Akademia Gitary 60+ projekt dla Seniorów – fotorelacja

31 sierpnia 2017

Od początku istnienia Akademii Gitary jej wydarzenia adresowane są do każdego, bez względu na wiek. Gitara stała się – rzec można – atrybutem nie tylko spotkań w gronie przyjaciół, ale także letnich wędrówek. Tym razem organizatorzy Festiwalu przy wsparciu Centrum Kultury i Sztuki z Kalisza zorganizowali koncert dla słuchaczy 60+ w Gołuchowie połączony ze zwiedzaniem Zamku Książąt Czartoryskich.

Bilety na tę imprezę – trzeba dodać, że w bardzo atrakcyjnej cenie – rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Do Gołuchowa w środowe przedpołudnie wyruszyły dwa autokary z blisko setką melomanów w dojrzałym wieku. Podzieleni na cztery grupy najpierw zwiedzili piękny gołuchowski zamek, a potem uczestniczyli w urokliwym gitarowo-klawesynowym koncercie. Jego gwiazdami byli Piotr Pałac – gitarzysta i pedagog, od 20 lat dyrektor artystyczny festiwalu Wiosenne Koncerty Gitarowe orgaznizowanego przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz Urszula Stawicka – klawesynistka, która oprócz aktywnej działalności koncertowej w kraju i zagranicą zajmuje się edukacją artystyczną prowadząc klasę organów i klawesynu w Zespole Szkół Muzycznych II st. oraz na Akademii Sztuki w Szczecinie.
Na program występów Gołuchowie złożyły się dzieła kompozytorów hiszpańskich, włoskich i meksykańskich epoki baroku, oświecenia oraz twórców współczesnych. Charakterystyczna barwa gitary i klawesynu, ich nietypowe zestawienie stanowią o oryginalności projektu, co złożona z seniorów widownia potwierdziła gorącymi brawami. Przy okazji organizatorzy tego krajoznawczo-artystycznego przedsięwzięcia zebrali mnóstwo pochwał, zarówno za pomysł, jak i wyjątkową atmosferę „wycieczki” i jednocześnie przyjęli „zamówienie” na organizację kolejnych imprez adresowanych do dojrzałej publiczności.