Z cyklu „Scena studio zaprasza” „Zakochani w Bossa Novie” – Dorota Wróblewska & Q-Artist

Tym razem Scena Studio zaprasza na nowy muzyczny projekt Doroty Wróblewskiej.
"Zakochani w Bossa Novie" to muzyczna fuzja klasyki jazzu i dziecka jazzu swingującego – rozkołysanej bossa novy.

[Od: Pt. 08.02.]
Bilety: sala studio, (sprzedaż od 11 stycznia) 25,00

| BOSSA NOVA IN LOVE | ZAKOCHANI W BOSSA NOVIE |

Projekt obejmuje standardy zachodnioafrykańskiej i europejsko – amerykańskiej muzyki początków XX wieku, a także muzyki brazylijskiej i latynoamerykańskiej rozwiniętej w latach 50 i 60.

W programie m. in. „Girl from Ipanema” Antonio C. Jobima, „Fly me to the moon” Bena Howarda, „Summertime” Georga Gershwina a także popularne bossy w rodzimym języku “Bossa nova do poduszki” czy “Ludzkie gadanie” do słów Agnieszki Osieckiej.

W muzyczną podróż przeniosą Państwa:

Dorota Wróblewska – wokal

Rafał Gubański – saksofon

Tomasz Ratajczak – fortepian

Artur Kowalski – instrumenty perkusyjne

Piotr Sypień – kontrabas (gościnnie)

 

Dorota Wróblewska

Wokalistka, pianistka, certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej, właścicielka Studia Edukacji Wokalnej HAPPY SINGERS w Kaliszu. Studiowała na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Zakresie Sztuki Muzycznej UAM w Poznaniu oraz Wydziale Wokalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 2008 r. do 2013 r. była członkiem kwartetu wokalnego The Sunday Singers. Od 2013 r. jako solistka śpiewa i gra w solowych projektach muzycznych oscylujących wokół smooth jazzowej muzyki, współpracowała m.in. z Filharmonią Kaliską, Filharmonią Częstochowską, Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu.

Tomasz Ratajczak

Pianista, pedagog, członek wielu zespołów. Absolwent Akademii Muzycznych we Wrocławiu i Poznaniu. Stale współpracujący z Teatrem w Kaliszu, w którym gra oraz aranżuje muzykę do spektakli. Lubi łączyć różne gatunki muzyczne np. klasykę z jazzem. Muzyczny obywatel świata. Grywał w Polsce, Danii , Szwecji, Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz brał udział w tourne wraz z orkiestrą symfoniczną i chórem, wykonując muzykę Ennio Morricone.

Rafał Gubański

Saksofonista, klarnecista, muzyk i pedagog.  Absolwent Akademii Muzycznej  w Poznaniu na wydziale instrumentalnym. Współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi m.in. Filharmonią Poznańską, Operą na Zamku w Szczecinie,  Teatrem Polskim i Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Filharmonią Kaliską  oraz przez dłuższy czas z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Współpracuje stale od 2016 r. z Teatrem Polskim im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Założył i prowadzi do dziś formację SMART BIG BAND. Jest członkiem takich zespołów jak DR Macki Band, Sunday Morning oraz MUS Trio.

Artur Kowalski

Perkusjonalista, animator kultury muzycznej, pedagog, organizator i współpracujący z wieloma projektami muzycznymi m.in. Tratwa Music Project, Ke Nako, od 2016 r. współpracuje z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu.

 

 


Piotr Sypień (gościnnie)

Dyplomowany kontrabasista, gitarzysta basowy, muzyk. Studiował na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Związany ze środowiskiem muzycznym we Wrocławiu m.in. kabaretem NeoNówka. Współpracował ze Stanem Borysem, Arielem Ramirezem. Brał udział w projekcie The Best of Ennio Morricone, nagrywał muzykę do filmów m.in. ”Zniknięcie” w reżyserii Adama Uryniaka.


zdjęcia MATEUSZ MAREK GOLDWAY STUDIO FOTOGRAFIA


 

Kup bilet online: