„Adele – piosenki” koncert Studio Edukacji Wokalnej Happy Singers – fotorelacja

20 listopada 2017

Cały świat kocha śpiew, więc w Kaliszu też. Mamy coraz więcej szkół i studiów wokalnych, a niektóre z nich świętują już okrągłe jubileusze. Scena Centrum Kultury i Sztuki dość często bywa świadkiem niezwykłych popisów wokalnych młodych ludzi, a w piątkowy wieczór z radością gościła Studio Edukacji Wokalnej HAPPY SINGERS, które zaprezentowało się w koncercie „Adele”.

Wejściówki na koncert rozeszły się w ciągu kilku dni i trudno uwierzyć, że zdobyły je tylko rodziny i znajomi wokalistek ze studia HAPPY SINGERS. W wypełnionej po brzegi sali z wielkim skupieniem słuchano… piosenek Adele z albumów 19, 21 i 25. Zabrzmiały te najbardziej znane – „Rolling In the Deep”, „Turning Tables” i „Hello” oraz odkryte na nowo „Make You Feel My love” i „I Can’t Make You Love Me”, wszystkie w oryginalnych aranżacjach i interpretacjach.

Kierująca Studiem Edukacji Wokalnej Dorota Wróblewska postanowiła utrzymać wieczór w charakterystycznym dla brytyjskiej wokalistki minimalistycznym klimacie. Czarna przestrzeń sceny, delikatnie rozjaśniona światłem, fortepian i głosy kilku bardzo młodych wokalistek. To był poemat na temat muzycznego fenomenu Adele, ale też wielki egzamin dla dziewcząt, które dopiero próbują swych sił na estradzie. Ich występy, wzbogacone śpiewem chórku oraz solowe prezentacje trenerki akompaniującej na fortepianie ułożyły się w rodzaj muzycznego hołdu dla Adele, ale też w rodzaj artystycznego credo, któremu Happy Singers zdają się być wierni.