wydarzenie: wydarzenie

#ZostańWdomu – Dzień Dziecka – mini recital, spektakl, niespodzianka :)

Spektakl online Legenda o Smoku Wawelskim  w wykonaniu aktorów Teatru Forma.  Przed wiekami, za czasów króla Kraka, założyciela krakowskiego grodu, na zboczu wawelskiego wzgórza w wielkiej jamie zamieszkał smok. Było to ogromne zwierzę z paszczą i długim ogonem. Król zdecydował się oddać rękę swojej córki temu, kto zgładzi groźnego smoka. Wtedy na dworze królewskim pojawił się pewien młody… Read more »

Polski Dzień Bluesa – MISSION: BLUES

MISSION: BLUES Za nami 3 edycje Polskiego Dnia Bluesa w CKiS. Gościliśmy znakomite zespoły i za każdym razem proponowaliśmy inny muzyczny temat. Po „LEGENDACH BLUESA”, „KOBIETACH BLUESA” i „MUZYKACH NIEPOKORNYCH” czas więc na kolejny muzyczny motyw – „MISSION: BLUES” i fascynację zespołów w Polsce tym właśnie rodzajem muzyki.  PROGRAM godz. 17.00 Bluesferajna koncert godz. 18.15 Outsider… Read more »

JUWENALIA 2019

Już 31 maja najbardziej wyczekiwane święto studentów! PROGRAM 8.00 – Juwenaliowy turniej piłki nożnej z okazji 20 lecia o puchar JM Rektora, PWSZ Kalisz 13.00 – Pochód Uczelni ulicami miasta Kalisza 13:30 – Oficjalne przekazanie kluczy do miasta Kalisz, plac ratuszowy Plac przy Centrum Kultury i Sztuki 14.30 – Wspólna integracja, taniec 15.00 – Miasteczko studenckie (Atrakcje:… Read more »

NOC KULTURY 2019

godz. 18.00 sala widowiskowa – koncert SARA TOMCZAK – FRIENDS & MUSIC „Something Beatiful” wstęp wolny  Debiutancki projekt Friends&Music obejmuje utwory gospel, soul oraz R&B. Podczas koncertu prezentowane będą utwory jednego z największych artystów  muzyki gospel – Kirka Franklina. Jest amerykańskim muzykiem gospel, autorem tekstów jak i dyrektorem chóru. Znany jest z wiodących miejskich współczesnych… Read more »

VIII Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej

PIĄTEK 13:00 wernisaż festiwalowych wystaw prac Aleksandry Niemiec i Kacpra Kaźmierczaka Aleksandra Monika Niemiec. Urodzona w maju 1998 roku w Kaliszu. Tegoroczna absolwentka Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, kształcąca się na kierunku technik cyfrowych procesów graficznych. Swoje zainteresowanie zaczęła rozwijać w gimnazjum, zaczynając od rysowania fotorealistycznych portretów. Od dwóch lat zajmuje się grafiką komputerową, głównie fotomanipulacją. Tematem… Read more »

Przyrodnicza rewaloryzacja w zabytkowym parku krajobrazowym przy Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zrealizowało zadanie polegające na przyrodniczej rewaloryzacji oraz tworzeniu i uzupełnianiu zadrzewień i zakrzewień w zabytkowym parku krajobrazowym przy Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie. Dzięki współpracy udało się przeprowadzić następujące prace: prace pielęgnacyjne drzew, polegające na przeprowadzeniu cięć:… Read more »

X Festiwal Kultur Europy – ESTONIA

  WYKŁAD – 17.10. godz. 17.00 sala studio Kazimierz Popławski – „Estonia – mały wielki kraj”  Choć historycznie wiele nas łączy i choć Estonia zachwyca nas osiągnięciami i odwagą w cyfryzacji państwa, to nadal niewiele wiemy o naszych północnych sąsiadach znad Bałtyku. Jaka jest sytuacja polityczna i międzynarodowa Estonii? Jak Estończycy spędzają wolny czas? Czy… Read more »