kawałków z pełnymi prawami. Mimo zamiłowań do totalnej elektroniki, miał swój udział w hip-hopie, gościnnie pojawił się na płycie Leon’a Spadająca Gwiazda, następnie wypuścił kawałek na walentynki z trzema raperami, który ma ponad sto pięćdziesiąt tysięcy odtworzeń, a licznik nadal idzie w górę.