CENTRUM DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI – warsztaty, spektakle – relacja

11 czerwca 2019

W ramach Dnia Dziecka, który w Centrum Kultury i Sztuki trwa tak długa, jak tylko się da (a nawet dłużej), w piątek 7 czerwca dzieci w wieku przedszkolnym mogły uczestniczyć w twórczych warsztatach i zabawach, które przeprowadzili animatorzy z Uciechowa.

Przez trzy godziny na terenach zielonych przy CKiS odbywały się zajęcia i zabawy pobudzające kreatywność najmłodszych.

Jesteśmy, czekamy, malujemy 😉

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 7 czerwca 2019

W programie warsztatów znalazły się:

  • malowanie wielkoformatowe;
  • projektowanie kostiumów na manekinach krawieckich;
  • malowanie eksperymentalne;
  • zabawy sensoryczne z masami plastycznymi.

https://www.facebook.com/121015724747003/videos/320123545577149/

Równolegle, w Sali Widowiskowej można było obejrzeć dwa spektakle, przygotowane oczywiście przez przedszkolaczków z Publicznego Przedszkola Nr 1 oraz z Niepublicznego Przedszkola im. Misia Uszatka.

SMERFY – Chciwość nie popłaca

Smerfy – chciwość nie popłaca. Przedstawienie sześciolatków z Publicznego Przedszkola Nr 1 pod kierunkiem Pani Anny Pyrek w ramach Centrum Dziecięcej Wyobraźni.

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 7 czerwca 2019

„Smerfy” – to spektakl na podstawie znanej wszystkim dzieciom bajki o niebieskich stworkach. Rzecz się dzieje w wiosce a głównym bohaterem jest smerf Łasuch. Oczywiście jest to do przewidzenia , że odwieczny wróg Smerfów – Gargamel szykuje podstęp i tym razem podrzuca do wioski zaczarowane cukierki oraz wysyła swojego pomocnika Diabełka. Łasuch słuchając jego rad niestety odwraca się od grona swoich najlepszych przyjaciół. Na szczęście przyjaźń Smerfów zwycięża i jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się kończy.

W przedstawieniu brały udział sześciolatki z Publicznego Przedszkola Nr 1 pod kierunkiem Pani Anny Pyrek.

BAL W POKOIKU LAL

Inscenizacja „Bal w pokoiku lal” przygotowana przez dzieci 6-5-letnie z Niepublicznego Przedszkola im. Misia Uszatka w Kaliszu pod kierunkiem Pani Patrycji Blachowskiej w ramach Centrum Dziecięcej Wyobraźni.

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Piątek, 7 czerwca 2019

Scenariusz powstał na podstawie opowiadań „Bal w pokoiku lal” i „Bal Misia Uszatka” Czesława Janczarskiego.
Przedstawienie to, zdobyło I miejsce i główną nagrodę PLUSZOWEGO MISIA podczas XVIII Prezentacji Teatrzyków Przedszkolnych.

Inscenizacja „Bal w pokoiku lal” przygotowana została przez dzieci 6-5-letnie z Niepublicznego Przedszkola im. Misia Uszatka w Kaliszu pod kierunkiem Pani Patrycji Blachowskiej