wydarzenie: spektakl

27. LA STRADA – teatr i muzyka na ulicy! DZIEŃ DRUGI

. PROGRAM – SOBOTA  TEATR I MUZYKA NA ULICY! Główny Rynek, godz. 17.00 – 20.30 TEATR KUBIKA – CYRKOWA PODRÓŻ / spektakl Pomysł, opracowanie, kostiumy i scenografia: Radosław Kubik Cyrkowa podróż Autorski spektakl uliczny, nawiązujący do tradycji objazdowych trup cyrkowych i teatralnych z czasów komedii dellarte. Przenosi widza w niezwykły świat pantomimy, klaunady i cyrku.… Read more »

Bajka dla dzieci „ŚNIEŻNICZKA, ŚNIEGOWA KSIĘŻNICZKA”

Śnieżniczka, najmłodsza córka Zimy, pod postacią ptaszka wyrusza w świat. Będzie zwiastunem pierwszego śniegu, mrozu i zimowej zawieruchy. Towarzyszy jej Mróz, Wiatr Północny i najlepszy przyjaciel Bałwanek, który nic nie wie. Jękliwej i płaczliwej Jesiennej Szarudze udało się zabrudzić błotem skrzydełka Śnieżniczki.  Biedna  Śnieżniczka z takimi skrzydełkami nigdzie już nie pofrunie. I kto teraz oznajmi… Read more »

„Jestem z Tobą” – spektakl w reż. Adama Woronowicza

– Pomysł na spektakl zrodził się parę lat temu, po rekolekcjach Grupy św. Wita – mówi Karol Górski, pomysłodawca projektu. – Ojciec Marek Janus, założyciel naszej grupy, namawiał nas do stworzenia jakiegoś wspólnego dzieła. Najlepiej spektaklu teatralnego. Wydawało się to niemożliwe, bo jesteśmy z różnych krańców Polski i każdy ma swoje zawodowe obowiązki. Ale widać… Read more »

Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI z Wrocławia „IGRASZKI Z DROPSEM”

Bajka Jana Brzechwy „Pan Drops i jego trupa” jest inspiracją do zabawy w teatr i pełną niespodziewanych zwrotów akcji opowieścią  o obieżyświatach, powsinogach, trampach, włóczęgach, wagabundach, trubadurach, jednym słowem o WĘDROWNYCH GRAJKACH. Piękne lalki – marionetki sycylijskie, autorstwa Katarzyny Samosiej, zabytkowy kufer podróżny – zamieniony w teatralną scenę, muzyka grana na żywo przez Małgorzatę Przędzak,… Read more »

CENTRUM DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI – warsztaty, spektakle…

CENTRUM DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI  Dzień Dziecka w Centrum Kultury i Sztuki   godz. 16.00 – 19.00 plac przy CKiS, wstęp wolny Strefa Artystyczna Uciechowo oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zapraszają na warsztaty twórcze. W programie: – malowanie wielkoformatowe – projektowanie kostiumów na manekinach krawieckich – malowanie eksperymentalne – zabawy sensoryczne z masami plastycznymi Co… Read more »

Finał 19. Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków

Finał 19. Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków odbędzie się w dniu 24 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Kaliskie Spotkania Teatralne Przedszkolaków są jedną z najbardziej prestiżowych form działalności artystycznej małych dzieci w województwach wielkopolskim, dolnośląskim i łódzkim. W imprezie uczestniczy corocznie około 500. małych aktorów oraz 1500 młodych i dorosłych odbiorców teatralnej sztuki małego… Read more »

Spektakl dla dzieci ZAJĄCZKOWE NIESPODZIANKI Teatr Banasiów z Warszawy

Zbliżają się Święta Wielkanocne, a dzieci czekają na tradycyjnego „zajączka”. Mamy więc dla nich teatralną niespodziankę i serdecznie na nią zapraszamy! Dzień jest już coraz dłuższy, słońce wschodzi coraz wcześniej i pani Zima powinna już odejść. Wymyśliła sobie, że wszystko zmrozi i zostanie na wieki. Nawet prośby łagodnej i pięknej Wiosenki nie pomagają. Dopiero słońce… Read more »

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Plenerowe widowisko pt. Męka i śmierć Pana naszego Jezusa Chrystusa prezentowane jest od 21. lat w okresie poprzedzającym Wielki Tydzień, w Kaliszu i w wielu miejscowościach regionu. W tym roku, w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia  o godz. 20.00 zapraszamy do Niedźwiedzia w powiecie ostrzeszowskim przed kościół pw. św. Anny.  Warto wiedzieć, że w misteryjnym widowisku biorą… Read more »

„No More Tears” – spektakl Polskiego Teatru Tańca

No More Tears – obiecywała reklama szamponu na początku lat 90-tych. Promienny uśmiech Barbary Piaseckiej-Johnson, właścicielki koncernu, przybywającej do Polski w czerwcu 1989 roku dawał nadzieję, że bolesny proces ustrojowej transformacji również obędzie się bez łez. Barbara – Polka z ujmującym uśmiechem, typowo polskim lub całkowicie amerykańskim, imigrantka, służąca w domu milionerów, wreszcie jedna z… Read more »

Widowisko obrzędowe JASEŁKA, HERODY, NIEDŹWIEDZIE

Rok temu pokazaliśmy w formie widowiska obrzędowego „Liskowską opowieść o Wigilii” – porę Adwentu i tradycje wigilijne Liskowa i okolic na przykładzie jednej wielopokoleniowej rodziny. Zobaczyliśmy, jak przygotowują się do Wigilii i do Godów czyli Bożego Narodzenia. Inscenizację zakończyliśmy wyjściem rodziny na pasterkę. Dziś pragniemy pokazać, jak wyglądało dalsze życie tej rodziny. Przedstawiamy zatem okres… Read more »