39. Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni” – fotorelacja

22 września 2020

39. edycja Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni” dobiegła końca. Tegoroczne spotkanie z muzyką naszego najwybitniejszego kompozytora to doskonały przykład na to, iż nawet w tak trudnym dla kultury czasie, nie słabnie zainteresowanie nurtem muzyki klasycznej i twórczością samego mistrza – Fryderyka Chopina. Jak co roku Pałać Myśliwski w Antoninie odwiedziło liczne grono melomanów przybyłych z najodleglejszych zakątków Polski.
W zgodnej opinii słuchaczy, artystów i krytyków muzycznych program 39. Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”, stworzył niepowtarzalną okazję spotkań ze znakomitymi artystami. Antonińskie tradycje kontynuowali najwybitniejsi pianiści z Polski i zagranicy, a muzyka Chopina ukazana została po raz kolejny w kontekście twórczości innych znakomitych kompozytorów. Warto tu podkreślić, iż w koncercie inauguracyjnym oraz recitalu finałowym wybrzmiały dwa wspaniałe dzieła Ludwiga van Beethovena, którego 250. rocznicę urodzin świętujemy w tym roku.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu wystąpili:

VALENTINA IGOSHINA (Rosja) – fortepian

ZBIGNIEW RAUBO – fortepian

MAREK PIJAROWSKI – dyrygent

oraz Kameraliści Orkiestry Filharmonii Poznańskiej

RADOSŁAW SOBCZAK – fortepian

PIOTR ALEXEWICZ – fortepian, uczestnik XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2021 roku

JOANNA MARCINKOWSKA – fortepian

TOMASZ LISIECKI – wiolonczela

AGATA KIELAR-DŁUGOSZ – flet

ŁUKASZ DŁUGOSZ – flet

ARTUR JAROŃ – fortepian

AKIKO EBI (Japonia) – fortepian, laureatka Konkursu Chopinowskiego w 1980 r.

Słowo o muzyce: Krystyna Pietranek-Kulis, Jan Popis, Andrzej Henryk Bączyk

Festiwalowi towarzyszyła wystawa malarstwa Elżbiety Wasyłyk „Chopin – malarstwo, muzyka”, którą można jeszcze obejrzeć do 25 października w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie.

Foto: Cezary Janiszewski, Mikołaj@Leraczyk.com