26. LA STRADA – relacja

17 czerwca 2019

Jak co roku w czerwcu Kalisz stał się wielką sceną dla teatru ulicznego, który zawładnęła Głównym Rynkiem, placem przy Centrum Kultury i Sztuki oraz kaliskim „deptakiem”. A wszystko to za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA, który odbył się już po raz 26-ty. W tegorocznej edycji dominowały nowości na rynku teatru ulicznego.

Działo się przez te trzy dni niezwykle dużo i intensywnie – od swingującego koncertu Dixi Company po… burze z piorunami nad miastem!

Zaplecze czuwa…

Od czego jednak jest zgrany i sprawdzony wespół? Od tego żeby wszystko poszło tak jak powinno! Czasami od kulis wygląda to zupełnie inaczej niż z perspektywy widza, nieświadomego samego zaplecza technicznego i logistyki o przygotowaniach administracyjnych nie wspominając.

Zobaczcie jak wyglądały od kuchni przygotowania do 26. La Strady!

Jak mrówki w ukropie… pierwsze spektakle na placu Centrum Kultury i Sztuki już dziś (piątek) od 22:00!

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 14 czerwca 2019

LaStradowy zawrót głowy! 18:30 widzimy się na Moście Kamiennym i podążamy wraz z barwnym korowodem na Rynek Główny. https://www.facebook.com/events/2723562054325011/?ti=icl

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 14 czerwca 2019

WARSZTATY TEATRU ULICZNEGO, 10–14.06.

Warsztaty były kontynuacją realizowanych od wielu lat międzynarodowych warsztatów teatru ulicznego BRAMA DO LA STRADY/GATEWAY TO LA STRADA.  W warsztatach, prowadzonych przez Mikołaja Wiepriewa i Dominikę Juchę z krakowskiego Teatru NIKOLI, tym razem wzieli udział młodzież z kaliskich szkół. Spektakl, będący efektem pięciodniowych warsztatów, został zaprezentowany na LA STRADZIE podczas pierwszego wieczoru.

Brama do Lastardy rozpoczęta. Zajęcia potrwają codziennie, aż do piątku, kiedy to rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA!

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Poniedziałek, 10 czerwca 2019

WARSZTATY TEATRU ULICZNEGO Historia z życia…

WARSZTATY TEATRU ULICZNEGO Historia z życia… są kontynuacją realizowanych od wielu lat międzynarodowych warsztatów teatru ulicznego BRAMA DO LA STRADY/GATEWAY TO LA STRADA. W warsztatach, prowadzonych przez Mikołaja Wiepriewa i Dominikę Juchę z krakowskiego Teatr Nikoli, tym razem weźmie udział młodzież z kaliskich szkół. Spektakl, będący efektem pięciodniowych warsztatów, zostanie zaprezentowany na 26. La Strada zaprasza! 14 czerwca o godzinie 20:00 na Głównym Rynku. Młodym adeptom teatru ulicznego życzymy udanego występu i zapraszmay na wyepłniony emocjami festiwal już od piątku! https://ckis.kalisz.pl/wydarzenia/26-la-strada-zaprasza/

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Środa, 12 czerwca 2019

Ostatnie próby przed występem uczestników warsztatów teatru ulicznego. Premiera spektaklu „Historia z życia…“ już w piątek o 20:00 na Głównym Rynku. Przyjdźcie zobaczyć co przygotowali pod okiem mistrza Mikołaja Wiepriewa

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 14 czerwca 2019

Wieczór I, Pt. 14.06.

PARADA OTWARCIA 26. LA STRADY

W paradzie, tradycyjnie już otwierającej  LA STRADĘ, wzieli udział szczudlarze z UCIECHOWA, studenci STUDIUM ANIMATORÓW KULTURY, tancerze ze Szkoły Tańca SIERASZEWSKI DANCE STUDIO  i najmłodsi miłośnicy festiwalu – dzieci z Niepublicznego Przedszkola NIEZAPOMINAJKA oraz mieszkańcy Kalisza :).

Parada otwarcia 26. La Strady oznacz tylko jedno… święto artystycznych działań ulicznych rozpoczęte!!!

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 14 czerwca 2019

SIERASZEWSKI DANCE STUDIO – Kalisz

Rewia tańca na ulicy

Rewia tańca na ulicy – SIERASZEWSKI DANCE STUDIO w ramach 26. La Strada

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 14 czerwca 2019

 

Sieraszewski Dance Studio jest jedną z najstarszych oraz najbardziej utytułowanych Szkół Tańca w Kaliszu. W maju tego roku obchodziło swoje 30-lecie. Szkoła prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Kalisza i okolic. Zajęcia prowadzone są z zakresu Tańca Towarzyskiego (sportowego i użytkowego), Hip-Hop, Jazz, Disco Dance, Tańca Współczesnego i innych. Zespoły reprezentujące Sieraszewski Dance Studio startują na najbardziej prestiżowych ogólnopolskich
i międzynarodowych turniejach o randze mistrzowskiej i Grand Prix Polski oraz festiwalach zdobywając najwyższe laury.

Układ rewii i choreografia: Aurelia i Piotr Sieraszewscy

WARSZTATY TEATRU ULICZNEGO

Historia z życia…

Spektakl WARSZTATY TEATRU ULICZNEGO – Historia z życia… LaStrada trwa

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 14 czerwca 2019

 

Spektakl, będący efektem pięciodniowych warsztatów, został zaprezentowany na LA STRADZIE jako pełnoprawne przedstawienie. Dzięki temu młodzi adepci teatru ulicznego mogli poczuć się jak profesjonalni aktorzy!

Scenariusz i reżyseria: Mikołaj Wiepriew

 STUDIUM ANIMATORÓW KULTURY – Kalisz

Z tamtej strony jeziora

Spektakl STUDIUM ANIMATORÓW KULTURY – Z tamtej strony jeziora. La Strada 2019.

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 14 czerwca 2019

Bądźcie dziś z nami na La Stradzie, będzie wystrzałowo. Tak jak wczoraj!

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 14 czerwca 2019

 

Obchodzące w tym roku 30-lecie Studium Animatorów Kultury wielokrotnie brało udział w paradach otwarcia LA STRADY, prezentowało również autorskie spektakle.  Studium kształci w zawodach: artysta animator działań teatralnych, artysta animator tańca, artysta animator działań filmowych, a jego absolwenci zasilają kadry kultury w całej Polsce.

Spektakl Z tamtej strony jeziora powstał na podstawie ballad Świteź i Świtezianka Adama Mickiewicza. W przedstawieniu łączącym elementy teatru dramatycznego, teatru tańca, teatru ulicznego i plastycznego młodzi artyści ukazali opowieści, które mimo swoich prawie dwustu lat są wciąż aktualne.

Choreografia i reżyseria: Anna Wytych-Wierzgacz

Teatr TON UND KIRSCHEN – Niemcy

In the blink of an eye (W mgnieniu oka)

Teatr TON UND KIRSCHEN Niemcy – In the blink of an eye (W mgnieniu oka) – pierwszy spektakl w wieczornej scenerii #LaStrada

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 14 czerwca 2019

 

Ton und Kirschen gościł na 24. LA STRADZIE prezentując gorąco przyjęty przez widzów spektakl Perpetuum mobile. To wędrowna grupa teatralna założona wiosną 1992 roku i od tamtej pory mieszkająca w Werder (Havel). Ze swymi produkcjami przemierzają Brandenburgię i świat. Instalują  scenę i trybunę w historycznych miejscach, ale także w środku wioski, a nawet na polach. Co roku występują gościnnie w Poczdamie i Berlinie oraz w innych miastach w Niemczech. Są też często zapraszani na festiwale teatralne za granicą (Irlandia, Polska, Czechy, Rosja, Belgia, Włochy , Szwajcaria, Francja) i na różne kontynenty (Azja, Afryka Północna, Ameryka Południowa). Dziewięcioosobowy zespół teatru pochodzi z Niemiec, Anglii, Walii, Francji, Meksyku i Kolumbii. Kierownictwo artystyczne teatru sprawują: David Johnston i Margarete Biereye,

In the blink of an eye to »migoczący, wzruszający kalejdoskop tego, czym może być teatr« (Potsdamer Neueste Nachrichten). Kolaż: mężczyzna niesiony do Hindustanu przez ciepły wiatr; rytualne umieranie i zmartwychwstanie; nienawiść, która nagle zamienia się w miłość; szaleje tsunami; latające żurawie; tajne wspomnienia; a wszystko przez chwilę – w mgnieniu oka. Aktorzy podróżują z publicznością, aby dowiedzieć się, co łączy nas jako ludzi. W spektaklu wykorzystano teksty Samuela Becketta, Antona Czechowa, Owidiusza i Bertolta Brechta. „W mgnieniu oka” jest dziwaczne i groteskowe, melancholijne i wesołe.

Kreacja: zespół –  Margarete Biereye, Victor Cuevas, Regis Gergouin, Thalia Heninger, David Johnston, Rob Wyn Jones, Nelson Leon, Daisy Watkiss

Teatr A PART – Katowice

Lear, k***a!

UWAGA!!! MATERIAŁ TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH!

Spektakl Teatr A PART Katowice – Lear, k***a! (dla widzów dorosłych) #LaStrada #DlaDorosłych

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 14 czerwca 2019

UWAGA!!! MATERIAŁ TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH!

Oklaski po występie Teatru A PART z Katowic mówią same za siebie! #LaStrada

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 14 czerwca 2019

 

Katowicki Teatr A PART wielokrotnie gościł na LA STRADZIE. Tegoroczny spektakl miał oficjalną premierę… dzień po kaliskiej prezentacji!

Lear, k***a! to drugi spektakl (obok przedstawienia scenicznego Nic. Szkice do Króla Leara z 2017 roku) nawiązujący do motywów i wątków zawartych w Królu Learze Williama Szekspira. Obok dramatu Szekspira inspiracją do jego powstania była powieść Jesień patriarchy Gabriela Garcii Marqueza. O ile w Nic. Szkice do Króla Leara oś tematyczną stanowiły intymne motywy trudnych relacji córek i ich ojców oraz piekło przemijania, starości i niedołężności, o tyle w Lear, k***a! centralnym tematem jest starczy despotyzm, dążenie do władzy absolutnej, zatrata w konflikcie i wojnie i entropia – towarzyszący temu rozpad, erozja struktur społecznych i moralnych. Widowisko jest kolażem obrazów scenicznych, posiadającym wszystkie cechy stylu, charakterystyczne dla poprzednich przedstawień plenerowych Teatru A Part, takich jak Femina,El Niño. Miłość w czasach niepokoju i Faust. Na jego stronę wizualną składają się wysokie metalowe konstrukcje, ruchome podesty, szczudła, żywioły ognia i wody i ekspresyjne aktorstwo.

Scenariusz, scenografia, choreografia, reżyseria: Marcin Herich

Wieczór II, So. 15.06.

Koncert DIXI COMPANY – Poznań

Swingująca Wielkopolska – Mała Akademia Jazzu

Koncert DIXI COMPANY Poznań Swingująca Wielkopolska – Mała Akademia Jazzu #LaStrada

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Sobota, 15 czerwca 2019

 

Poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company od ponad 24. lat uczestniczy w setkach festiwali i koncertów na terenie Polski, Czech, Francji, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Węgier. Jest także pomysłodawcą i współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival. Dixie Company jest też autorem sześciu wydawnictw płytowych w tym krążków z udziałem amerykańskich wokalistek Diane Davidson i Donny Brown. O wysokim poziomie poznańskiego zespołu świadczy trzykrotny pobyt w USA, gdzie między innymi wystąpili na największym na świecie festiwalu jazzu tradycyjnego w kalifornijskim Sacramento.

Od kilku lat Dixie Company realizuje program muzyczny skierowany do najmłodszych o nazwie Mała Akademia Jazzu. Jego celem jest edukacja dzieci i młodzieży oraz przygotowanie do obcowania z tzw. kulturą wyższą do jakiej niewątpliwie należy muzyka jazzowa. Muzycy demonstrują najbardziej rozpoznawalne standardy, charakterystyczne i tak nietypowe instrumenty jak bandżo czy tarka, zgłębiają tajniki improwizacji oraz śpiewu tzw. skatem. Każda kolejna edycja Małej Akademii Jazzu jest okazją nie tylko do znakomitej zabawy, ale także do przybliżenia arkanów „starego dobrego jazzu” w lekkiej formie i z przymrużeniem oka. Małą Akademię Jazzu z powodzeniem realizowano już w kilku miastach Wielkopolski.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego Dixi Club.

Lider zespołu: Piotr Soroka

Warszawskie Centrum Pantomimy – Warszawa

Adam et Eva. In vivo.

WARSZAWSKIE CENTRUM PANTOMIMY Warszawa – Adam & Eva. In vivo. #LaStrada

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Sobota, 15 czerwca 2019

 

Warszawskie Centrum Pantomimy to przestrzeń, w której możliwy jest prawdziwy rozwój sztuki teatru pantomimy. To idea połączenia teatru wizualnego, plastycznego z teatrem pantomimy i fizycznym w przestrzeni ulicy, pleneru, miejsca bezpośredniego kontaktu z widzem. To organizowanie warsztatów, do których zapraszani są uznani artyści tej sztuki z kraju i zagranicy, wspieranie projektów teatralnych z dziedziny sztuki mimu oraz produkcje spektakli pantomimy. Warszawskie Centrum Pantomimy koordynuje działania Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu organizowanego przez Teatr Dramatyczny m.st W-wa oraz całorocznego Studia Pantomimy.

Spektakl „Adam et Eva. In vivo.” to próba zmierzenia się z wyobrażeniami na temat pierwszych ludzi na ziemi, wyborów przed którymi być może musieli stanąć i możliwych konsekwencji ich działań. To wspólna podróż po obszarach przypowieści z przed tysięcy lat, zaskakująco dziś aktualnych, ukazanych przez pryzmat człowieka współczesnego.

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Bartłomiej Ostapczuk

Teatr GIRAFFFE ROYAL – Estonia

Carnival

Teatr GIRAFFE ROYAL Estonia – Carnival w ramach #LaStrada

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Sobota, 15 czerwca 2019

 

Teatr GIRAFFE ROYAL jest pierwszym teatrem z Estonii, który gościmy na LA STRADZIE. Zajmuje się studiowaniem i promocją tradycyjnego aktu teatru ulicznego jako antycznej formy teatru. Metoda teatru bazuje na dyscyplinach ulicznych obejmujących umiejętności, takie jak: rytualny taniec  ludowy, klaunada, improwizacja i praca z energią tłumu. Teatr został nagrodzony za innowację w dziedzinie kultury na Międzynarodowym Forum Innowacji „Sib-Altera” i w konkursie baletowym w Moskwie.

Spektakl Carnival ukazał nam świat karnawału, który istnieje równolegle do naszego. Czasami zatrzymywał się i karnawał wkracza do naszego życia. Jeden świat rozpadał się tworząc inny, a widz mógł to odczuć. W rękach mężczyzny magicznie pojawiają się pióro i papier, a Muza tchnie w niego moc pisania. Bohater wtapia się w świat obrazów, a jego fantazje stały się rzeczywistością, dotarły do naszego świata.

Scenariusz, reżyseria: Stanislav Varkki

Teatr… burza 🙁

Tutaj powinien znaleźć się opis występu Teatry AKT z Warszawy, niestety aura okazał się tego wieczora lekko kapryśna i otworzyła niebo nad Kaliszem, ukazując jednakże całe swe możliwości jeśli chodzi o zaplecze wizualne oraz dźwiękowe – w końcu jak teatr to teatr! Burza z piorunami zmusiła nas od odwołania spektaklu ze względów bezpieczeństwa.

Od czego jednak jest człowiek–La Strada czyli Andrzej Tylczyński?! On nie odpuszcza nigdy, przynajmniej jeśli chodzi o teatr!
Posłuchajcie:

UWAGA! Komunikat organizacyjny. W związku z warunkami atmosferycznymi, przenieśliśmy spektakl Teatru AKT Warszawa – "Ja gore" na godzinę 21:30 w niedzielę 16.06.

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Sobota, 15 czerwca 2019

Wieczór III, Nd. 16.06.

Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI – Wrocław

Księżycowe opowieści

Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI Wrocław – Księżycowe opowieści. #LaStrada

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Niedziela, 16 czerwca 2019

 

MAŁE MI to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy. Autorski teatr lalek Sławy Tarkowskiej, absolwentki Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki.  Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów, bawi i uczy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo.

Księżycowe opowieści to pięć pięknych historii, przypowieści, bajek filozoficznych z różnych stron świata. Każda historia przepięknie zilustrowana scenografią i lalkami autorstwa Kasi Szpilkowskiej! Postacią łączącą wszystkie historie jest Luna, Selene, Sahar, Moon, Czandryma, Miesiąc… tak, tak – nasz Księżyc.

Scenariusz, reżyseria: Sława Tarkowska

Teatr NIKOLI – Kraków

Ptasia suita

Spektakl Teatru NIKOLI – Ptasia suita. #LaStrada

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Niedziela, 16 czerwca 2019

 

Goszczący od wielu lat na LA STRADZIE krakowski Teatr NIKOLI ma w Kaliszu wielu fanów i sympatyków. Teatr łączy w sobie elementy pantomimy, akrobatyki, komedii, tańca współczesnego i sztuki cyrkowej. Wszystkie przedstawienia to pantomimiczne występy, gdzie muzyka, ruch i gest są najważniejsze. Największy nacisk stawiany jest na humor i pozytywną energię, które ułatwiają widzowi swoiste wejście w oglądany spektakl oraz przeżywanie go wspólnie z aktorami.

Najnowszy spektakl NIKOLI – Ptasia suita – inspirowany jest prawdziwą historią znanego, przedwojennego projektanta mody. Jego stroje nosiły największe gwiazdy muzyki i kina. Żył on w swoim własnym świecie fantazji, a rozwój kariery wróżył mu w przyszłości ogromny sukces. Gdy nadszedł czas wojny, pojawiły się nieoczekiwane zlecenia. Co odczuwał i czy narzucony obowiązek zmienił jego podejście do procesu tworzenia? Czy po wojnie nadal kwitła jego kariera?

Scenariusz, reżyseria: Mikołaj Wiepriew

 

Teatr AKT – Warszawa

Ja gore

Spektakl Teatru AKT – Ja gore. #LaStrada

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Niedziela, 16 czerwca 2019

 

Teatr AKT towarzyszy LA STRADZIE od pierwszej edycji, a w ubiegłorocznym, jubileuszowym festiwalu znakomicie zaprezentował się towarzysząc kaliskiej Filharmonii w koncercie Nino Rota – muzyka do filmów Federico Felliniego.

Żywioł ognia był główną inspiracją widowiska. Pierwotna, tajemnicza energia ognia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony „rozpala” swych animatorów, z drugiej sama staje się plastyczną materią tworzącą różnorodne, przestrzenne obrazy. Ekspresyjny taniec, popisy akrobatyczne, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, stworzyły niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz i sprawiły, że widzowie stali się świadkami swoistego rytuału. Spektakl powstawał przez kilka lat podczas podróży teatru na sycylijskie wyspy. Do dziś Teatr Akt w międzynarodowym gronie artystów współtworzy widowiska ogniowe w ramach festiwalu Teatro del Fuoco we Włoszech. Ja gore był prezentowany m.in. na festiwalach w: Rzymie, Tokio, Palermo, Linz, Cividale del Friuli, Stromboli, Lipari.

Reżyseria, choreografia:  kreacja zespołowa

 

TEATR FORMY – Wrocław

Trzy oblicza Salvadora Dali

Spektakl TEATRU FORMY – Trzy oblicza Salvadora Dali. #LaStrada

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Niedziela, 16 czerwca 2019

 

Goszczący kilkakrotnie na LA STRADZIE Teatr Formy  z Wrocławia istnieje od 1996 roku. To autorski teatr Józefa Markockiego, wywodzącego się z Wrocławskiego Teatru Pantomimy i szkoły Henryka Tomaszewskiego. Członkowie zespołu są zawodowymi aktorami oraz adeptami studia aktorskiego Teatru Formy. Formacja nawiązuje do tradycji polskiego mimu zbiorowego. Inspiracją dla spektakli są mity i legendy, utwory literackie. Operując międzynarodowym językiem gestu  teatr gości na wielu festiwalach w kraju i za granicą.

Spektakl Trzy oblicza Salvadora Dali inspirowany jest życiem i twórczością jednego z największych artystów XX w. – malarza surrealisty, ekscentryka Salvadora Dali. Dalí fascynował się  surrealizmem, który uczynił go sławnym. Ta fascynacja prowadziła do świata  przywoływanego podczas snu, który bazował na teorii filozoficznej twórcy psychoanalizy Zygmunta Freuda. W spektaklu w warstwie czysto wizualnej  przywołane zostały słynne obrazy żyraf czy topniejących zegarów, człowieka złożonego z szuflad, ekscentrycznych kobiet czy dzikich zwierząt, które stały się znakiem firmowym artysty. Kilka motywów zaczerpnięte zostało z  jego ekscentrycznego życia.

Scenariusz i reżyseria, scenografia:  Józef Markocki

 

Kijowski Teatr Uliczny HIGHLIGHTS & Teatr LVIVKI – Ukraina

Przystanek Klaunada

 

Teatry uliczne z Ukrainy są stałymi i oczekiwanymi gośćmi na kaliskiej LA STRADZIE. W tym roku obejrzymy najnowszą produkcję połączonych grup z Kijowa i Lwowa. Teatr LVIVKI z Lwowa tworzą profesjonalni aktorzy, akrobaci, żonglerzy,  absolwenci  lwowskiego  studia cyrkowego. Teatr HIGHLIGHTS z Kijowa to  artystyczna rodzina Swietlakowych, wykorzystująca swoje doświadczenia pedagogiczne, aktorskie i reżyserskie w tworzeniu plenerowych widowisk.

Spektakl Przystanek Klaunada inspirowany sztuką teatru i cyrku  przygotowany został  w ramach polsko – ukraińskiego projektu kulturalnego realizowanego przez krakowski  VISART. Estetyka  przedstawienia sięga do praźródeł klaunady, mającej swój początek w starożytnym Egipcie, ale także zawiera elementy nowego cyrku posługującego się tańcem, muzyką, teatrem, pantomimą, a nawet sportem. W spektaklu pełnym magii, cyrkowych sztuczek, ekwilibrystycznych popisów, a także akrobatyki i gimnastyki artystycznej oraz tańców na szczudłach artyści przedstawili komediowe sceny pozwalające na dobrą zabawę i interakcję z publicznością.

Scenariusz i reżyseria: Alxander Svietlakov, Yuriy Phylypchuk

 

Na finał…

Słowa są zbędne! Przyłączamy się do podziękowań dla Andrzeja Tylczyńskiego, kaliskiej publiczności i liczymy na więcej… ;).

Na finał #LaStrada…

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Niedziela, 16 czerwca 2019

 

 

 

Organizator: 

Wsparcie finansowe:

Sponsor Główny:  

Partner medialny: