wydarzenie: wydarzenie

„Puste noce” Karola Samsela i „Changes” Madkida.

  PUSTE NOCE – wieczór wierszy najnowszych Karol Samsel – poeta, krytyk literacki, filozof, doktor nauk humanistycznych. Adiunkt w Zakładzie Literatury Romantyzmu Wydziału Polonistyki UW, doktorant w Instytucie Filozofii i Socjologii UW oraz członek Polskiego Towarzystwa Conradowskiego. Autor recenzji i licznych artykułów krytycznoliterackich, redaktor działu esejów i szkiców w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Autor 10 książek poetyckich… Read more »

60-te urodziny Misia Uszatka w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

Miś Uszatek narodził się zimą 1957 roku. Stworzyli go pisarz Czesław Janczarski i ilustrator Zbigniew Rychlicki. Początkowo gościł w pisemku dla dzieci „Miś”, którego był patronem. Później stał się bohaterem licznych książek, tłumaczonych również na obce języki. W 1975 r. Studio Małych Form Filmowych Se-Ma-For w Łodzi, na zlecenie Telewizji Polskiej rozpoczęło produkcję lalkowego serialu… Read more »

Życzenia Świąteczne

Życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia stały się CENTRUM spotkań z bliskimi, a Nowy 2017 Rok był pełen smakowitej, jak wigilijne potrawy, KULTURY. Niech ten szczególny czas wypełnią świąteczne zwyczaje – świadectwo naszej tradycji i pięknej, polskiej SZTUKI. Dyrekcja i Pracownicy CKiS w Kaliszu

Kaliski Mecenat Jazzowy VOL. 3

Po raz 43. najstarsze polskie miasto staje się stolicą jazzu najwyższej próby. W ten piątek 25 listopada rusza kolejny Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. To wg środowiska muzycznego jedna z najbardziej znaczących imprez jazzowych w Polsce. Cieszy się niespotykaną estymą tak wśród widzów jak i wykonawców. Zarówno tych z… Read more »

Kaliski Mecenat Jazzowy VOL. 2

Po raz 43. najstarsze polskie miasto staje się stolicą jazzu najwyższej próby. W ten czwartek 24 listopada rusza kolejny Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. To wg środowiska muzycznego jedna z najbardziej znaczących imprez jazzowych w Polsce. Cieszy się niespotykaną estymą tak wśród widzów jak i wykonawców. Zarówno tych z… Read more »

Kaliski Mecenat Jazzowy VOL. 1

Po raz 43. najstarsze polskie miasto staje się stolicą jazzu najwyższej próby. Od czwartku 24 listopada rusza kolejny Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. To wg środowiska muzycznego jedna z najbardziej znaczących imprez jazzowych w Polsce. Cieszy się niespotykaną estymą tak wśród widzów jak i wykonawców. Zarówno tych z kraju,… Read more »