Bajkowtorki w Rubinkowej Krainie Tęczy – cz. 1 – fotorelacja

4 lipca 2018

W każdy wtorek lipca Centrum Kultury i Sztuki zaprasza dzieci wraz z opiekunami na 2. edycję wakacji z kulturą i sztuką, tym razem pod hasłem „W Rubinkowej Krainie Tęczy”. „Bajkowtorkowe” seanse filmowe, warsztaty i zabawy mają na celu zapoznanie dzieci z różnymi dziedzinami sztuki, pobudzanie artystycznej kreatywności oraz rozwój wyobraźni, zdolności plastycznych, aktorskich czy muzycznych.

W każdy wtorek lipca na placu przy CKiS dzieci znajdą mnóstwo inspirującej zabawy, a ich dorośli opiekunowie spokój i wytchnienie. O 15.00 warto zajrzeć do kina Centrum, by obejrzeć animowane filmy o Tęczowej Rubince, która jest taka jak wszystkie dzieci w jej wieku. Uwielbia podróże w głąb swojej wyobraźni, podczas których niesie pomoc swoim zabawkom. Gdy ktoś stamtąd potrzebuje pomocy, jej miś Ptyś sygnalizuje to migającym sercem na jego brzuszku i melodyjką. W czasie pobytu w Tęczowej Wiosce (zwanej inaczej Krainą Tęczy) dziewczynka wciela się w role lekarza, fryzjera, szefa kuchni i strażaka, pomagając przyjaciołom wychodzić z opresji. Tylko bilet do kina kosztuje 8 złotych, a reszta plenerowych atrakcji, które startują o 16.00, jest bezpłatna.

Każde spotkanie ma odrębny program, a w ramach „Bajkowtorków” można między innym zajrzeć na  „Podwórko wyobraźni”, w którym – pod opieką Michała Malinowskiego z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści – otwiera się Księgę Czarodziejskich Przygód, wskoczyć do Krainy Bajkostworów i pofikać na interaktywnych pufach, pobawić się bajkowymi klockami mubabao, obejrzeć przedstawienia przygotowane przez duet Majka Graf i Agę Wypych z Terapeutycznego Teatru Magicznego, wziąć udział w warsztatach i zabawach konstrukcyjnych z klockami lego wraz z ekipą twojrobot.pl, uczestniczyć w grach i zabawach animacyjnych z kolorowymi kulkami i balonami przygotowanych przez Uciechowo, posłuchać opowieści o egzotycznych podróżach i stworzyć „łapacze snów” wraz z Karoliną Bazan, zatańczyć hip hop, latino czy show dance z instruktorami z teatru tańca „Szafa” i Ośrodka Działań Twórczych, zabawić się w projektanta odzieży lub ekologicznych toreb, narysować komiks pod kierunkiem Patrycji Maszak, malować fantazyjne napisy sprayem wraz z Michałem Przybyłkiem lub pozwolić  Marcie Kaczmarek i Beacie Solińskiej, by pomalowały Waszą buzię we wszystkie kolory tęczy. Można kredami zamalować cały asfalt placu przy CKiS, odpocząć na leżakach w Strefie Relaksu, chwycić – dzięki uprzejmości MBP – jedną z uwolnionych książek bądź kupić w „bajkowtorkowej cenie” nowy zestaw baśni na jednym ze stoisk.

W kolejne wtorki królowały będą m.in. ogromne puzzle, orgiami, graffiti i zabawy kulinarne, a także smoki czy dinozaury. W przypadku deszczowej pogody  RUBINKOWA KRAINA TĘCZY przenosi się  do wnętrz budynku  CKiS. Warsztaty odbędą się wówczas w formie ograniczonej, dostosowanej do wielkości pomieszczeń.