wydarzenie: wydarzenie

„A-Kumulacje 2021, Kaliskie Biennale Sztuki”

Czas trwania: 15.04-22.05.2021 Wernisaż online: 15.04.2021, godz. 19.00 na kanale Facebook @GaleriaKalisz Uroczysta gala wręczenia nagród: 20.05.2021, godz. 19.00   „A-Kumulacje 2021, Kaliskie Biennale Sztuki” to trzecia edycja konkursu dla artystów związanych z Kaliszem. Wystawy konkursowe poza integracją środowiska artystycznego dają szansę zaprezentowania szerokiego spektrum działań podejmowanych przez twórców związanych z naszym miastem. Program całego… Read more »

FOTOPLASTIKON. „Szlachetne zdrowie. Z dziejów medycyny w Kaliszu”.

Zobacz FOTOPLASTIKON na naszym YouTube! Pamiętaj o włączeniu powiadomienia, aby nie przegapić premiery. Premiera 11.04.2021 godzina 17.00: Zaproszenie od Macieja Błachowicza. 📣  #SubskrybujKulture   i daj „łapkę w górę” 👍 Ludzie od wieków próbowali pokonać trapiące ich choroby. Jednak dzieje medycyny w niewielkim stopniu są opowieścią o postępie mierzonym wyleczeniem pacjenta. To raczej historia niekończących się… Read more »

FOTOPLASTIKON. „Biografia architekta na pograniczu pustki: Józefa Chrzanowskiego życie i śmierć w Kaliszu”.

Zobacz FOTOPLASTIKON na naszym YouTube! Pamiętaj o włączeniu powiadomienia, aby nie przegapić premiery koncertu. Zobacz Fotoplastikon „Biografia architekta na pograniczu pustki: Józefa Chrzanowskiego życie i śmierć w Kaliszu”. Premiera 14.02.2021 godzina 17.00: https://www.youtube.com/embed/76ZBaktPKg0 Zapowiedź wykładu Makarego Górzyńskiego. 📣  Subskrybuj nasz kanał 👈  i daj „łapkę w górę” 👍 Makary Górzyński Biografia architekta na pograniczu pustki: Józefa Chrzanowskiego życie… Read more »

Festiwal Literacki ENDEMITY

  festiwal literacki   17.10 |Centrum Kultury i Sztuki Kalisz, ul. Łazienna 6 Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, warsztaty literacko-kreacyjne dla dzieci „Historie z niczego” zostały ODWOŁANE. 11:00 | Historie z niczego. Warsztaty literacko-kreacyjne dla dzieci. Prowadzenie: Kuba Kapral Warsztat dedykowany dzieciom w wieku od 6 do… Read more »

Wielkopolski Wieniec Dożynkowy

To dziewiąty Wieniec dożynkowy realizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu dla Województwa Wielkopolskiego. Tegoroczna kompozycja wraz z Grupą Wieńcową uczestniczy tylko w Dożynkach Prezydenckich, które z uwagi na trwającą pandemię Covid-19 odbywają się w Warszawie.   Tegoroczny Wieniec dożynkowy z Wielkopolski przygotował artysta ludowy Piotr Barańczak wraz z żoną Marią i rodziną. Państwo… Read more »

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2020

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza w niedzielę 6 września do Brzezin na kolejną cykliczną Biesiadę Folkloru Ziemi Kaliskiej. Regionalny Przegląd Zespołów Folklorystycznych Południowej Wielkopolski jest organizowany od ponad 40 lat, a od 2000 roku odbywa się co dwa lata w Brzezinach koło Kalisza. Tegoroczna Biesiada ma szczególny charakter – z uwagi na panującą pandemię.… Read more »

Projekt „Biesiada Folkloru – Ziemia Kaliska w muzyce, śpiewie i tańcu”

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2020 odbyła się w niedzielę 6 września w podkaliskich Brzezinach. To cykliczny przegląd folklorystyczny wpisany w kalendarz Południowej Wielkopolski od 40 lat. Zespoły i artyści ludowi zaprezentowali się na scenie plenerowej przed profesjonalnym jury, złożonym z etnomuzykologa, etnologa i choreografa. Jury przyznało nagrody finansowe, a ogłoszenie wyników odbyło się online. Podczas… Read more »

#ZostańWdomu – Dzień Dziecka – mini recital, spektakl, niespodzianka :)

Spektakl online Legenda o Smoku Wawelskim  w wykonaniu aktorów Teatru Forma.  Przed wiekami, za czasów króla Kraka, założyciela krakowskiego grodu, na zboczu wawelskiego wzgórza w wielkiej jamie zamieszkał smok. Było to ogromne zwierzę z paszczą i długim ogonem. Król zdecydował się oddać rękę swojej córki temu, kto zgładzi groźnego smoka. Wtedy na dworze królewskim pojawił się pewien młody… Read more »