wydarzenie: edukacja

Świat w Obiektywie – „14 x 8000” Jerzego Kukuczki

 „14 x 8000” Jerzego Kukuczki  prezentacja – Cecylia Kukuczka Podczas prezentacji Pani Cecylia poprowadzi Państwa poprzez najwyższe szczyty świata zdobyte przez Jerzego Kukuczkę.   Korona Himalajów i Karakorum Lhotse, 4 października 1979 r. / Mount Everest, 19 maja 1980 r. / Makalu, 15 października 1981 r / Broad Peak, 30 lipca 1982 r. / Gasherbrum II, 1 lipca 1983 r.… Read more »

Świat w Obiektywie – Ostatni Ludzie Czarnobyla 3

Wprowadzenie do filmu – Krystian Machnik Czarnobyl, a przede wszystkim opuszczone w wyniku katastrofy miasto Prypeć, to jedno z takich miejsc. Budynki opuszczone od blisko trzech dekad skrywają jeszcze wiele tajemnic, które staramy się odkryć jeżdżąc tam i zbierając własne materiały. Dzięki temu możemy wyróżnić się na tle innych stron, które korzystają z szeroko dostępnych… Read more »

Warsztaty fotografii analogowej

Warsztaty fotografii analogowej czarno-białej wykonywanej w tradycyjnej ciemni fotograficznej, towarzyszące spotkaniu: IRAK – mozaika ludów, religii i tradycji” w ramach cyklu „Świat w Obiektywie”. Prowadzenie warsztatów oraz spotkania „IRAK – mozaika ludów, religii i tradycji” – Jerzy Wierzbicki PROGRAM WARSZTATÓW Prezentacja ponad 100 letniego aparatu wielkoformatowego, który wciąż działa oraz opis materiałów potrzebnych do wykonywania tradycyjnej fotografii w… Read more »

III Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką

Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką to możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy chętnie podzielą się z Państwem swoją pasją, pobudzą chęć do poznawania świata, zainteresują fotografią dokumentalną i pokażą jak aktywnie ale niestereotypowo można spędzać wolny czas. dołącz do naszego wydarzenia na FB: PROGRAM godz. 15:00 Robert Krymarys / Zbigniew Świątnicki – „Motocyklem przez Azję” godz.… Read more »

Świat w Obiektywie: „Irak – mozaika ludów, religii i tradycji”

„Świat w obiektywie” to ciekawy cykl podróżniczo – dokumentalny, zapoczątkowany w roku 2017.  Dotychczas spotkania odbywały się w godzinach dopołudniowych, a z oferty korzystały głównie szkoły. Wychodząc na przeciw prośbom indywidualnych słuchaczy, tym razem zapraszamy o godz. 19.00. „Świat w obiektywie” 2020 zapoczątkuje Jerzy Wierzbicki a spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty fotografii analogowej, czarno-białej wykonywanej w… Read more »

Warsztaty tańca irlandzkiego w ramach Dni Św. Patryka 2020

godz. 16:30 – 17:30 „W Krainie elfów, skrzatów i olbrzymów” warsztaty tańca irlandzkiego dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat  REKRUTACJA ZAKOŃCZONA / BRAK MIEJSC „W Krainie elfów, skrzatów i olbrzymów” Błyskawiczna podróż na Zieloną Wyspę, podczas której dzieciaki zarówno potańczą jak i posłuchają muzyki oraz opowieści i legend irlandzkich. co zabrać: miękkie… Read more »

DUAN – koncert i taniec irlandzki w ramach Dni Św. Patryka 2020

Zespół Duan – Tradycyjna Muzyka Irlandzka W jego skład wchodzą doświadczeni muzycy, którzy stale doskonalą swoje umiejętności uczestnicząc w projektach, warsztatach i różnorodnych wydarzeniach muzycznych, w tym również w Irlandii.  Duan, hołdując idei wykonywania muzyki irlandzkiej blisko jej tradycyjnego brzmienia, uznawany jest za jeden z najlepszych tego typu zespołów w Polsce. Instrumentarium zespołu jest charakterystyczne… Read more »

Seminarium dla głównych księgowych w Antoninie

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza do wzięcia udziału w seminarium dla głównych księgowych samorządowych instytucji kultury woj. wielkopolskiego, które odbędzie się w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie, w dniach 17-19 lutego 2020 r.. Seminarium przeprowadzi Biuro Audytorskie „Fk-Bad” sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, a wykładowcą będzie Pani Urszula Pietrzak – biegły rewident… Read more »

Bajka dla dzieci „ŚNIEŻNICZKA, ŚNIEGOWA KSIĘŻNICZKA”

Śnieżniczka, najmłodsza córka Zimy, pod postacią ptaszka wyrusza w świat. Będzie zwiastunem pierwszego śniegu, mrozu i zimowej zawieruchy. Towarzyszy jej Mróz, Wiatr Północny i najlepszy przyjaciel Bałwanek, który nic nie wie. Jękliwej i płaczliwej Jesiennej Szarudze udało się zabrudzić błotem skrzydełka Śnieżniczki.  Biedna  Śnieżniczka z takimi skrzydełkami nigdzie już nie pofrunie. I kto teraz oznajmi… Read more »