Typ Zespołu: kapele

Folklor na Estradzie w Skrzebowej i Moszczance

Pierwsza z tegorocznych Estrad Folkloru odbyła się 27 czerwca 2021 w Skrzebowej i Moszczance koło Raszkowa. Pierwsza Estrada po rocznej przerwie i pierwsza taka impreza folklorystyczna w sezonie letnim spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem publiczności i występujących artystów ludowych. Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu jak zawsze zapewniło miejsce do prezentacji zespołów regionalnych. Na… Read more »

Kapela Ludowa BRZEZINY

Kapela ludowa BRZEZINY powstała ponad 40 lat temu jako naturalna inicjatywa kilku muzykantów – chcieli wspólnie grać i pokazywać muzykę wiejską. Melodie tradycyjne, które pamiętali z dzieciństwa i młodości, które słyszeli w domach rodzinnych, u sąsiadów, na zabawach i weselach przed i po II wojnie. Kapela stworzona z potrzeby serca, choć też ówczesnej polityki kulturalnej,… Read more »

Kapela Ludowa FURMANY z Gorzyc Wielkich

Kapela FURMANY z Gorzyc Wielkich, pow. ostrowski Kapela Ludowa „Furmany” powstała w 1992 roku w Gorzycach Wielkich. Kierownikiem i założycielem kapeli jest Stanisław Furmanek. Siedziba kapeli znajduje się w Domu Ludowym w Gorzycach Wielkich. Kapela Ludowa „Furmany” występuje samodzielnie, a także przygrywa Zespołowi Pieśni i Tańca „Gorzyczanie”. „Furmany” mają w swoim repertuarze polki, walcerki, oberki… Read more »

KAPELA Z KOCINY

Kapela z Kociny działa od 2012 roku pod kierunkiem Krzysztof Rospondka w Kocinie (gm. Sośnie, powiat ostrowski). Kapela ma na swoim koncie wiele występów oraz prowadzenie potańcówek. Trzyosobowa kapela gra repertuar wielkopolski w składzie: skrzypce, basy kaliskie, bęben obręczowy lub osznurowany. Bębny zostały wykonane przez Krzysztofa Rospondka, który zajmuje się budowaniem i naprawą tych instrumentów.… Read more »

SWOJACY

Zespół Tańca Ludowego „Swojacy” funkcjonuje od 2007 roku przy Stowarzyszeniu Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa a od 2008 roku jest też jedną z sekcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie. Składa się z dwóch grup wiekowych (dziecięca i młodzieżowa) i liczy ogółem około 60 osób. Instruktorem jest Jolanta Marszał. Do największych sukcesów zespołu można zaliczyć: –… Read more »