Estrada Folkloru 2019 w Choczu – fotorelacja

27 sierpnia 2019

Przedostatnia z sześciu Estrad Folkloru 2019 odbyła się w Choczu w powiecie pleszewskim. Przy okazji Dożynek Parafialno-Gminnych na Estradzie zaśpiewały i zagrały utwory z tradycji wiejskiej zespoły z Południowej Wielkopolski. Swoją twórczość zaprezentowali także twórcy ludowi podczas Targów i warsztatów sztuki ludowej.

Zwyczaj dożynkowy zaprezentował Zespół Śpiewaczy „Cekowianki”. Podczas Estrady Folkloru wystąpiły zespoły z powiatów kaliskiego i ostrowskiego: „Cekowianki”, „Jankowianie Zaleśni”, „Łąkocanie” i Kapela „Furmany”. Nie zabrakło również Warsztatów i Targów sztuki ludowej, na których swoje wyroby i twórczość pokazywały twórczynie tradycyjnych ozdób z papieru z Kalisza, słomkarka i bibułkarka spod Koźminka oraz hafciarka z Goliny. W ramach świętowania Dożynek Parafialno-Gminnych dla wszystkich znalazło się dużo innych atrakcji.

Więcej zdjęć: na FB/Folklor-południowej-Wielkopolski

 

Autorem plakatu Estrad Folkloru 2019 jest Krzysztof Rospondek. Estrada Folkloru to najważniejsze spotkanie z kulturą tradycyjną Południowej Wielkopolski. 


Estrady Folkloru odbywają się w ramach projektu Melodie stamtąd. Festiwal i Estrady Folkloru Ziemi Kaliskiej.Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu EtnoPolska 2019.