#ZostańWDomu – Kapela z Kociny – koncert online

Online słuchamy także muzyki ludowej i tradycyjnej. Przed nami koncert Kapeli z Kociny, jednej z niewielu w Południowej Wielkopolsce grającą muzykę tradycyjną tego regionu. Muzykanci grali już niejednokrotnie na deskach CKiS w Kaliszu, prowadzili niejedną zabawę ludową, a także popularyzowali i zachwalali muzykę Ziemi Kaliskiej w całej Polsce i za granicą. Charyzmę sceniczną i pasję tradycji zobaczymy i usłyszymy też podczas koncertu online w CKiS w Kaliszu.

[Od: Pt. 29.05.]
Bilety: 0,00

KAPELA Z KOCINY

Jest jedną z niewielu w Południowej Wielkopolsce grających muzykę tradycyjną. Działa od 2012 roku pod kierunkiem Krzysztofa Rospondka we wsi Kocina w gminie Sośnie koło Ostrowa Wielkopolskiego. Trzyosobowa kapela gra repertuar wielkopolski na tradycyjnych instrumentach wiejskich: skrzypcach, bębnie obręczowym lub sznurowanym oraz basach kaliskich. Bębny zostały wykonane przez Krzysztofa Rospondka, który zajmuje się budowaniem i naprawą tych instrumentów. Kapela występuje z autentycznym repertuarem z południa Wielkopolski, Ziemi Kaliskiej, śpiewając i grając głównie do tańca, choć do posłuchu też – oberki, owijoki, walcerki, chodzone, wiwaty, polki, kujawiaki, a czasem z utworami opracowanymi w aranżacji Krzysztofa Rospondka.

Oglądaj:

Serdecznie zapraszamy Państwa na koncert z gatunku kultury ludowej i tradycyjnej. Kapela z Kociny jest jedną z niewielu…

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Środa, 27 maja 2020

skład:

Krzysztof Rospondek – skrzypce, harmonia polska, śpiew

Anna Rospondek – bęben obręczowy, śpiew

Jerzy Śpigiel – basy kaliskie

Kapela ma na swoim koncie wiele występów oraz prowadzenie potańcówek i zabaw ludowych. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych, a jednym z najważniejszych jest popularyzowanie muzyki i tańców tradycyjnych podczas potańcówek ludowych zwanych Tańce Blisko Ziemi.

Kapela z Kociny zdobyła wiele nagród: pierwszą nagrodę na Festiwalu muzyki tradycyjnej „Melodie stamtąd” w CKiS w Kaliszu (2019), na Biesiadach Folkloru Ziemi Kaliskiej w Brzezinach, pierwsze miejsce na sieradzkich Spotkaniach Folklorystycznych Polski Centralnej „Od kujawiaka do oberka” (2016), wyróżnienie w konkursie „Stara Tradycja” w Warszawie (2013), trzecie miejsce na Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii Szczecińskiej (2016), a w 2017 pierwszą nagrodę na Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym w Dziekanowicach. Kapela dwukrotnie wystąpiła na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Kapela tworzy trzon śpiewaczego głównie Zespołu z Kociny.


Zapraszamy na kanały społecznościowe Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.  100% on-line!

Dołącz do naszego wydarzenia na Facebook:  #ZostańWDomu – Kapela z Kociny – koncert online