wydarzenie: wydarzenie

Festiwal Literacki ENDEMITY

  festiwal literacki   17.10 |Centrum Kultury i Sztuki Kalisz, ul. Łazienna 6 Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, warsztaty literacko-kreacyjne dla dzieci „Historie z niczego” zostały ODWOŁANE. 11:00 | Historie z niczego. Warsztaty literacko-kreacyjne dla dzieci. Prowadzenie: Kuba Kapral Warsztat dedykowany dzieciom w wieku od 6 do… Read more »

Wielkopolski Wieniec Dożynkowy

To dziewiąty Wieniec dożynkowy realizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu dla Województwa Wielkopolskiego. Tegoroczna kompozycja wraz z Grupą Wieńcową uczestniczy tylko w Dożynkach Prezydenckich, które z uwagi na trwającą pandemię Covid-19 odbywają się w Warszawie.   Tegoroczny Wieniec dożynkowy z Wielkopolski przygotował artysta ludowy Piotr Barańczak wraz z żoną Marią i rodziną. Państwo… Read more »

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2020

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza w niedzielę 6 września do Brzezin na kolejną cykliczną Biesiadę Folkloru Ziemi Kaliskiej. Regionalny Przegląd Zespołów Folklorystycznych Południowej Wielkopolski jest organizowany od ponad 40 lat, a od 2000 roku odbywa się co dwa lata w Brzezinach koło Kalisza. Tegoroczna Biesiada ma szczególny charakter – z uwagi na panującą pandemię.… Read more »

Projekt „Biesiada Folkloru – Ziemia Kaliska w muzyce, śpiewie i tańcu”

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2020 odbędzie się w niedzielę 6 września w podkaliskich Brzezinach (w razie zagrożenia epidemiologicznego – w kaliskim CKiS). To cykliczny przegląd folklorystyczny wpisany w kalendarz Południowej Wielkopolski od 40 lat. Zespoły i artyści ludowi zaprezentują się na scenie plenerowej przed profesjonalnym jury, złożonym z etnomuzykologa, etnologa i choreografa. Jury przyzna nagrody… Read more »

#ZostańWdomu – Dzień Dziecka – mini recital, spektakl, niespodzianka :)

Spektakl online Legenda o Smoku Wawelskim  w wykonaniu aktorów Teatru Forma.  Przed wiekami, za czasów króla Kraka, założyciela krakowskiego grodu, na zboczu wawelskiego wzgórza w wielkiej jamie zamieszkał smok. Było to ogromne zwierzę z paszczą i długim ogonem. Król zdecydował się oddać rękę swojej córki temu, kto zgładzi groźnego smoka. Wtedy na dworze królewskim pojawił się pewien młody… Read more »

Polski Dzień Bluesa – MISSION: BLUES

MISSION: BLUES Za nami 3 edycje Polskiego Dnia Bluesa w CKiS. Gościliśmy znakomite zespoły i za każdym razem proponowaliśmy inny muzyczny temat. Po „LEGENDACH BLUESA”, „KOBIETACH BLUESA” i „MUZYKACH NIEPOKORNYCH” czas więc na kolejny muzyczny motyw – „MISSION: BLUES” i fascynację zespołów w Polsce tym właśnie rodzajem muzyki.  PROGRAM godz. 17.00 Bluesferajna koncert godz. 18.15 Outsider… Read more »

JUWENALIA 2019

Już 31 maja najbardziej wyczekiwane święto studentów! PROGRAM 8.00 – Juwenaliowy turniej piłki nożnej z okazji 20 lecia o puchar JM Rektora, PWSZ Kalisz 13.00 – Pochód Uczelni ulicami miasta Kalisza 13:30 – Oficjalne przekazanie kluczy do miasta Kalisz, plac ratuszowy Plac przy Centrum Kultury i Sztuki 14.30 – Wspólna integracja, taniec 15.00 – Miasteczko studenckie (Atrakcje:… Read more »

NOC KULTURY 2019

godz. 18.00 sala widowiskowa – koncert SARA TOMCZAK – FRIENDS & MUSIC „Something Beatiful” wstęp wolny  Debiutancki projekt Friends&Music obejmuje utwory gospel, soul oraz R&B. Podczas koncertu prezentowane będą utwory jednego z największych artystów  muzyki gospel – Kirka Franklina. Jest amerykańskim muzykiem gospel, autorem tekstów jak i dyrektorem chóru. Znany jest z wiodących miejskich współczesnych… Read more »