Estrada Folkloru w Brzezinach – fotorelacja

26 czerwca 2019

Pierwsza w 2019 roku Estrada Folkloru odbyła się w wakacyjną niedzielę 23 czerwca w podkaliskich Brzezinach. Przy okazji rozpoczynającego lato festynu – tańczyły, śpiewały i grały zespoły ludowe z Południowej Wielkopolski. Zagrały dwie formacje muzykantów: Kapela „Brzeziny” oraz Kapela „Sami Swoi” z Opatówka. Było dużo tańca w wykonaniu dzieci i młodzieży z regionu. ZPiT „Tursko” do muzyki swojej kapeli prezentowało tańce turskie i wielkopolskie, ZTL „Kosynierzy” z Jankowa tańczyli układy w strojach z Wielkopolski Zachodniej, a ZPiT „Przygodzice” – tańce kaszubskie w pięknych oryginalnych strojach. Śpiewały Janina Plichta z Czempisza, „Brzezinianki”, Krystyna Melczak z Dąbrowy i „Dąbrowianki”. Pani Krystyna Melczak oraz Kapela „Brzeziny” wprawiali się na scenie przez sobotnimi prezentacjami podczas 53. Ogólnopolskiego Festiwalu w Kazimierzu Dolnym.

Swoją twórczość prezentowali regionalni artyści: Eugenia Wieczorek z Jarocina z frywolitką, z Kalisza Jolanta Majorowicz i Honorata Majorowicz-Dahlke z ozdobami z papieru oraz wikliniarz z Dobrowa – Janusz Wiśniewski.

DZIĘKUJEMY, że tworzycie kulturę ludową!

Estradę Folkloru prowadziła Małgorzata Godorowska z Krotoszyna. Przygotowali Ania Gałczyńska z CKiS w Kaliszu i Przemek Sułek dyrektor GOK w Brzezinach. Autorem plakatu Estrad Folkloru jest Krzysztof Rospondek, a scenografii Tomasz Sadło z CKiS.

Już w sobotę 29 czerwca kolejna Estrada Folkloru w Żegocinie k. Pleszewa.

Więcej o Estradach na https://ckis.kalisz.pl/wydarzenia/pierwszy-folklor-juz-w-brzezinach/ Fot. A. Gałczyńska


Estrady Folkloru odbywają się w ramach projektu Melodie stamtąd. Festiwal i Estrady Folkloru Ziemi Kaliskiej. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu EtnoPolska 2019.