wydarzenie: folklor

Estrada Folkloru w Sośniach

Estrada Folkloru 2019 SOŚNIE Ośrodek „Biały Daniel” niedziela 4 sierpnia 2019, godz. 16:00 potańcówka Tańce blisko ziemi W Sośniach weźmiemy udział w zabawie. Zaśpiewają i zatańczą zespoły ludowe CIŚWICZANIE, DĄBROWIANKI, DORUCHOWIANIE, KALINA z Nowej Wsi, ŁAGIEWNICZANIE, OPATOWIANIE, ZAWADIACY oraz Zespół z Kociny, a także soliści Lech Owczarek z Doruchowa i Krystyna Melczak z Dąbrowy. Do… Read more »

Estrada Folkloru w Moszczance i Skrzebowej

Estrada Folkloru 2019 oraz IX Swojskie Spotkania z Folklorem i Dożynki Wiejskie MOSZCZANKA i SKRZEBOWA koło Raszkowa niedziela 18 sierpnia 2019, godz. 15:00 boiska sportowe W Moszczance i Skrzebowej weźmiemy udział w zabawie przy muzyce regionalnych Kapel BRZEZINY z Brzezin, KALINA z Blizanowa. Zaśpiewają i zatańczą zespoły ludowe OŁOBOK, SWOJACY z Moszczanki, BRZEZINIANKI, KALINA z… Read more »

X KALISKIE MIODOBRANIE

W programie imprezy znajdą się tradycyjnie targi miodu i produktów pszczelich, bo KALISKIE MIODOBRANIE jest dobrą  okazją do zaopatrzenia domowych spiżarni w miód i jego pochodne na nadchodzącą jesień i zimę. Będą także stoiska z rękodziełem, pokazy miodobrania i degustacja smakowitego miodu – prosto z ula! Izba Pszczelarska w Grabowie n. Prosną zaprezentuje dawne ule,… Read more »

Pierwszy folklor już w Brzezinach

Pierwsza Estrada Folkloru 2019 BRZEZINY koło Kalisza w ramach Festynu Parafialno-Gminnego niedziela 23 czerwca 2019, godz. 15:00-18:30 Estrada nad Zalewem W Brzezinach weźmiemy udział w zabawie przy muzyce regionalnych Kapel BRZEZINY z Brzezin i SAMI SWOI z Opatówka. Zaśpiewają i zatańczą zespoły ludowe TURSKO, KOSYNIERZY z Jankowa, PRZYGODZICE, DĄBROWIANKI i BRZEZINIANKI oraz solistki Krystyna Melczak… Read more »

Estrady Folkloru 2019

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje w 2019 roku Estrady Folkloru 2019 i Targi Sztuki Ludowej: 1. BRZEZINY, pow. kaliski, Estrada nad Zalewem – 23 czerwca współpraca z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brzezinach   2. ŻEGOCIN, gm. Czermin, pow. pleszewski, plac przy OK – 29 czerwca w ramach 22. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, współpraca z Ośrodkiem… Read more »

29. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne

Wykładowcami i konsultantami będą specjaliści z dziedziny folkloru, muzyki i sztuki ludowej: dr Arleta Nawrocka-Wysocka, etnomuzykolog z Instytutu Sztuki PAN oddział w Poznaniu, Piotr Kulka, kierownik i choreograf Zespołu „Wielkopolanie”, Krzysztof Rospondek, muzyk ludowy, stypendysta Marszałka Woj. Wlkp., kierownik Zespołu z Kociny. W programie warsztatów przewidujemy zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz konsultacje, a przede wszystkim… Read more »

Warsztaty haftu nasnuwanego „MISTRZYNI SNUTKI GOLIŃSKIEJ”

MISTRZYNI SNUTKI GOLIŃSKIEJ Warsztaty haftu Zofii Talarowskiej z Goliny   Pierwsze warsztaty haftu nasnuwanego za nami. W kwietniu CKiS w Kaliszu rozpoczęło Warsztaty haftu Zofii Talarowskiej z Goliny. Mistrzyni snutki golińskiej będzie gościć w Kaliszu i w Jarocinie przez kilka kolejnych miesięcy. W Jarocinie w warsztatach bierze udział kilkanaście pań, które dwa lata temu uczyły… Read more »

Widowisko obrzędowe JASEŁKA, HERODY, NIEDŹWIEDZIE

Rok temu pokazaliśmy w formie widowiska obrzędowego „Liskowską opowieść o Wigilii” – porę Adwentu i tradycje wigilijne Liskowa i okolic na przykładzie jednej wielopokoleniowej rodziny. Zobaczyliśmy, jak przygotowują się do Wigilii i do Godów czyli Bożego Narodzenia. Inscenizację zakończyliśmy wyjściem rodziny na pasterkę. Dziś pragniemy pokazać, jak wyglądało dalsze życie tej rodziny. Przedstawiamy zatem okres… Read more »

Spektakl dla dzieci OPOWIEŚCI DOMOWEGO SKRZATA – FINTIKLUSZKI – Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI z Wrocławia

Finti… Co? Jak? Jakie trudne słowo! FINTIKLUSZKI to w języku Domowych Skrzatów po prostu drobiazgi. Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka… Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazane przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych… Read more »

Potańcówka na ludowo w Kaliszu

TAŃCE BLISKO ZIEMI potańcówka na ludowo sobota 1 grudnia 2018, godz. 18:30-23:00 Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, sala studio – muzyka ludowa, grana na tradycyjnych instrumentach na żywo nauka kroków i zabaw – animowane zabawy i tańce: wiwaty, chodzone, oberki, polki, walcerki – wspólna zabawa przy autentycznej muzyce tradycyjnej – coś „dla ciała” dostępne… Read more »